Jungtinės Valstijos ketina pasiųsti į Lenkiją dar 2 000 amerikiečių karių, trečiadienį pareiškė prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) per susitikimą Baltuosiuose rūmuose su Lenkijos vadovu Andrzejumi Duda.

Pasak jo, papildomos JAV pajėgos bus perkeltos į Lenkiją iš Vokietijos. Vis dėlto D. Trumpas perspėjo, kad diskusijos šiuo klausimu dar nebaigtos.

„Jie kalba apie 2 000 karių“, – sakė prezidentas.

D. Trumpas nurodė, kad Lenkija taip pat siūlosi įrengti JAV kariams „pasaulinio lygio bazę“, ir pridūrė, kad „tai bus [įtraukta] į pranešimą“.

Varšuva anksčiau siūlė naująją bazę pavadinti „Trumpo fortu“, bet JAV vadovas trečiadienį pareiškė, kad bazės pavadinimas jo nedomina ir kad šį sprendimą priims Lenkijos valdžia.

Prezidentas nurodė, kad Lenkija taip pat pirks iš JAV daugiau kaip 30 modernių naikintuvų F-35.

Tvyrant susirūpinimui dėl stiprėjančios Rusijos potencialios agresijos Varšuva uoliai stengėsi užsitikrinti didesnį Amerikos pajėgų buvimą Lenkijoje.

Lenkijos visuomeninis radijas citavo prieš derybas su D. Trumpu išsakytus A. Dudos komentarus: „Tikiuosi, kad šis susitarimas atvers mūsų karinio bendradarbiavimo naują puslapį, bet taip tikiuosi, kad tai bus pasiekta ir kitose srityse.”

A. Dudos kanceliarijos vadovas Krzysztofas Szczerskis sakė žurnalistams Vašingtone: „Tai bus labai gera ir labai vaisinga diena, nes ji pakeis tiek Lenkijos ir Amerikos karinį bendradarbiavimą, tiek bendradarbiavimą energetikos klausimais.”

D. Trumpas ir A. Duda vėliau pasirašė bendrą deklaraciją, skelbiančią, kad abi šalys stiprins gynybos bendradarbiavimą, įskaitant aktyvesnį JAV pajėgų dalyvavimą Lenkijoje.

Jungtinės Valstijos planuoja padidinti savo faktinį karinį kontingentą Lenkijoje, šiuo metu sudarytą iš maždaug 4,5 tūkst. nuolat rotuojamų karių – „artimiausioje ateityje“ šis kontingentas bus padidintas maždaug tūkstančiu papildomų karių, siekiant užtikrinti Varšuvai papildomus gynybos ir atgrasymo pajėgumus, sakoma Lenkijos prezidentūros tinklalapyje paskelbtame deklaracijos tekste.

REKLAMA

Dokumente taip pat sakoma, kad Lenkijoje bus įkurtas JAV priešakinis divizijos štabas ir bendras kovinių mokymų centras; pastarojo pagrindinį kompleksą ketinama įkurdinti Pamario Dravske šalies šiaurės vakaruose.

Be to, Lenkijoje bus įkurdinta JAV karinių oro pajėgų bepiločių lėktuvų „MQ-9 Reaper“ eskadrilė, galinti vykdyti žvalgybos, žvalgymo ir stebėjimo operacijas. JAV ketina prireikus dalytis su Varšuva šio dalinio renkama žvalgybos informacija, siekiant užtikrinti Lenkijos gynybos poreikius, sakoma deklaracijoje.

Numatoma, kad Lenkijoje atsiras aviacijos logistikos bazė, turinti padėti perkelti pajėgas, dalyvaujančias mokymuose arba siunčiamas krizės atveju, taip pat bus suformuota pagalbinė grupė, turinti teikti paramą Lenkijoje esančioms ir ateityje atsirasiančioms JAV pajėgoms.

Dokumente sakoma, kad Lenkijoje bus dislokuota JAV specialiųjų pajėgų, pajėgių paremti operacijas ore, sausumoje ir jūroje, taip pat bus plėtojama infrastruktūra, kad šalyje galėtų būti užtikrinta tankų brigados kovinės grupės, aviacijos kovinės brigados ir logistinės paramos brigados veikla.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų