• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujas tyrimas parodė, kad Pietų Afrikos koronaviruso atmaina galimai yra atspari „Pfizer“ skiepui.

Naujas tyrimas parodė, kad Pietų Afrikos koronaviruso atmaina galimai yra atspari „Pfizer“ skiepui.

REKLAMA

Mokslininkai atliko tyrimą su dviem grupėmis. Pirmoje – 400 žmonių, kurie užsikrėtė koronavirusu praėjus bent 14 dienų po pasiskiepijimo pirmąja arba antrąja doze. Antrąją grupę sudarė 400 virusu sergančių asmenų, kurie nebuvo pasiskiepiję.

Palyginus su nepasiskiepijusiais asmenimis, abi skiepo dozes gavę žmonės Pietų Afrikos atmaina sirgo 8 kartus dažniau. Virusu užsikrėtė 5,4 proc. dviem dozėmis pasiskiepijusių žmonių, bet tik 0,7 proc. tyrime dalyvavusių nepasiskiepijusių asmenų.

Tai rodo, kad vakcina galimai yra ne tokia veiksminga prieš Pietų Afrikos atmainą, kaip prieš pirminį koronavirusą ar jo britišką atmainą. Pastaroji, kaip teigia mokslininkai, Izraelyje sudaro beveik visus Covid-19 atvejus.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes pastebėjome, kad, palyginus su vakcinos negavusia grupe, dviem vakcinos dozėmis pasiskiepiję asmenys Pietų Afrikos atmaina serga neproporcingai dažniau. Tai reiškia, kad Pietų Afrikos atmaina kai kuriais atvejais geba įveikti vakcinos sukurtą apsaugą“, – sakė Adi Stern iš Tel Avivo universiteto.

REKLAMA

Tačiau tyrėjai pažymi, kad tyrime dalyvavusių Pietų Afrikos atmaina sergančių pacientų apimtis buvo nedidelė, nes Izraelyje ši mutacija yra reta.

Jie taip pat teigė, kad tyrimas neparodo vakcinos efektyvumo prieš kurią nors viruso atmainą, nes tyrimo metu buvo tiriamas ne bendras susirgimų lygis, o asmenys, kuriems jau buvo patvirtintas koronavirusas. „Pfizer“ ir „BioNTech“ situacijos nekomentavo.

REKLAMA
REKLAMA

Balandžio 1 d. kompanijos teigė, kad jų vakcinos nuo koronaviruso efektyvumas yra maždaug 91 proc. Šis skaičius buvo gautas remiantis atnaujintais duomenimis, į kuriuos buvo įtraukti asmenys, pasiskiepiję prieš šešis mėnesius ir anksčiau.

Kalbėdami apie Pietų Afrikos atmainą, kompanijos atstovai teigė, kad atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 800 savanorių iš Pietų Afrikos, kur B.1.351 atmaina yra plačiai paplitusi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo metu koronavirusu susirgo 9 asmenys. Jie visi buvo gavę ne tikrą vakciną, o placebą. Iš susirgusiųjų, šeši žmonės užsikrėtė Pietų Afrikos atmaina.

Anksčiau atlikti tyrimai parodė, kad „Pfzer“-„BionTech“ skiepas prieš B.1.351 atmainą buvo ne toks efektyvus, kaip prieš kitas koronaviruso mutacijas. Vis vien, šios vakcinos sukuriama apsauga yra pakankamai stipri.

REKLAMA

Nors tyrimo rezultatai gali kelti nerimą, A. Stern teigia, kad mažas Pietų Afrikos atmainos paplitimas turėtų šiek tiek nuraminti.

„Net jeigu Pietų Afrikos atmaina geba nugalėti skiepo apsaugą, ji nėra taip plačiai paplitusi“, – sakė A. Stern ir pridūrė, kad britiška atmaina galimai stabdo Pietų Afrikos atmainos plitimą.

Beveik 53 proc. Izraelio gyventojų jau yra gavę abi „Pfizer“ skiepo dozes.

Izraelio ekonomika per pastarąsias savaites didžiąja dalimi vėl atsidarė, nes, panašu, kad pandemija atsitraukia: susirgimų, rimtų susirgimų, ir ligoninėje esančių žmonių skaičiai sparčiai mažėja. Maždaug trečdalis Izraelio gyventojų yra jaunesni nei 16-os metų, o tai reiškia, kad jie vis dar negali būti skiepijami.

Išsamesnį mokslininkų tyrimą galite rasti čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų