Vyras apsimetė „antivakseriu“ ir pateko į jų grupę „Facebooke“: pasidalinęs „siaubinga patirtimi“ apgavo ne vieną

Moters vardu prisidengęs interneto trolis vienoje socialių tinklų grupėje pasišaipė iš „antivakserių“. Sugalvojo netikrą istoriją, įtraukusią ne vieną grupės narį ir galiausiai paskatino juos skiepytis.

Ir toliau didėjant antivakserių gretoms, moters vardu prisistatęs interneto trolis socialiniuose tinkluose gudriai pamokė antivakserių „Facebook“ grupės „Vaccines exposed“ narius.

Pritraukia vis daugiau dėmesio

Staigus antivakserių išpopuliarėjimas socialiniuose tinkluose kelia nerimą, o ypač pradedant skiepijimą naująją vakcina nuo Covid-19. Kaip teigiama „The Guardian“ atliktoje analizėje, vien liepos ir rugpjūčio mėnesiais, „Facebook“ vartotojų įsitraukimas į antivakserių kuriamus įrašus patrigubėjo.

„Twitter“, „Instagram“, ‚Youtube“ ir „Facebook“, kovoje su klaidinančiu turiniu apie skiepus ir jų saugumą, pasižadėjo imtis veiksmų: nuo konkrečių įrašų šalinimo, iki grupių ar vartotojų paskyrų, pažeidžiančių taisykles, panaikinimo.

Daugiausiai nerimo kelia uždaros „Facebook“ grupės, kurių įrašus gali peržiūrėti tik jose esantys nariai. Taip pasidaro sunku atsverti jose skleidžiamą dezinformaciją. Viena tokių grupių yra „Vaccines exposed“.

Joje skleidžiamos klaidingos informacijos pavyzdžius tikriausiai esate matę prieš tai. Pavyzdžiui, kad koronavirusą sukelia 5G ryšys (tai tas pats lyg sakyti, kad radijo bangos sukelia gonorėją), arba, kad vakcinoje yra sekimo mikroschema.

Išgalvojo pasakojimą

Laimei, yra herojų, kurie patikslina šiose grupėse esančius žmones, arba bent juos paerzina. Interneto vartotoja Deb Deblinger (po kurios vardu iš tiesų slepiasi patyręs „trolis“ Benas Palmeris).

Deb sugebėjo pateikti į šią grupę, pasakiusi administratoriams, kad ji dalyvavo „Pfizer“ vakcinos klinikiniuose tyrimuose, ir norėjo su grupės nariais pasidalinti savo „siaubinga patirtimi“.

REKLAMA

Kaip „troliams“ ir priklauso, ji kantriai laukė, kol kas nors paklaus, kas nutiko, ir tik po to pradėjo pasakoti nesąmones, patraukusias narių dėmesį.

„Kai ten atvykau, nebuvo kur pastatyti automobilio. Tada netyčia mašinoje užrakinau automobilio raktelius. Taigi turėjau skambinti techninės pagalbos kelyje servisui ir ten jų laukti. Ir žinoma, jie užtruko visą amžinybę. Kol laukiau, pro mane praėjo vienas vyras, kuris piktai į mane pažiūrėjo, lyg būčiau kokia dykinėtoja“, – rašė Deb.

Pasakojimas pakrypo kitokia kryptimi nei grupės nariai būtų tikėjęsi: „Kai atvyko pagalba, supratau, kad mašina net nebuvo užrakinta. Taigi valandą vėlavau ir buvau paskutinė eilėje. Bet bent jau pasiskiepijau, ir mano rizika susirgti koronavirusu sumažėjo. Tai visai neblogai. Tačiau tai vis tiek buvo viena siaubingiausių patirčių mano gyvenime.“

Puikiai sužaista, Deb (turime omenyje Beną).


Rašyti komentarą...
v
visiškas
2021-01-31 17:38:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
debilizmas
Atsakyti
-8

f
fuzzy
2021-02-01 13:33:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
o tu žinai?
Atsakyti
0

U
Uzuojauta vakcinuotiems
2021-02-01 12:54:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik po vakcinos galima parasyti toki debiliska straipsni.
Sekmes nudurnejant.
Atsakyti
-13

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų