Ketvirtadienį paskelbtame tyrime šis įvertis apskaičiuotas išnagrinėjus 2 225 dokumentais patvirtintus nederamo elgesio atvejus nuo 1946-ųjų ir nustačius 1 259 galimus kaltininkus.
Turimais įrodymais pagrįstas skaičius, nustatytas išnagrinėjus ribotą regioninių bažnyčių pateiktų dokumentų kiekį tėra tik ledkalnio viršūnė, spaudos konferencijoje sakė tyrimo autorius Martinas Wazlawikas.
Remiantis Vokietijos protestantų bažnyčios užsakytu tyrimu, bendras apytikslis kaltininkų skaičius tarp bažnyčios tarnų ir pareigūnų yra beveik pusketvirto tūkstančio.
Tyrimas šiek tiek atskleidžia lytinio išnaudojimo mastą Vokietijos protestantų bažnyčioje, kuri ilgą laiką sugebėjo išvengti skandalo, apėmusio jos katalikų bažnyčią.
Protestantų bažnyčios pastangos susitaikyti su piktnaudžiavimo istorija buvo blogesnės nei labiau kritikuojamos Katalikų bažnyčios, sakė bendraautoris Haraldas Dressingas.
Jo teigimu, regioninių bažnyčių „lėtas darbas“ pateikiant dokumentus, nepaisant egzistavusio susitarimo juos pateikti, reiškė, kad tyrimas negalėjo būti atliktas iki galo.
Protestantų bažnyčios tyrimas buvo atliktas 2020 metais 20 Vokietijos regioninių bažnyčių vienbalsiai tai nusprendus balsavimu.
Į tyrimo sritį pateko ne tik bažnyčios tarnai, bet ir visą ir dalį darbo dienos dirbantys darbuotojai, taip pat bažnyčios savanoriai.
Tyrimą atliko nepriklausoma tyrėjų asociacija, vadovaujama Hanoverio taikomųjų mokslų ir menų universiteto.
2018 metais Vokietijos Vyskupų konferencijos užsakymu atliktas panašus tyrimas parodė, kad 1946–2014 metais 3 677 nepilnamečiai patyrė lytinį išnaudojimą, pažeidimais kaltinami 1 670 katalikų dvasininkų.
Manoma, kad tikrasis aukų skaičius yra daug didesnis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!