Ukraina reikalauja Irano visiškai pripažinti kaltę už lainerio numušimą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Iranui prisipažinus, jog sausio 8 dieną numušė Ukrainos oro bendrovės lėktuvą, iraniečiai privalo visiškai pripažinti savo kaltę ir baigti tyrimą.

„Šis rytas nebuvo geras, bet atnešė tiesą. Dar prieš pasibaigiant tarptautinės komisijos darbui, Iranas pripažino savo kaltę dėl Ukrainos lėktuvo numušimo. Tačiau mes reikalaujame visiško kaltės pripažinimo“, – parašė jis savo „Facebook“ paskyroje šeštadienio rytą. 

Pasak prezidento, Ukraina tikisi iš iraniečių patikinimo, kad jie pasiruošę atlikti išsamų ir objektyvų tyrimą, patraukti kaltuosius baudžiamojon atsakomybėn, grąžinti žuvusiųjų palaikus, sumokėti kompensacijas ir oficialiai atsiprašyti diplomatiniais kanalais. 

„Tikimės, kad tyrimas toliau vyks be dirbtinio vilkinimo ir kliūčių. 45-iems mūsų specialistams privalo būti suteikta visiška prieiga ir bendradarbiavimas siekiant užtikrinti teisingumą“, – pabrėžė V. Zelenskis. 

Anksčiau šeštadienį Iranas pripažino numušęs Ukrainos oro bendrovės lainerį.

„Šią savaitę netoli Teherano sudužęs Ukrainos lėktuvas skrido pernelyg arti jautraus karinio objekto ir buvo numuštas. Tai įvyko dėl žmogiškojo faktoriaus“, – pareiškė Irano ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. Jo pranešimą paskelbė Irano valstybinė televizija „Press TV“. 

Ukrainos tarptautinių oro linijų (MAU) lėktuvas „Boeing 737-800“, skridęs iš Teherano į Kijevą, sudužo trečiadienį iškart po pakilimo iš Irano sostinės oro uosto. 

Žuvo visi 176 jame buvo žmonės, tarp jų – Ukrainos, Kanados, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Švedijos ir Afganistano piliečiai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų