Vatikanas remia 5 dienas truksiančią konferenciją, kuri yra skirta paminėti 150-ąsias Charleso Darwino veikalo „Apie rūšių kilmę“ išleidimo metines.
Konferencijoje bus kalbama apie evoliucionizmo ir kreacionizmo teorijų suderinamumą. Tai bus viena iš dviejų tarptautinių akademinių konferencijų, kurias šiais metais rems Vatikanas.
Per šią konferenciją bus iš naujo siekiama apsvarstyti mokslininkų, kurių idėjos metė iššūkį religiniams įsitikinimams, darbus. Visų pirma čia yra kalbama apie Galilėjų ir C. Darwiną.
Į konferenciją popiežiškajame universitete Romoje renkasi mokslininkai, filosofai ir teologai.
Krikščionių bažnyčia ilgai priešiškai žvelgė į C. Darwino idėjas, tačiau popiežiai niekados nepasmerkė šio mokslininko priešingai nei Galilėjaus, kuris buvo ir pasmerktas, ir nutildytas.
Popiežius Jonas Paulius II yra pareiškęs, kad evoliucija yra „daugiau nei hipotezė“.
Tiesa, 2006 metais katalikų bažnyčios kardinolas Christoffas Schoenbornas, kuris yra artimas Benedikto XVI draugas, sukėlė prieštaringų nuomonių audrą, kai pareiškė, kad C. Darwino natūralios atrankos teorija yra nesuderinama su krikščionišku mokymu.
Tačiau per šią konferenciją bus galima išgirsti ir visiškai priešingų nuomonių. Štai vienas įtakingiausių JAV biologų profesorius Francisco Ayala planuoja kalbėti apie taip vadinamos protingo pasaulio sukūrėjo teorijos trūkumus.
„Organizmų sandara nėra tokia, kokios galima laukti iš protingo inžinieriaus, tačiau netobula ir bloga. Defektai, disfunkcijos, keistumai, išeikvojimas ir žiaurumas persmelkia gyvąjį pasaulį“ - teigia profesorius.