Priešingai, nei dažnai yra teigiama, į Angliją imigruoja vis mažiau užsieniečių.
Didžioji Britanija tikrai nebus ,,paskandinta” imigrantų, kaip dažnai yra teigiama, kadangi pastaruoju metu vis mažiau atvykėlių pasilieka šalyje. Tokią informaciją Užsienio reikalų ministerija pateikė oficialiame savo pranešime.
Vadinasi, šalies valdžia iš tiesų kontroliuoja imigrantų skaičių, o bauginantys įspėjimai apie šalies ,,perpildymą” iš spaudimą darančių grupių, įskaitant ir Britanijos Nacionalistų partiją (the British National Party), yra klaidingi.
Žmonių, norinčių gauti Anglijos pilietybę ir pasilikti čia visam, skaičius pastaruosius keletą metų taip pat sparčiai mažėja. Taip yra dėl ekonominės suirutės ir valdžios vykdomos politikos.
Užsienio reikalų ministerijos pateikti duomenys visiškai paneigė tokių imigracijos priešininkų kaip Niko Grifino (Nick Griffin), Britanijos Nacionalistų Partijos lyderio, pasisakymus, kad ,,laikas uždaryti duris svetimšaliams, nes Anglija jau dabar yra perpildyta”, o Londonas ,,nebepriklauso britams”.
Nors tokie N. Grifino vieši pasisakymai susilaukė ir daug kritikos, tačiau po jo kalbų atliktų visuomenės nuomonės apklausų rezultatai rodo, kad žmonės iki tol silpnai palaikę partiją Europos parlamento rinkimuose, rimtai galvoja balsuoti už ją artėjančiuose šalies parlamento rinkimuose.
Imigracijos klausimas Didžiojoje Britanijoje išties tampa vis opesnis. Tai rodo ir tyrimų kompanijos Mori turimi duomenys, kadangi iki 2004 metų taip manė tik 5 procentai šalies gyventojų, o dabar minčiai, kad imigracija yra viena iš didžiausių šalies problemų, pritaria net 30 procentų apklaustųjų.
Tačiau nors į Angliją, lyginant su kitomis Europos šalimis, išties imigruoja daugiau žmonių, situacija nėra tokia opi, kaip daugelis norėtų galvoti. Iš Visuomenės nuomonės tyrimų instituto (the Institute for Public Policy Research (IPPR)) turimų duomenų matyti, kad imigrantų skaičius į šalį nuolat mažėja, tuo tarpu Angliją paliekančių nuolat daugėja.
Užsieniečių, atvykusių į šalį nuo 2006 iki 2008 metų, skaičius sumažėjo nuo 460,000 iki 441,000. Tuo tarpu per tą patį laikotarpį užsieniečių, paliekančių Didžiąją Britaniją, skaičius išaugo nuo 173,000 iki 237,000. Vien per 2008 metus buvo gauta 35,000 prašymų, suteikti Didžiosios Britanijos pilietybę, mažiau.
,,Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad britai yra labai susirūpinę imigracijos klausimu, tačiau vietos žmonės dėl to nekaltina imigrantų,” - teigia IPPR vadovas Timas Finčas (Tim Finch). - ,,Kas juos iš tiesų liūdina, tai įsivaizdavimas, kad šalies valdžia negali sukontroliuoti šitos situacijos.”
Imigracijos mitai ir tikrovė
Mitas Nr. 1: Dauguma darbo vietų, sukurtų nuo 2001 metų, atitenka imigrantams.
Tikrovė: Imigrantai užima tik apie 11 procentų visų šalies darbo vietų, tai vieni žemiausių rodiklių Europoje.
Mitas Nr. 2: Visi valstybės teikiami socialiniai būstai atitenka imigrantams.
Tikrovė: Tik 1.8 procento imigrantų gauna socialinį būsta, likusi dalis atitenka gimusiems Didžiojoje Britanijoje.
Mitas Nr. 3: Šalyje sparčiai daugėja rasistinių nusikaltimų.
Tikrovė: Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, tokių nusikaltimų skaičius didėja vos keliais procentais per metus.
Mitas Nr. 4: Londonas ,,nebepriklauso britams”.
Tikrovė: Londone išties gyvena atstovai iš 243 pasaulio šalių, tačiau beveik 70 procentų jų yra baltaodžiai, 60 procentų miesto gyventojų tvirtina esantys baltaodžiai britai, ir 70 procentų yra gimę Didžiojoje Britanijoje.
Mitas Nr. 5: Šalies populiacijos augimo dėl imigrantų nebeįmanoma suvaldyti.
Tikrovė: Vien 2008 metais šalį paliko 395,000 žmonių, iš jų - 237,000 ne britai, dauguma iš Rytų Europos, tai yra 24 procentais daugiau nei ankstesniais metais.