REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltarusijos Gomelio srityje esantis aerodromas yra įrenginėjamas, kad ateityje jį būtų galima naudoti kaip Rusijos karinę bazę, rašo „UNIAN“.

Baltarusijos Gomelio srityje esantis aerodromas yra įrenginėjamas, kad ateityje jį būtų galima naudoti kaip Rusijos karinę bazę, rašo „UNIAN“.

REKLAMA

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo atstovas Oleksijus Gromovas pabrėžė, kad Baltarusijos raketų smūgių grėsmė Ukrainos teritorijai išlieka didelė.

„Remiantis turima informacija, priešas pradėjo inžinerinę veiklą Ziabrovkos aerodrome Gomelio srityje, kuris gali būti toliau naudojamas kaip Rusijos Federacijos karinė bazė Baltarusijos Respublikos teritorijoje“, – teigė jis.

Prasidėjus karui rusų pajėgos į Ukrainą žengė ir iš Baltarusijos teritorijos. Ukrainiečiai skelbia, kad Rusija iš Baltarusijos teritorijos periodiškai paleidžia raketas Ukrainos pusėn.

Pasak Ukrainos karinio eksperto, atsargos pulkininko Oleho Ždanovo, Rusijos prezidentas V. Putinas spaudžia A. Lukašenką smogti Lucko-Lvivo kryptimi.

REKLAMA
REKLAMA

EP: visas Rusijai paskelbtas sankcijas būtina taikyti ir Baltarusijai

Tuo pat metu Europos Parlamentas ketvirtadienį paragino visas sankcijas, paskelbtas Rusijai dėl įsiveržimo į Ukrainą, taikyti ir Maskvą remiančiam Minskui.

REKLAMA

Priimta teisiškai neįpareigojančia rezoliucija europarlamentarai pasmerkė Baltarusijos, suteikusios Rusijos pajėgoms placdarmą įsiveržiant į kaimyninę šalį, vaidmenį šiame kare.

Anot rezoliucijos autorių, autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos parama konfliktui apima ir vasarį įvykusį referendumą, po kurio Baltarusijoje atkurtas branduolinės valstybės statusas.

EP pasveikino Briuselio ruošiamą šeštąjį sankcijų Rusijai ir Baltarusijai paketą, be kita ko, numatantį siūlomą naftos embargą.

Remiantis rezoliucija, Rusijos politinė ir finansinė įtaka Minskui kelia „didelių abejonių“ dėl Baltarusijos gebėjimo priimti savarankiškus sprendimus.

REKLAMA
REKLAMA

EP paragino, taikant universalią jurisdikciją, ištirti įtariamus A. Lukašenkos režimo nusikaltimus, tokius kaip disidentų persekiojimas po ginčijamų prezidento rinkimų 2020 metų rugpjūtį.

Rezoliucijoje kaip „išpuolis prieš žmogaus teises“ smerkiami pastarojo meto profsąjungų lyderių ir narių areštai Baltarusijoje.

Parlamentas taip pat pasmerkė šalyje neseniai grąžintą mirties bausmę, skiriamą už „mėginimą įvykdyti teroro aktą“. Pasak europarlamentarų, šią priemonę Minsko režimas gali panaudoti prieš savo politinius oponentus, nes kaltinimų terorizmu jau sulaukė daugelis politinių kalinių.

Įstatymų leidėjai paragino Baltarusiją nedelsiant visam laikui panaikinti mirties bausmę.

Galiausiai EP nariai pabrėžė, kad būtina stiprinti ES bendradarbiavimą su Baltarusijos opozicija – be kita ko, rengiant reguliarius susitikimus ir teikiant finansinę pagalbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų