• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybinė žiniasklaida: Kinijos prezidentas surengė derybas su Blinkenu

Atnaujinta 11.40 val.

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas penktadienį Pekine surengė derybas su JAV valstybės sekretoriumi  Antony Blinkenu, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas penktadienį Pekine surengė derybas su JAV valstybės sekretoriumi  Antony Blinkenu, pranešė valstybinė žiniasklaida.

REKLAMA

Prieš šį susitikimą A. Blinkenas daugiau nei puspenktos valandos kalbėjosi su kinų užsienio reikalų ministru Wang Yi. JAV valstybės sekretorius šias derybas apibūdino kaip konstruktyvias ir išsamias. 

Per derybas Kinija perspėjo Blinkeną dėl blogėjančių santykių

JAV valstybės sekretoriui Antony Blinkenui penktadienį susitikus su Kinijos užsienio reikalų ministru Wang Yi, buvo akcentuojamos išsiskiriančios pozicijos dėl daugybės ginčytinų dvišalių, regioninių ir pasaulinių klausimų.

Abu diplomatai pabrėžė, kad svarbu išlaikyti atvirą bendravimą, tačiau apgailestavo, kad nesutarimai tarp jų šalių didėja ir darosi vis rimtesni.

REKLAMA
REKLAMA

„Apskritai Kinijos ir JAV santykiai visose srityse pradeda stabilizuotis, – A. Blinkenui sakė Wang Yi. – Tačiau tuo metu neigiamų santykių veiksnių vis dar daugėja, o santykiai susiduria su įvairiais trikdžiais.“

REKLAMA

„Ar Kinija ir Jungtinės Valstijos turėtų laikytis teisingos krypties stabiliai judant į priekį, ar grįžti į žemyn judančią spiralę? – klausė jis. – Tai yra svarbus klausimas mūsų šalims, kuris tikrina mūsų nuoširdumą ir gebėjimus.“

Wang Yi taip pat išdėstė gerai žinomus Kinijos nusiskundimus dėl JAV politikos ir pozicijų, susijusių su Pietų Kinijos jūra, Taivanu, žmogaus teisių padėtimi, taip pat dėl kritiško Vašingtono požiūrio į Kinijos palaikomus santykius su tam tikromis šalimis.

REKLAMA
REKLAMA

„Kinijos teisėtos vystymosi teisės nepagrįstai slopinamos, o mūsų pagrindiniai interesai susiduria su iššūkiais“, – sakė jis, reikalaudamas, kad JAV susilaikytų nuo kišimosi į Kinijos vidaus reikalus.

Antony Blinkenas: Joe Bideno administracija teikia pirmenybę JAV ir Kinijos dialogui

A. Blinkenas atsakė, kad prezidento Joe Bideno administracija teikia pirmenybę JAV ir Kinijos dialogui net ir ginčytinais klausimais, ir pažymėjo, kad per pastaruosius metus padaryta tam tikra pažanga mažinant nesutarimus. Vis dėlto jis teigė, kad diskusijos bus sunkios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikiuosi, kad šiose diskusijose bus labai aiškiai ir tiesiogiai išdėstytos sritys, kuriose turime skirtumų ir kuriose Jungtinės Valstijos laikosi savo pozicijos, ir neabejoju, kad jūs taip pat pasielgsite Kinijos vardu“, – valstybės sekretorius sakė Wang Yi.

„Mūsų nuomone, niekas nepakeičia tiesioginių diplomatinių susitikimų bandant judėti į priekį, bet taip pat įsitikinant, kad kuo aiškiau žinome sritis, kuriose turime skirtumų, kad išvengtume bent jau nesusipratimų ir klaidingų apskaičiavimų“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų