Vokiečiai įtūžo dėl vieno Vladimiro Putino poelgio

Vokiečių leidinio „Bild“ redakcija pavadino įžeidimu tai, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas padovanojo Vokietijos kanclerei Angelai Merkel gėlių susitikimo Sočyje metu. Straipsnyje pavadinimu „Kodėl Putino puokštė Merkel yra įžeidimas“ žurnalistai abiejų lyderių susitikimą pavadino „diplomatine dvikova“.

7

Anot žurnalistų, susitikimas atrodė kaip darbinis vizitas, tačiau iš tiesų tai buvo „apsikeitimas smūgiais“, kurie prasidėjo vos peržengus „Bočarov ručej“ rezidencijos Sočyje slenkstį. V. Putino įteikta puokštė „atrodo kaip mandagumo gestas, tačiau iš tiesų tai yra įžeidimas“, teigiama straipsnyje.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rusijos ir Vokietijos lyderių susitikimas Sočyje

Anot teksto autoriaus, tokio lygio politikai, kaip V. Putinas ar A. Merkel, susitikimo metu tiesiog paspaudžia rankas, o ne dovanoja puokštes. Gėlės, pažymima straipsnyje, reikalingos tik tam, kad „paaiškintų ir primintų“ A. Merkel, jog ji yra moteris.

Išvakarėse leidinyje kritikavo A. Merkel vizitą į Sočį, pareiškus, kad šiuos susitikimu V. Putinui pavyko jai parodyti, jog jis šeimininkauja pasaulinėje politikos arenoje.

Susitikimas dėl dujotekio

Gegužės 18-ąją, penktadienį, Vladimiras Putinas Sočyje susitiko su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir įteikė jai gėlių puokštę. Susitikimo metu buvo aptariama, be viso kito, ir dujotekio „Nord Stream 2“ ateitis.

V. Putinas pareiškė, kad laiko projektą naudingu ir yra pasirengęs kovoti dėl jo likimo. Savo ruožtu A. Merkel pasiūlė pagalvoti dėl garantijų dujų tranzito per Ukrainą klausimo suteikimo.

Anksčiau praėjusią savaitę A. Merkel lankėsi pas JAV prezidentą D. Trumpą, kur, vietos žiniasklaidos teigimu, vyko diskusija dėl „Nord Stream 2“ dujotekio perspektyvų.

Prieš dujotekį Baltijos jūra pasisako JAV, Ukraina, Baltijos šalys ir Lenkija bei kelios kitos Europos šalys. Manoma, kad Kremlius, turėdamas dar vieną ekonominio spaudimo svertą Europai gali imtis agresyvesnių veiksmų jos atžvilgiu.

 

 


Rašyti komentarą...
J
Jo
2018-05-22 09:09:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau bl prie gegeliu prisikniso ruunkeliai ...
Atsakyti
-1

T
Tada
2018-05-22 06:14:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar maža Putinui Astravo atominės - vieno ekonominio spaudimo sverto?
Ačiū Dievui,kad JAV,Lenkija ir kt Europos šalys pasisako prieš dujotiekį Baltijos dugnu.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų