tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vengrija dėl Suomijos prašymo prisijungti prie NATO ratifikavimo balsuos kovo 27-ąją, penktadienį pranešė Vengrijos vyriausybės atstovas Zoltanas Kovacsas.

Vengrija dėl Suomijos prašymo prisijungti prie NATO ratifikavimo balsuos kovo 27-ąją, penktadienį pranešė Vengrijos vyriausybės atstovas Zoltanas Kovacsas.

REKLAMA

„Balsavimas parlamente vyks kovo 27 dieną“, – „Twitter“ žinutėje teigė Z. Kovacsas.

Ministro pirmininko Viktoro Orbano valdančioji „Fidesz“ partija „remia Suomijos stojimą į NATO“, pažymėjo jis, pacitavęs partijos parlamentinės frakcijos lyderį Mate Kocsisą.

Tuo tarpu M. Kocsisas socialiniame tinkle „Facebook“ parašė, kad „parlamentinė frakcija dėl Švedijos prašymo spręs vėliau“.

Maskvai pradėjus plataus masto invaziją į Ukrainą, praėjusių metų gegužę Suomija ir Švedija pateikė prašymą prisijungti prie Vakarų aljanso, atsisakydamos dešimtmečius gyvavusios karinio neprisijungimo politikos. 

Šiuo metu Turkija ir Vengrija yra vienintelės NATO narės, kurios dar neratifikavo Šiaurės šalių prašymų, kuriems turi pritarti visos esamos Aljanso narės. 

REKLAMA

Kovo pradžioje Vengrijos parlamentarai pradėjo svarstyti Suomijos ir Švedijos prašymus prisijungti prie NATO, tačiau parlamentas, kuriame dominuoja „Fidesz“, vis delsė nustatyti balsavimo datą.

REKLAMA

Vengrija „nepasiduos spaudimui ..., kaip ir kada parlamentas turėtų tvirtinti teisės aktus“, aiškino M. Kocsisas.

Stokholme ir Helsinkyje praėjusią savaitę apsilankiusi Vengrijos parlamento delegacija pareiškė, kad švedų politikai turi liautis skleidę „melą“ apie Budapeštą ir teisinės valstybės principo laikymąsi Vengrijoje.

Tuo tarpu Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas penktadienį paprašė savo parlamento balsuoti dėl Suomijos prašymo prisijungti prie NATO.

Švedų ministras pirmininkas Ulfas Kristerssonas antradienį pripažino, jog tikimybė, kad Suomija įstos į NATO anksčiau nei Švedija, pastarosiomis savaitėmis smarkiai išaugo, tačiau pažymėjo, kad prisijungimas yra tik laiko klausimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų