Pasakė, kokie COVID-19 vakcinos šalutiniai poveikiai pasireiškė lietuviams

Lietuviai kreipiasi į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą ir skundžiasi šalutinėmis skiepo nuo koronaviruso reakcijomis.

Iš viso nuo skiepijimo pradžios vaistų kontrolės tarnyba sulaukė apie šimtą tokių skundų dėl aukštos temperatūros, patinimų skiepo vietoje ar  pykinimo.

Tiesa, keletas žmonių  kreipėsi ir į gydymo įstaigą dėl stipraus galvos skausmo ar kūno tirpimo. Vaistų kontrolės tarnyba tikina, kad kreipimųsi daugiausia sulaukė po antrosios skiepo dozės.

Pasireiškė po 2 skiepo

Kai kurie gyventojai paskiepyti nuo koronaviruso skundžiasi dėl šalutinio poveikio į skiepą. Žmonės praneša apie kelias dienas besilaikiusią aukštą 39 laipsnių temperatūrą, nuovargį, taip pat skausmą skiepo vietoje.

Daugiausia tokių pranešimų tarnyba sulaukė pradėjus gyventojus skiepyti antrąja ,,BioNTech“ ir ,,Pfizer“ koronaviruso doze. Ją iš viso gavo daugiau kaip 9000 žmonių.

„Esame gavę apie 100 įvairių pranešimų apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, tiek nuo ,,Comirnity“ vakcinos, tiek nuo ,,Moderna“ vakcinos. Galbūt daugiau žmonės praneša, nes apskritai daugiau dėmesio vakcinoms ir situacija tokia įtempta“, – pasakojo Vaistų kontrolės tarnybos vyresnioji patarėja Rugilė Pilvinienė.

Tiesa, būta ir sunkesnių reakcijų į skiepą. Kai kurie gyventojai netrukus po skiepo kreipėsi ir į gydymo įstaigą.

„Esame gavę kelis pranešimus, kuriuose buvo nurodyta, kad žmonės kreipėsi į gydymo įstaigą dėl stipraus galvos skausmo, kūno tirpimo. Taip pat buvo porą atvejų po pirmosios dozės vartojimo. Buvo pora situacijų, kai žmonės alpo po vakcinacijos neilgai trukus ir dėl alpulio jautė didelį silpnumą, kraujospūdžio svyravimus ir buvo pristatyti į gydymo įstaigas“, – teigė R. Pilvinienė.

Daugiausia gyventojų skundų tarnyba sulaukė dėl po skiepo atsiradusių vietinių nepageidaujamų reakcijų. Tai ir rankos skausmo, patinimo, limfmazgių padidėjimo. Pasak vaistų kontrolės tarnybos, visos nepageidaujamos reakcijos praeidavo per kelias dienas.

REKLAMA

Apie šalutines reakcijas po skiepo nuo koronaviruso pranešama ir kitose šalyse. Štai Didžiojoje Britanijoje tokių skundų sulaukiama po kompanijos ,,Astra Zeneca“ skiepo. Ten gyvenančios ir dirbančios medikės dukra Ingrida pasakoja, kad po ketvirtadienį suleisto skiepo dozės mama pasijautė itin prastai, o štai jos kolegoms reakciją buvo kur kas silpnesnė.

„Mano mamai tai buvo labai audringa reakcija, 48 valandas ji buvo tik gulimame režime ir buvo labai aštrus pykinimas, galvos skausmas, kaip prieš migreną ir šaltkrėtis. O jos kolegei buvo tiesiog vieną parą pykinimas ir temperatūra“, – teigė vilnietė Ingrida Žiliūtė.

Poveikis numatytas

Pasak Vaistų kontrolės tarnybos, šalutinis skiepo poveikis numatytas dar klinikinių tyrimų metu ir vakcinos gamintojas nepageidaujamą reakciją nurodo vakcinos savybių aprašyme.

„Tie pranešimai, kuriuos mes gauname yra visiškai atitinkantys preparato charakteristiką. Mes juos vertiname kaip tikėtinus. Mes nemanome, kad tai yra kažkas tokio nepaprasto, neįprasto ar pavojingo, ar nežinomo, neištirto. To galima buvo tikėtis“, – kalbėjo R. Pilvinienė.

Tuo tarpu sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys savo „Facebook“ profilyje dalijasi statistika ir džiaugiasi, kad nuo gruodžio 11 dienos iki sausio 21 paros atvejų skaičius vidutiniškai sumažėjo kone tris kartus.

Taip pat perpus sumenko ir nustatomų teigiamų koronaviruso testų procentas nuo visų atliktų testų. Įkandin mažėja ir efektyvus R rodiklis, kuris rodo, kiek vidutiniškai per sirgimo laiką žmogus gali užkrėsti kitų asmenų.


Rašyti komentarą...
E
Edita
2021-01-24 21:30:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel jūs vėl meluojate žmonėm?jūs juk medikai .negi mes jums tik eksperimentiniai triušiai?jaigu tokios alerginės reakcijos pasireiks žmonėm turinčių problemų su širgim.ar sergančių bronhine asma.ar kvėpavimo takų problemos .jiems mirtis .ištikus anafilaksinęm šokui. Ar kas tirs žmones kurie yra rizikos grupės.ar nėra alergijų šiam skiepui?kitas atvejis buvo ir kalbama ir rašoma kad žmonėms kaškaip kompensuos už patirtas alergijas .kodel visatai nutylima eilinį kartą?
Atsakyti
0

A
As
2021-01-25 11:15:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai mes ne žmonės korona labai baisu bet jai ne užsikrėtė tai gerai o nuo šito brudo tau suleido ir viskas guli sergantis čia gerai kad žmonės jaučia tokius simptomus stabdykit greičiau ta skiepyjima pokol dar ne nugaišom
Atsakyti
0

T
TA
2021-01-25 11:17:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
vakcina gal ir gera. bet kas ja transportuoja ir laiko? ar kas tikrina? manau,kad ne suleidzia sugedusia vakcina uztai ir salutinis poveikis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų