Įstatymų leidžiamosios valdžios atstovas neseniai pareiškė, jog Kinija niekuomet nepriims Vakarų stiliaus demokratijos. Tai - retas pavyzdys, kuriuo vienas iš kinų vyriausybės narių atvirai atmeta liberalias politines reformas.
„China Daily“ laikraštyje pasirodžiusiame interviu valdžios atstovas Li Fei pareiškė, kad „skirtingos šalys remiasi skirtingomis rinkimų taisyklėmis ir socialistinė Kinija neketina sekti vakarietišku jų modeliu“.
Li Fei yra teisės komisijos Nacionaliniame žmonių kongrese viceprezidentas.
Jis „China Daily“ taip pat patikino, kad geriausia Kinijai būtų ne plėsti tiesioginius rinkimus, tačiau tobulinti esamą rinkimų sistemą.
Ši sistema leidžia kinų komunistų partijai, kuri 1949 m. laimėjusi pilietinį karą iki šiol valdo šalį autoritariniu režimu, išlikti valdžioje.
Anot daugelio mokslininkų iš Vakarų, esama rinkimų sistema rinkėjams nesuteikia tikrų alternatyvų.
Kaip bebūtų, Li Fei pasisakymus reikėtų vertinti paaštrėjusiame Kinijos ir Vakarų santykių kontekste. Itin pablogėjo Kinijos ir JAV santykiai. Ekspertai nemano, kad ši įtampa greitu metu išsisklaidys.
Pastarosiomis savaitėmis Kinijos lyderiai akivaizdžiai atmetė JAV prezidento Barako Obamos raginimus iš naujo įvertinti savo valiutą, kuri Baltųjų Rūmų teigimu yra specialiai laikoma nuvertinta. Šiuo būdu Kinija kaltinama pasaulio prekyboje įgyjanti nepelnytą pranašumą.
Kritikuodamas Vakarų demokratiją, Li Fei pabrėžė, kad vakarietiška rinkimų sistema yra persmelkta turto ir kapitalizmo įtakos.
„Vakarietiško stiliaus rinkimai – turtingųjų žaidimėlis. Juos pernelyg veikia tie ištekliai ir finansavimas, kuriais kandidatas gali pasinaudoti. Rinkimus laimėję tuo tarpu yra pastatomi į savo rėmėjų ir partijų vietą, ir atstovauja mažumai“, - laikraščiui teigė politikas.
„Būdama socialistinė šalis, Kinija paprasčiausiai negali perimti tokio vakarietiško požiūrio“, - nutęsė.