viktoras orbanas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „viktoras orbanas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „viktoras orbanas“.

Orbanas pasakė, ką išgirdo per savo „taikos misiją“: parašė laišką ir perspėjo Europą

Viktoras Orbanas pateikė savo diskusijų su Ukrainos, Rusijos, Kinijos, Turkijos lyderiais ir Donaldu Trumpu apibendrinimą. Tai jis paskelbė savo interneto svetainėje. „Kad mano ataskaitos EVT prezidentui Charlesiui Micheliui fragmentai apie mano taikos misiją buvo paviešinti, nusprendžiau paskelbti visą dokumentą, jog būtų aiškiau ir suprantamiau“, – „X“ pasidalindamas nuoroda parašė jis.
2024-07-18

Ursula von der Leyen rėžė Viktorui Orbanui: vizitas į Maskvą buvo „pataikavimo misija“

Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen ketvirtadienį sukritikavo Vengrijos premjero Viktoro Orbano diplomatinę kelionę į Maskvą aptarti karo Ukrainoje užbaigimo būdus kaip „pataikavimo misiją“. „Ši vadinamoji taikos misija buvo ne kas kita, kaip pataikavimo misija“, – kreipdamasi į Europos Parlamentą (EP) sakė ji.
2024-07-18

EP priėmė rezoliuciją, smerkiančią Orbano kelionę į Rusiją

Europos Parlamentas trečiadienį balsavo už rezoliuciją, kuria pasmerkė Vengrijos ministro pirmininko Viktoro Orbáno susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu Kremliuje. ES įstatymų leidėjai 495 balsais už, 137 prieš ir 47-iems susilaikius pareiškė, kad V. Orbáno veiksmai yra „akivaizdus ES sutarčių ir bendros užsienio politikos pažeidimas“, rašoma pranešime spaudai.
2024-07-17

Orbanas: jei laimės rinkimus, Trumpas iš karto imsis tarpininkavimo pastangų tarp Rusijos ir Ukrainos

JAV kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas, pasak Vengrijos premjero Viktoro Orbano, pergalės rinkimuose atveju pasirengęs iš karto pradėti tarpininkavimą dėl taikos tarp Rusijos ir Ukrainos.
2024-07-16

Švedijos reakcija į Orbano susitikimą su Putinu: ministrų į Vengriją nesiųs

Švedija, reaguodama į Vengrijos ministro pirmininko Viktoro Orbano pastarąjį vizitą Rusijoje nepasitarusi su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis narėmis, kol kas nesiųs ministrų į susitikimus Vengrijoje. Vengrijos veiksmai buvo žalingi, tad turi būti ir padariniai, sakė Švedijos ES reikalų ministrė Jessika Roswall, ketinanti tapti Europos Komisijos nare. Švedija dalyvaus liepos mėnesį vyksiančiuose susitikimuose Vengrijoje tik valstybės tarnautojų lygmeniu.
2024-07-11

Orbanas laiške ES lyderiams papasakojo apie savo kelionę į Maskvą

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas parašė laišką ES lyderiams, kuriame trumpai nupasakojo neskelbtą savo kelionę į Maskvą. Laiške, su kuriuos Briuselyje susipažino agentūra dpa, jis išdėstė Rusijos prezidento Vladimiro Putino požiūrį į karą prieš Ukrainą. Be kita ko, čia teigiama, kad Rusija dalyvaus tik tokiose taikos derybose, kuriose dalyvaus ir Ukraina. V. Putinas esą taip pat turi planą, kaip po karo galėtų atrodyti Europos saugumo architektūra.
2024-07-09

JAV: Orbano vizitas Pekine nenaudingas siekiant taikos Ukrainoje

Jungtinės Valstijos pirmadienį išreiškė susirūpinimą dėl Vengrijos ministro pirmininko Viktoro Orbano susitikimo su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu Pekine aptarti karo Ukrainoje ir pridūrė, kad šis susitikimas neatrodo davęs naudos. Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby sakė, kad ši kelionė „tikrai neatrodo produktyvi, kalbant apie bandymus padaryti ką nors Ukrainoje“. Pasak atstovo, tai kelia susirūpinimą.
2024-07-09

Prancūzijos „Nacionalinis sambūris“ jungiasi prie Orbano buriamos kraštutinių dešiniųjų frakcijos Europos Parlamente

Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų partija „Nacionalinis sambūris“ (RN) jungiasi prie Vengrijos premjero Viktoro Orbano buriamos frakcijos Europos Parlamente „Patriotai už Europą“. Tai pirmadienį tinkle X patvirtino vyriausybės atstovas Zoltan Kovacsas. Ši frakcija gali tapti trečia stipriausia jėga naujajame Europos Parlamente.
2024-07-08

Orbanas atmeta, kad Rusija galėtų pulti NATO

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas atmeta, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketintų pulti NATO. „Joks rimtas žmogus negali kalbėti apie tai, kad Rusija ketina pulti NATO“, – sakė jis vokiečių laikraščiui „Bild“. Pulti NATO – ne tik Rusijai, bet ir kam kitam  pasaulyje – visiškai neįmanoma, nes tai pati stipriausia karinė organizacija pasaulyje, pabrėžė V. Orbanas. Tačiau, anot jo, būtina, kad NATO išlaikytų vienybę ir kad visi gerbtų NATO sutarties 5-ąjį straipsnį.
2024-07-08

Viktoras Orbanas sako atvykęs į Pekiną su „Taikos misija 3.0“

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas pirmadienį  pareiškė, kad po neseniai įvykusių vizitų Maskvoje ir Kyjive atvyko į Pekiną su „Taikos misija 3.0“. V. Orbaną oro uoste pasitiko Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying, kaip matyti iš nuotraukos, kurią vengrų lyderis paskelbė socialiniame tinkle „X“.  Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pirmadienį Pekine susitiko su V. Orbanu, pranešė valstybinė žiniasklaida.
2024-07-08
REKLAMA
REKLAMA

Naujasis Orbano kraštutinių dešiniųjų aljansas Europos Parlamente atitinka sąlygas frakcijai suformuoti

Naujasis Vengrijos ministro pirmininko Viktoro Orbano suburtas kraštutinių dešiniųjų partijų aljansas Europos Parlamente atitinka sąlygas, reikalingas frakcijai suformuoti. Šeštadienį prie aljanso prisijungus kraštutinei dešiniajai Danijos liaudies partijai ir Belgijos kraštutinių dešiniųjų „Vlaams Belang“, partijų aljansas turi reikalingą skaičių europarlamentarų iš septynių šalių.
2024-07-07

Slovakų premjeras Fico: būčiau prisijungęs prie Orbano kelionėje į Maskvą

Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Fico penktadienį pareiškė, kad būtų prisijungęs prie Vengrijos prezidento Viktoro Orbano jo kelionėje į Maskvą, jei tai būtų leidusi jo sveikata po pasikėsinimo nužudyti. V. Orbanas penktadienį sukėlė Europos Sąjungos ir NATO šalių pasipiktinimą, nuvykdamas į Maskvą susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, kuris 2022 metų vasarį įsakė kariuomenei įsiveržti į kaimyninę Ukrainą.

Vengrija atšaukė susitikimą su Vokietijos užsienio reikalų ministre

Vengrija atšaukė suplanuotą užsienio reikalų ministro Peterio Szijjarto  ir Vokietijos diplomatijos vadovės Annalenos Baerbock susitikimą, penktadienio vakarą pranešė Vokietijos užsienio reikalų ministerija (URM). Anksčiau buvo planuota, kad A. Baerbock pirmadienį vyks į Budapeštą. Vokietijos URM informavo, kad vizitas buvo nukeltas, ir pridūrė, jog dėl to apgailestauja.

Ukraina kritikuoja Viktoro Orbano vizitą Maskvoje

Ukraina penktadienį sukritikavo Vengrijos premjero Viktoro Orbano vizitą Maskvoje, kurio metu jis susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu aptarti karą. Europos Sąjungos (ES) lyderiai taip pat pažėrė kritikos šiai V. Orbano kelionei, į kurią Vengrijos ministras pirmininkas išvyko praėjus mažiau nei savaitei po to, kai jo šalis perėmė pirmininkavimą blokui. Šis vaidmuo ateinantiems šešiems mėnesiams suteiks Vengrijai galimybę daryti įtaką ES darbotvarkei ir prioritetams.
2024-07-05

Landsbergis apie Orbano vizitą į Maskvą: antrankiai, o ne rankų paspaudimai

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kritiškas Vengrijos premjero Viktoro Orbano vizito į Maskvą atžvilgiu. Reaguodamas į tokį Budapešto lyderio sprendimą, šalies diplomatijos vadovas leidžia suprasti, jog Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas turėtų būti sutiktas ne rankos paspaudimu. „Antrankiai, ne rankų paspaudimai“, – socialiniame tinkle „X“ rašė G. Landsbergis.

Orbanas: Maskvos ir Kyjivo pozicijos labai skiriasi

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas po pokalbių su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu Maskvoje dar kartą paragino dėti pastangas, kad būtų rastas taikus sprendimas Maskvos kare prieš Ukrainą. V. Orbanas, remiantis oficialiu vertimu į rusų kalbą, pareiškė, kad Europa jau daugiau kaip dvejus metus gyvena karo Ukrainoje šešėlyje ir pabrėžė: „Europai reikia taikos“. V. Orbanas penktadienį netikėtai atvyko į Maskvą.
2024-07-05

Baltijos šalys smerkia Viktoro Orbano kelionę į Maskvą

Baltijos šalys pasmerkė Vengrijos premjero Viktoro Orbano vizitą į Rusiją. „Maskvoje Viktoras Orbanas jokiu būdu neatstovauja nei ES, nei ES pozicijoms. Jis naudojasi pirmininkavimu ES, kad sukeltų sumaištį“, – tinkle X rašė Estijos vyriausybės vadovė ir paskirtoji ES užsienio politikos įgaliotinė Kaja Kallas. Ji pabrėžė, kad ES vieningai remia Ukrainą ir pasisako prieš Rusijos agresiją.
2024-07-05

Ukraina: Viktoras Orbanas nederino su Kyjivu savo apsilankymo Maskvoje

Ukraina penktadienį sukritikavo Vengrijos ministro pirmininko Viktoro Orbano vizitą į Maskvą, kur jis susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu aptarti karo. „Sprendimą dėl šios kelionės Vengrijos pusė priėmė be jokio susitarimo ar derinimo su Ukraina“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime.
2024-07-05

Putinas pareiškė besitikintis, kad Orbanas Ukrainos klausimu kalbės Europos vardu

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pareiškė besitikintis, kad į Maskvą su vizitu atvykęs Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas Ukrainos klausimu kalbės Europos vardu, nes jo šalis rotacijos principu šiuo metu pirmininkauja Europos Sąjungai.
2024-07-05

Nausėda apie Orbano vizitą į Maskvą: jeigu išties sieki taikos, nespaudi rankos kruvinam diktatoriui

Šalies vadovas Gitanas Nausėda sako, jog Vengrijos premjero Viktoro Orbano vizitas į Maskvą niekaip nereprezetnuoja Europos Sąjungos (ES) pozicijų. Anot prezidento, siekiant realios taikos Ukrainoje, reikia remti prieš Rusijos agresiją kovojančią šalį, o ne susitikti su „kruvinu diktatoriumi“. „Vienašalis premjero Viktoro Orbano sprendimas vykti š Maskvą jokia forma nereprezentuoja ES pozicijos.

Orbanui lankantis Maskvoje ES perspėja vengti nuolaidžiavimo

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen penktadienį, Vengrijos premjerui Viktorui Orbanui atvykus į Maskvą susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, įspėjo vengti nuolaidžiavimo. „Nuolaidžiavimas Putino nesustabdys.
2024-07-05

Orbanas atvyko vizito į Maskvą

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas atvyko vizito į Maskvą, kur susitiks su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, penktadienį pranešė jo atstovas spaudai. „V. Orbanas atvyko į Maskvą, vykdydamas taikos misiją“, – nacionalinei naujienų agentūrai MTI sakė jo spaudos sekretorius Bertalanas Havasi. Europos Sąjunga savo ruožtu pareiškė, kad jis ten keliauja ne įgaliotas bloko, o vadovaudamasis vien savo šalies dvišaliais ryšiais su Rusija.
2024-07-05

Orbanui iš Kyjivo išskubėjus į Maskvą, ES žinia – jis neturi tam įgaliojimų

Pasirodžius pranešimams apie galimą Vengrijos ministro pirmininko Viktoro Orbano kelionę į Maskvą, Europos Sąjunga penktadienį pareiškė, kad jis ten keliautų ne įgaliotas bloko, o vadovaudamasis vien savo šalies dvišaliais ryšiais su Rusija. Kiek vėliau penktadienį pranešta, kad V. Orbanas jau Maskvoje. „Premjeras Orbanas negavo jokių įgaliojimų iš ES Tarybos aplankyti Maskvą“, – pareiškime pabrėžė ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis.
2024-07-05

Žiniasklaida: Orbanas vyksta į Maskvą susitikti su Putinu

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas, anot žiniasklaidos, penktadienį vyksta į Maskvą susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Apie tai, remdamiesi informuotais šaltiniais, pranešė „Laisvosios Europos radijas“ ir Vengrijos tiriamosios žurnalistikos atstovas Szabolcsas Panyis. Oficialiai vizitas kol kas nepatvirtintas. Vengrija prieš kelias dienas perėmė pirmininkavimą ES Tarybai. Sz. Panyio informacija, V. Orbaną lydės užsienio reikalų ministras Peteris Szijjartas.
2024-07-04

Orbanas ragina Ukrainą siekti paliaubų, kad būtų galima paspartinti taikos derybas

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas antradienį paragino Kyjivą siekti „greitų paliaubų“ Ukrainoje, kurios esą galėtų sudaryti sąlygas deryboms su Rusija dėl karo užbaigimo. V. Orbanas apie tai prakalbo stovėdamas šalia Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio per netikėtą vizitą Kyjive.
2024-07-02

Zelenskis Orbanui: Ukrainai reikia teisingos taikos

Ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis Kyjive viešinčiam Vengrijos premjerui Viktorui Orbanui antradienį pareiškė, kad Ukrainai reikia teisingos taikos. Tuo metu V. Orbanas, atvykęs į Kyjivą pirmojo vizito nuo plataus masto karo pradžios, ragino siekti „greitų paliaubų“. V. Orbanas nuo 2022 metų vasario, kai Rusija įsiveržė į kaimyninę šalį, yra viešai užsipuolęs Europos finansinę ir karinę pagalbą Ukrainai – ilgas savaites blokavo 50 mlrd. eurų pagalbos paketą.
2024-07-02

Orbanas atvyko į Kyjivą pirmojo vizito nuo plataus masto karo pradžios

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas antradienį atvyko į Kyjivą pirmojo nuo karo pradžios vizito į Ukrainą, pranešė Vengrijos vyriausybė. V. Orbanas, vienintelis Europos Sąjungos (ES) lyderis, palaikantis ryšius su 2022 m. į Ukrainą įsiveržusia Rusija, „atvyko į Kyjivą diskusijoms su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu“, nacionalinei naujienų agentūrai MTI sakė jo sekretorius spaudai Bertalanas Havasi.
2024-07-02

Vengrija perima pirmininkavimą ES, bet tai kelia susirūpinimą

Pirmadienį Vengrija pradeda pirmininkauti Europos Sąjungai (ES) ir žada būti „sąžininga brokerė“, nepaisant tvyrančio susirūpinimo dėl šios šalies autoritarinės ir Rusijai palankios vyriausybės. Nacionalistas ministras pirmininkas Viktoras Orbanas, nuo 2010 m.vadovaujantis Vidurio Europos šaliai ir siekiantis paversti ją „neliberalia demokratija“, dažnai konfliktuoja su Briuseliu dėl teisinės valstybės principų ir žmogaus teisių.

Viktoras Orbanas sukūrė naują ES parlamentinį aljansą

Vengrijos ministras pirmininkas nacionalistas Viktoras Orbanas sekmadienį paskelbė apie naujo ES parlamentinio aljanso su Austrijos kraštutinių dešiniųjų partija ir buvusio Čekijos premjero Andrejaus Babišo centristų grupe sukūrimą. V. Orbanas, kurio šalis pirmadienį perima ES pirmininkavimą, jau seniai prieštarauja „Briuselio elitui“, pastaruoju metu kaltindamas Briuselį karo Ukrainoje kurstymu.
2024-06-30

Vengrijos premjeras Orbanas siekia suformuoti naują Europos Parlamento frakciją

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas sekmadienį paskelbė, kad kartu su Austrijos kraštutinių dešiniųjų partija ir buvusio čekų premjero Andrejaus Babišo Čekijos centristų frakcija nori sudaryti naują aljansą Europos Parlamente (EP). „Prisiimame atsakomybę įkurti šią naują platformą ir naują frakciją.
2024-06-30

Viktoras Orbanas susitarimą dėl aukščiausių ES postų vadina gėdingu

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas ketvirtadienį pasmerkė, jo žodžiais, gėdingą susitarimą dėl aukščiausių Europos Sąjungos postų. Taip jis kalbėjo bloko lyderiams susirinkus Briuselyje, kur bus siekiama susitarti, kas vadovaus blokui ateinančius penkerius metus. „Europos rinkėjai buvo apgauti. ELP sudarė melo koaliciją su kairiaisiais ir liberalais.

Paskelbtos nuotraukos iš įvykio vietos: Orbano kortežas pateko į avariją, žuvo pareigūnas

Pirmadienį ryte Vengrijos premjero Viktoro Orbano kortežas pateko į avariją. Antradienį socialiniuose tinkluose dalijamasi avarijos vietos nuotraukomis. Avarijos metu žuvo vienas V. Orbaną motociklu lydėjęs pareigūnas, dar vienas buvo sužeistas. Paskelbtose nuotraukose matyti stipriai apgadintas BWM automobilis, nukritęs ir sudaužytas policijos motociklas.
2024-06-25

Orbanas nesutinka su Ukrainos stojimo į ES procesu, tačiau jo neblokuos

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas kritiškai atsiliepė apie ES stojimo derybas su Ukraina, kurios antradienį bus pradėtos Liuksemburge. Vokiečių žiniasklaidos grupės „Funke“ laikraščiams jis sakė: „Vengrija nesutinka su šiuo stojimo procesu, tačiau jo neblokuojame ir remiame derybų pradžią“. Pokalbiai esą yra „grynai politiškai motyvuotas procesas“. Pasak V. Orbano, tai nėra kalba apie pritarimą ar nepritarimą narystei ES.
2024-06-25

Viktoro Orbano kortežas pateko į avariją: žuvo pareigūnas, dar vienas sužeistas

Pirmadienį avarijos metu Vokietijoje žuvo Vengrijos premjerą Viktorą Orbaną lydėjęs 61-erių pareigūnas, rašo „Reuters“. Skelbiama, kad eismo įvykis įvyko kai pareigūnai lydėjo Vengrijos ministrą pirmininką po jo kelionės stebėti Vengrijos futbolo rungtynių su Škotija. Rungtynės vyko sekmadienį, o avarija įvyko pirmadienio rytą. Motociklininkas susidūrė su BWM Motociklininkų kolona lydėjo V. Orbaną į oro uostą, tačiau 69-erių BWM vairuotojas rėžėsi į vieną iš motociklų.
2024-06-25

Orbanas apie naująją, dar nepaskirtą, ES vadovybę: „Karo ir migracijos koalicija“

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas būsimą naująją Europos Sąjungos vadovybę, kuriai galbūt antrą kadenciją vadovaus Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, apibūdino kaip „karo ir migracijos koaliciją“. Penktadienį per interviu Vengrijos valstybiniam transliuotojui V. Orbanas pareiškė, kad „vis labiau kairiųjų“ konservatorių, socialdemokratų ir liberalų koalicija, turinti daugumą naujajame Europos Parlamente, jau susitarė šiuo klausimu.
2024-06-21

Orbanas: Vengrija „pasirengusi paremti“ Nyderlandų premjero kandidatūrą į NATO vadovus

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas antradienį pareiškė paramą Nyderlandų ministrui pirmininkui Markui Rutte kaip būsimam NATO generaliniam sekretoriui, nors anksčiau prieštaravo jo kandidatūrai.
2024-06-18

Orbanas: ETT bauda Vengrijai už prieglobsčio įstatymų nesilaikymą yra „nepriimtina“

Ministras pirmininkas Viktoras Orbanas ketvirtadienį pavadino „pasipiktinimą keliančia“ daugiamilijoninę baudą, kurią Europos Teisingumo Teismas skyrė Vengrijai už tai, kad ši nesilaikė bloko prieglobsčio įstatymų. „ETT sprendimas skirti Vengrijai 200 mln. eurų baudą ir po 1 mln.
2024-06-13

Orbáno partija „Fidesz“ laimėjo rinkimus į Europos Parlamentą

Vengrijos ministro pirmininko Viktoro Orbáno vadovaujama partija „Fidesz“, kad ir prasčiausiais kada užfiksuotais rezultatais, laimėjo Europos rinkimus, ankstyvą pirmadienio rytą suskaičiavus maždaug 95 proc. balsų pranešė rinkimų komisija. „Fidesz“ pirmoje vietoje atsidūrė surinkusi 44,4 proc. balsų. Pirmąkart rinkimuose dalyvavusiai naujajai buvusio V. Orbáno sąjungininko Péterio Magyaro įsteigtai „Pagarbos ir laisvės“ (TISZA) partijai atiteko 29,8 proc. rinkėjų balsų.
2024-06-10

Daliniai rezultatai: Orbano partija prarado pozicijas

Per Europos Parlamento rinkimus Vengrijoje ministro pirmininko Viktoro Orbano partija „Fidesz“ prarado pozicijas, sekmadienį parodė daliniai rezultatai. Tai gali būti prasčiausias partijos pasirodymas per 14 jos valdymo metų. Suskaičiavus daugiau nei pusę balsų, „Fidesz“ gavo daugiau nei 43 proc. balsų, per rinkimus 2019 m. už ją balsavo 52 proc. rinkėjų. Remiantis daliniais rezultatais, rinkėjai buvo kaip niekada aktyvūs – balsavo daugiau nei 50 proc.
2024-06-10

Prieš europarlamento rinkimus – perspėjimas: gali būti rimtų permainų

Rinkimai į Europos Parlamentą jau šį savaitgalį ir jie gali atnešti politinių permainų. Ekspertai sako, kad didesnės įtakos gali tikėtis kraštutinių dešiniųjų partijų atstovai. Dabar visoje Europoje populiarėja nacionalistinės idėjos, raginimai deportuoti migrantus, bandymai blokuoti paramą Ukrainai.  Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
2024-06-07

Orbanas palaikys Rutte kandidatūrą į NATO vadovo poziciją tik jeigu bus įvykdytos tam tikros sąlygos

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbánas pareiškė palaikysiantis kadenciją baigiančio Nyderlandų ministro pirmininko Marko Rutte kandidatūrą į NATO generalinio sekretoriaus postą tik tuo atveju, jeigu bus įvykdytos tam tikros sąlygos. M. Rutte turi atsiprašyti už Vengrijos atžvilgiu išsakytas „užgaulias remarkas“, duodamas trečiadienį vakare pasirodžiusį interviu valstybės finansuojamam naujienų portalui „Mandiner“ kalbėjo V. Orbánas.
2024-06-06

Vengrijos Orbanas prieš ES rinkimus surengė „taikos eitynes“, demonstruodamas jėgą

Vengrijos sostinėje šeštadienį susirinko dešimčių tūkstančių žmonių minia, kad pademonstruotų, jog palaiko ministrą pirmininką Viktorą Orbaną likus savaitei iki Europos Parlamento rinkimų, kuriuos jis yra pavadinęs egzistenciniu lūžiu tarp taikos Europoje ir pasaulinio karo.
2024-06-01

Orbanas: Vengrija „įtraukiama į karą“, kaip ir Antrojo pasaulinio karo metais

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas penktadienį apkaltino NATO, kad jo šalis „įtraukiama“ į karą Ukrainoje, ir tai palygino su Adolfo Hitlerio spaudimu, privertusiu Vengriją įsitraukti į Antrąjį pasaulinį karą. V. Orbanas užsitraukė griežtą Vakarų šalių kritiką, atsisakęs siųsti ginklus Kyjivui, kad padėtų atremti Rusijos invaziją, ir vietoj to pasisakantis už taikos derybas su Maskva.
186 2024-05-31

Estijos ministras: Vengrija „patiria didelį spaudimą“ paaiškinti, kodėl toliau blokuoja paramą Ukrainai

Estijos užsienio reikalų ministras Margusas Tsahkna pirmadienį pareiškė, kad per ES užsienio reikalų ministrų susitikimą Vengrijai buvo daromas „didelis spaudimas“ paaiškinti, kodėl ji ir toliau trukdo teikti ES karinę pagalbą Ukrainai. Budapeštas blokuoja išmokas iš Europos taikos priemonės (EPF) – nebiudžetinio fondo, naudojamo karinei įrangai įsigyti, taip pat mokėjimus iš pelno už Europos Sąjungoje įšaldytą Rusijos turtą, interviu agentūrai dpa sakė M. Tsahkna.
2024-05-28

Orbanas: Vengrija nori „permąstyti“ savo narystę NATO, teisininkai dirba

Vengrija nori permąstyti savo narystę NATO. Kariškiai ir teisininkai jau dirba, rengdami naują koncepciją, kuri išskirtų šalį iš kitų Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos narių. Tai interviu valstybiniam radijui pareiškė Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas, praneša naujienų agentūra „Bloomberg“, kuria remiasi UNIAN.
2024-05-24

Orbano bendražygis stipriai sukritikavo Rusiją ir pareiškė, kad ji yra grėsmė Vengrijai

Vengrijos premjero Viktoro Orbano bendražygis Zsoltas Nemethas griežtai sukritikavo Rusiją ir pareiškė, kad ji kelia grėsmę Vengrijai, rašo UNIAN. Anot vengrų leidinio, „Válasz Online“, jis ir anksčiau yra pasipriešinęs vengrų vyriausybės linijai, tačiau šį kartą kalbėjo kur kas atviriau. „Jei dabar nebūtume NATO nariai, nuo Rusijos puolimo tikriausiai gintųsi ne Ukraina, o mes“, – pareiškė jis.
2024-05-09

Donaldas Trumpas nori atnaujinti aljansą su Viktoru Orbanu

Donaldas Trumpas pareiškė esąs pasirengęs atnaujinti konservatyvų aljansą su Vengrijos premjeru Viktoru Orbanu, jei bus perrinktas JAV prezidentu, praneša agentūra „Reuters“. „Džiaugiuosi, kad vėl galėsiu glaudžiai bendradarbiauti su ministru pirmininku V. Orbanu, kai duosiu priesaiką kaip 47-asis Jungtinių Valstijų prezidentas“, – sakė D. Trumpas. Jis pavadino V. Orbaną puikiu žmogumi.
2024-04-26

Vengrijoje – didžiausias protestas prieš Orbano valdžią: tai „pirmoji vinis į jo politinį karstą“

Vengrijos sostinėje – didžiausias protestas prieš Orbano valdžią per kelerius metus. Dešimtys tūkstančių vengrų sureagavo į Orbanui iššūkį metančio jauno opozicionieriaus kvietimą išeiti į gatves. Jis žada ne tik kurti partiją, bet ir išstumti Orbaną iš valdžios. Budapešto gatvėmis žygiuoja dešimtys tūkstančių dabartine premjero Viktoro Orbano valdžia nepatenkintų vengrų. Nešini šalies vėliavomis, vengrai skanduoja šūkius „Mes nebijome!“ ir ragina V. Orbaną atsistatydinti.
2024-04-07

TV3 Žinios. Rusai Ukrainoje panaudojo uždraustą cheminį ginklą; Vengrijoje – didžiausias protestas prieš Orbano valdžią

Rusofašistai, vakar Charkive per atakas pražudę aštuonis žmones, šiandien vėl smūgiuoja miestui ir kėsinasi į civilių namus bei kritinę infrastruktūrą. Atakas pasmerkęs Zelenskis priekaištauja partneriams, kad dėl oro gynybos sistemų trūkumo turi rinktis, kurį miestą nuo rusų puolimo ginti, o kurio ne. O mes raginame nedelsti ir paremti Ukrainą. Vengrijos sostinėje – didžiausias protestas prieš Orbano valdžią per kelerius metus.

Vengrijoje dešimtys tūkstančių žmonių protestavo prieš Orbaną

Dešimtys tūkstančių žmonių šeštadienį dalyvavo mitinge Budapešte, reikšdami paramą premjero Viktoro Orbano kritikui, išdėsčiusiam planus mesti iššūkį nacionalistų lyderiui. Protestą prieš V. Orbano vyriausybę sušaukė teisininkas ir buvęs vyriausybės „saviškis“ Peteris Magyaras (Pėteris Madjaras), Vengrijos politiką purtantis po skandalo dėl malonės asmeniui, susijusiam su vaikų seksualinio išnaudojimo byla. Jis yra buvusios teisingumo ministrės Judit Vargos buvęs vyras.
2024-04-07
Į viršų