Pernai EŽTT nusprendė, kad septyni iš tų areštų buvo neteisėti, ir nurodė Rusijai sumokėti A. Navalnui 63 tūkst. eurų kompensaciją. Tačiau šią nutartį Rusijos vyriausybė apskundė.
Įrodžius, kad Rusijos valdžia turėjo politinių motyvų, areštuodama jį ir neleisdama jam rengti mitingus, tai būtų svarbus precedentas daugeliui aktyvistų Rusijoje, sakė A. Navalnas žurnalistams trečiadienį Strasbūre prie teismo rūmų.
„Ši byla svarbi ne tik man, bet ir kitiems žmonėms Rusijoje, ypač regionuose, nes iš jų atimta susirinkimų teisė, – sakė jis. – Jeigu Europos Žmogaus Teisių Teismas tose bylose įžvelgs politinių motyvų, o aš manau, kad šiai dienai esame pakankamai pateikę to įrodymų, tai bus svarbus precedentas Rusijoje“.
Galutinė nutartis bus paskelbta kažkurią kitą dieną.
A. Navalnas, Rusijos prezidento Vladimiro Putino pagrindinis politinis priešininkas, siekia organizuoti kovo mėnesį vyksiančių valstybės vadovo rinkimų boikotą, nes jam buvo uždrausta juose dalyvauti.
Kremliaus kritikas buvo apkaltintas sukčiavimu, tačiau tai laikoma politiniu susidorojimu už faktų apie valdžios korupciją viešinimą ir protestų organizavimą. Šią savaitę Maskvos teismas nurodė uždaryti A. Navalno rinkimų kampanijos fondą.
Iki gruodžio, kai jam buvo oficialiai uždrausta dalyvauti prezidento rinkimų kampanijoje, A. Navalnas jau buvo pradėjęs ją, greit tapusią masine ir sukėlusia galvos skausmo Kremliui.