Tačiau dėl to neturėtų kilti jokių „teisiškai nepalankių ar ekonomiškai rizikingų pasekmių“, – kalbėdamas šiaurės Italijoje vykstančiame Didžiojo septyneto (D7) šalių finansų ministrų susitikime pasakė Ch. Lindneris.
Jo teigimu, visos europinės D7 narės yra pasirengusios atidžiai išstudijuoti atitinkamą JAV pasiūlymą.
Tačiau iki derybų dar labai toli, kadangi vis dar lieka daug neatsakytų klausimų, paaiškino ministras.
ES valstybės narės pirmiau priėmė sprendimą naudoti palūkanas už šalių bloke įšaldytą Rusijos centrinio banko turtą karinei pagalbai Ukrainai finansuoti.
JAV nuomone, tokia nuostata yra pernelyg neryžtinga ir vietoje to jos nori, kad D7 suteiktų Ukrainai didelę paskolą, kuriai užtikrinti būti naudojamos palūkaninės įplaukos. ES vertinimu, šių įplaukų suma gerokai viršytų 3 mlrd. eurų.
Tuo pat metu Ch. Lindneris pasakė, kad nėra aišku, kas suteiktų tokias garantijas ir prisiimtų su jomis susijusią riziką. Atsakymo į šiuos klausimus dar teks gerokai palaukti, pridūrė jis.
Pranešama, kad D7 šalių vadovai tikisi pasiekti susitarimą birželio viduryje pietų Italijos Apulijos mieste įvyksiančio susitikimo metu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!