Trumpas priimtų informaciją iš užsienio apie savo priešininką 2020-ųjų rinkimuose

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį pareiškė, kad priimtų informaciją iš kokios nors užsienio šalies apie savo priešininką kitų metų šalies vadovo rinkimuose.

Dėl D. Trumpo komandos kontaktų su Maskva per 2016-ųjų prezidento rinkimų kampaniją specialusis prokuroras Robertas Muelleris pradėjo tyrimą dėl galimo susimokymo ir trukdymo teisingumui. Be to, kelis analogiškus tyrimus vykdo Kongreso komitetai.

Rusijos klausimas persekioja D. Trumpo prezidentavimą pastaruosius dvejus metus, o jo naujausi komentarai rodo, jog jis nemato nieko bloga, kad amerikiečių kandidatas į politinį postą priima pagalbą iš užsienio.

„Manau, norėtumėt pasiklausyti... nieko bloga yra pasiklausyti“, – pareiškė D. Trumpas televizijai „ABC News“, paklaustas, ką darytų, jei tokios šalys kaip Rusija ar Kinija pasiūlytų jam tokios informacijos.

Jis neigė, kad tai prilygtų užsienio kišimuisi į JAV rinkimus.

„Tai ne kišimasis, (jei) jos turėtų informacijos, manau, priimčiau ją“, – teigė JAV vadovas.

„Jei manyčiau, kad kažkas negerai, galbūt kreipčiausi į FTB (Federalinį tyrimų biurą)", – pridūrė jis.

Nors specialiojo prokuroro tyrimo ataskaitoje pateikiama išvada, kad niekas iš amerikiečių nedalyvavo Rusijos bandymuose paveikti rinkimų rezultatus, R. Muelleris taip pat nustatė, jog D. Trumpas džiaugėsi, kad juodosios technologijos padės jam įgyti pranašumo.

Raginimai inicijuoti apkaltą

Demokratų kandidatu į prezidentus siekiantis tapti Joe Bidenas savo ruožtu pareiškė, kad D. Trumpas „priima“ užsienio kišimąsi į JAV rinkimus.

„Tai – ne apie politiką. Tai yra grėsmė mūsų nacionaliniam saugumui. Amerikiečių prezidentas neturėtų siekti jų pagalbos ir padėti tiems, kurie siekia pakenkti demokratijai“, – parašė J. Bidenas socialiniame tinkle „Twitter“.

Kita demokratų kandidatė senatorė Elizabeth Warren dėl pastarųjų D. Trumpo komentarų vėl paragino inicijuoti prezidento apkaltą.

„Muellerio ataskaitoje aiškiai (pasakyta): užsienio vyriausybė puolė mūsų 2016 metų rinkimus remdama Trumpą, Trumpas tą pagalbą priėmė ir Trumpas trukdė tyrimui“, – tviteryje parašė E. Warren.

REKLAMA

„Dabar jis sako, kad ir vėl tai padarytų. Metas surengti apkaltą Donaldui Trumpui“, – pridūrė ji.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų