Tarp islamo pasaulio ir Vakarų tvyranti įtampa yra labiau susijusi su besikertančiais politiniais interesais negu pamatiniais kultūriniais ir religiniais skirtumais, rodo pirmadienį paskelbti vienos apklausos rezultatai.
Tyrimas, kurio metu 27 šalyse buvo apklausti daugiau kaip 28 tūkst. žmonių, taip pat parodė, kad dauguma respondentų mano, jog konfliktus kelia netolerantiškos mažumos. Tačiau dauguma apklaustųjų taip pat jautė, kad "galima rasti bendrą pagrindą".
52 proc. respondentų manė, kad įtampa tarp Vakarų ir islamo pasaulio kyla dėl susikertančių interesų, o tos nuomonės, kad reikia kaltinti religinius ir kultūrinius skirtumus, laikėsi tik 29 procentai.
Maždaug 58 proc. apklaustųjų taip pat teigė, kad konfliktus kelia netolerantiškos mažumos. Tokia nuomonė dominavo 25-iose iš 27 šalių, kuriose buvo atliekamas šis tyrimas.
Tačiau daugiau kaip ketvirtadalis (28 proc.) respondentų manė, kad konfliktai tarp islamo pasaulio ir Vakarų yra neišvengiami. 58 proc. teigė, kad tarp šių pusių įmanoma rasti "bendrą pagrindą".
Pastaroji nuomonė labiausiai dominuoja Italijoje (78 proc.), Didžiojoje Britanijoje (77 proc.), Kanadoje (73 proc.), Meksikoje (70 proc.) ir Prancūzijoje (69 proc.).
Žiūrint pagal šalis, tik musulmoniškoje Indonezijoje dauguma gyventojų tvirtino, kad konfliktas tarp islamo pasaulio ir Vakarų tebuvo laiko klausimas.
Nuo lapkričio 3 iki sausio 29 dienos 27 skirtingose šalyse buvo apklausti iš viso 28 369 žmonės. Tyrimą Pasaulinės tarnybos BBC užsakymu atliko kompanija "GlobeScan" ir Tarptautinės politikos požiūrių programa (PIPA).