Ukrainos pergalė „Eurovizijoje“ – tai dar vienas žingsnis į Krymo išlaisvinimą nuo rusų

Krymo totorių liaudies medžliso lyderis Refatas Chubarovas pasveikino Ukrainos piliečius ir jų sąjungininkus su dainininkės Susanos Jamaladinovos (Susanos Džamaladinovos) pergale šių metų Eurovizijos konkurse, ir padėkojo viesiems, kurie atidavė už ją balsus.

10

„Krymo totorių liaudies medžliso vardu sveikinu visus Ukrainos piliečius ir mūsų gausius draugus kitose šalyse su puikia Jamalos pergale Eurovizijoje. Mes tapome liudininkais, kad esama neįtikėtinai daug tikrų Jamalos talento vertintojų, nepriklausomos Ukrainos šalininkų, Krymo totorių sąjungininkų“, – savo feisbuko puslapyje parašė R.Chubarovas naktį iš šeštadienio į sekmadienį.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ukrainos atstovė Jamala „Eurovizijoje“ slepia šiurpią šeimos istoriją

Ypatingą padėką jis pareiškė „už dešimtis tūkstančių balsų, atiduotų palaikant Jamalą, kuriuos pasiuntė tėvynainiai iš laikinai Rusijos okupuoto Krymo“.

„Inšala (Jei Dievas panorės), vieną gražią dieną mes būtinai susirinksime visi kartu laisvame nuo rusų okupantų Kryme, senajame ir šauniajame Bachčisarajuje! Šiandien dėl to buvo žengtas dar vienas reikšmingas žingsnis!“, – pridūrė jis.

REKLAMA

32 metų Ukrainos džiazo dainininkė ir dainų kūrėja, prisistatanti sceniniu Jamalos slapyvardžiu, Stokholme vykusiame konkurse atliko dainą „1944“, kurią sukurti įkvėpė prisiminimai apie prosenelę, 1944 metais deportuotą su penkiais vaikais iš Krymo drauge su 240-čia tūkst. kitų totorių.

„Kai ateina svetimi, jie ateina į jūsų namus, jie išžudo jus visus ir sako „Mes nekalti, nekalti“, – tokiais žodžiais prasidėjo jos atlikta daina.

Už šią dainą atlikėja gavo 534 balus, kuriuos jai skyrė šalių dalyvių nacionalinės komisijos ir SMS žinutėmis balsavę žiūrovai.

(45 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Eurovizijos 2016“ finalas

Petro Porošenka: visa Ukraina širdingai tau dėkoja, Jamala

Po dvylika balų jai skyrė Danijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Gruzijos, Izraelio, Lenkijos, Lietuvos, Makedonijos, Moldovos, San Marino, Serbijos ir Slovėnijos nacionalinės komisijos, o po dešimt – Azerbaidžano, Didžiosios Britanijos ir Italijos komisijos.

Balų Ukrainos atstovei taip pat skyrė Australijos, Baltarusijos, Estijos, Graikijos, Latvijos, Norvegijos, Olandijos, Šveicarijos ir Vokietijos nacionalinės komisijos. Kitus balus ji surinko iš žiūrovų.

„Aš iš tikrųjų noriu taikos ir meilės visiems“, – pareiškė laureatė Ukrainos vėliavos fone, laikydama iškėlusi Eurovizijos prizą.

Savo laimėjimą Jamala, kurios daina suteikė geopolitinį aspektą šiai blizgesio ir kičo šventei, siekiančiai pakerėti technoritmais, besisukančiais šokėjais, pirotechnika ir užburiančia skaitmeninė grafika, apibūdino kaip „nuostabų“.

„Buvau įsitikinusi, kad jeigu dainuoji, jeigu kalbi apie tiesą, tai iš tikrųjų sujaudina žmones“, – sakė ji per spaudos konferenciją.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka netrukus po S.Jamaladinovos triumfo pasveikino dainininkę.

„Taip!!!“, – savo „Twitter“ paskyroje parašė Ukrainos vadovas.

„Neįtikėtinas atlikimas ir pergalė! Visa Ukraina širdingai tau dėkoja, Jamala“, – pridūrė jis po konkurso, kuriame buvo laukiama dvikovos tarp Rusijos ir Ukrainos.

„Beprasmiai žodžiai, kokius visą laiką girdime“

32 metų Ukrainos džiazo dainininkę ir dainų kūrėją, prisistatančią Jamalos (Džamalos) sceniniu slapyvardžiu, kaip pranešama, įkvėpė prisiminimai apie prosenelę, kuri 1944 metais iš Krymo buvo deportuota su penkiais vaikais, drauge su 240-čia tūkst. kitų totorių.

REKLAMA

„Kai ateina svetimi, jie ateina į jūsų namus, jie išžudo jus visus ir sako „Mes nekalti, nekalti“, – tokiais žodžiais prasidėjo jos atlikta daina.

„Muzikantai turėtų reikšti savo jausmus, savo tikruosius jausmus, o ne dainuoti beprasmius žodžius, kokius visą laiką girdime“, – sakė atlikėja Stokholme.

Dėmesio sutelkimas į Krymą, kurį 2014 metais Rusija atplėšė nuo Ukrainos ir aneksavo, gali būti laikomas Maskvos užsipuolimu, bet Jamala tvirtina, kad jokios politinės potekstės nėra.

„Asmeniškai man muzika turi kalbėti apie jausmus. Politika jausmų neturi“, – sakė ji AP.

Konkurso pareigūnai su tuo sutiko ir sakė, kad dainoje užsimenama veikiau apie istoriją, o ne apie politiką, ir leido ją atlikti, nors Rusijos pareigūnai ir kai kurie politikai Kryme skundėsi, kad šia daina siekiama juodinti Rusiją.

Ukraina jau antrą kartą laimėjo Eurovizijos konkursą – 2004 metais laurai atiteko šios šalies dainininkei Ruslanai už kompoziciją „Wild dances“ („Laukiniai šokiai“).


Rašyti komentarą...
J
Je
2016-05-15 08:55:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neaišku kiek Eurovizijoj nulemia dainininko meninės savybės ,o kiek politika. Ukraina šiandien ant bangos.
Atsakyti
-1

n
nu
2016-05-15 09:57:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Terorusuja ekit namo!!!
Atsakyti
0

A
Agne
2016-05-15 10:02:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rusai visuomet taip pat patys daro nesamones puola, o po to rekia kad juos skriaudzia
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų