• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vengrijos ministras pirmininkas penktadienį  pareiškė, kad Vakarų šalys, tiekiančios ginklus ir pinigus Ukrainai, jau tapo aktyviomis karo dalyvėmis.

Vengrijos ministras pirmininkas penktadienį  pareiškė, kad Vakarų šalys, tiekiančios ginklus ir pinigus Ukrainai, jau tapo aktyviomis karo dalyvėmis.

REKLAMA

Duodamas interviu Vengrijos valstybiniam radijui Viktoras Orbanas teigė, kad trečiadienį priimtas Vokietijos sprendimas nusiųsti Ukrainai 14 tankų „Leopard 2 A6“ simbolizuoja didėjantį Vakarų šalių vaidmenį 12-ą mėnesį vykstančiame kare.

Užuot ginklavę Ukrainą, Vakarai turėtų siekti „paliaubų ir taikos derybų“, sakė V. Orbanas, nepateikdamas detalių apie tai, ką, jo manymu, tokios derybos reikštų Ukrainos teritoriniam vientisumui.

„Viskas prasidėjo nuo to, jog vokiečiai pasakė, kad yra pasirengę siųsti šalmus, nes jie nesiųstų mirtinų įrankių į karą, kadangi tai reikštų dalyvavimą jame. Nuo to mes ir pradėjome, – sakė V. Orbanas. – Dabar siunčiame kovinius tankus ir jie jau kalba apie lėktuvus.“

REKLAMA
REKLAMA

V. Orbanas, kuris atsisakė siųsti ginklus kaimyninei Ukrainai ir stabdė kai kurias Europos Sąjungos pastangas teikti pagalbą Kyjivui, nuolat pasisako prieš ES sankcijas Maskvai, o Ukrainai padedančias šalis vaizduoja karo šalininkėmis.

REKLAMA

Pastarąjį dešimtmetį jo dešinioji populistinė vyriausybė palaikė vis glaudesnius ekonominius ir diplomatinius ryšius su Rusija, sudarė svarbių susitarimų dėl rusiškų dujų, naftos ir branduolinio kuro pirkimo. Vengrija pagrasino vetuoti bet kokias ES sankcijas, kurios paveiktų jos galimybes gauti Rusijos energijos.

V. Orbanas penktadienį sakė, kad apie Vengrijos įsitraukimą į karą Ukrainoje „kol aš esu ministras pirmininkas, negali būti nė kalbos“, tačiau pridūrė manantis, kad kitoms Europos šalims jau per vėlu.

„Kitoms šalims ne tik gresia pavojus – jos jau nuneštos, – sakė jis. – Jei siunčiate ginklus, jei finansuojate visą metinį vienos iš kariaujančių šalių biudžetą, jei žadate vis daugiau ir daugiau ginklų, vis modernesnių ginklų, tuomet galite sakyti ką norite. Nesvarbu, ką sakote – jūs dalyvaujate kare“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų