Vis dėlto vėlai antradienį išsiųstame laiške Atstovų Rūmų pirmininkui Paului Ryanui (Polui Rajenui) valstybės sekretorius Rexas Tillersonas (Reksas Tilersonas) nurodė, kad Iranas išlieka pagrindinė terorizmą finansuojanti valstybė ir kad D.Trumpas įsakė iš naujo apsvarstyti Vašingtono sankcijų politiką, atsižvelgiant į šį faktą.
Pranešimas, kaip Iranas laikosi sutarties sąlygų, turi būti siunčiamas Kongresui kas 90 dienų. D.Trumpo administracija tokį dokumentą parengė pirmąjį kartą.
Šią sutartį, vadinamą Bendruoju išsamių veiksmų planu (Joint Comprehensive Plan of Action, JCPOA), 2015 metų liepą Iranas pasirašė su šešiomis didžiosiomis pasaulio valstybėmis – JAV, Kinija, Rusija, Didžiąja Britanija, Vokietija ir Prancūzija. Šis dokumentas atvėrė kelią pernai atšaukti beveik visas Iranui taikytas tarptautines sankcijas.
„Iranas išlieka pagrindinė terorizmą įvairiomis platformomis ir metodais remianti valstybė, – rašė R.Tillersonas. – Prezidentas Donaldas J.Trumpas nurodė kelioms agentūroms atlikti Nacionalinės saugumo tarybos vadovaujamą Bendrojo išsamių veiksmų plano apžvalgą, įvertinant, ar su Iranu susijusių sankcijų sustabdymas pagal JCPOA yra gyvybiškai svarbus Jungtinių Valstijų nacionaliniams saugumo interesams.“
D.Trumpas ne kartą smerkė šią sutartį, o sausio mėnesį interviu britų dienraščiui „The Times“ ir vokiečių laikraščiui „Bild“ ją pavadino „vienu blogiausių kada nors sudarytų susitarimų“.
Tačiau jis atsisakė nurodyti, ar ketina „iš naujo derėtis“ dėl šio susitarimo, kaip nuolat kartodavo rinkimų kampanijos metu.
Susitarimo kritikai, tarp jų Izraelis, teigė, kad kai po 10 ir 15 metų pasibaigs kai kurie susitarimo terminai, Teheranas atsidurs prie atominės bombos sukūrimo slenksčio.