Trumpas paliko Baltuosius rūmus papildyta 16.18 val.

Kadenciją baigiantis JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį ryte paskutinį kartą išskrido iš Baltųjų rūmų sraigtasparniu „Marine One“, ruošiantis išrinktojo prezidento Joe Bideno inauguracijos ceremonijai.

Darbą baigiant skandalingiausiai šių laikų JAV administracijai, D. Trumpą pakeičia visiškas jo antipodas demokratas J. Bidenas, ketinantis suaktyvinti kovą su COVID-19 pandemiją ir imtis vienyti suskaldytą šalį.

D. Trumpas, kuris skundėsi, jog iš jo buvo „pavogta“ pergalė lapkritį vykusiuose prezidento rinkimuose, inauguracijos ceremonijose nedalyvaus, nusižengdamas tradicijai.

Prezidentiniam sraigtasparniui „Marine One“ nusileidus Baltųjų rūmų Pietų pievelėje,  D. Trumpas netrukus po 8 val. 15 min. (15 val. 15  min. Lietuvos laiku) išėjo iš pastato kartu su žmona Melania Trump ir pasakė: „Tiesiog norėjau atsisveikinti. Buvo didelė garbė [dirbti prezidentu], viso gyvenimo garbė.“

D. Trumpas buvo nuskraidintas Andrewso oro pajėgų bazę netoli Vašingtono, kur persėdo į prezidentinį lėktuvą „Air Force One“ ir išvyko į savo privatų kurortą „Mar-a-Lago“ Floridoje.

Bazėje įvyko kariškių organizuojama trumpa išlydėjimo ceremonija. Keturios patrankos atliko 21 šūvio saliutą.

D. Trumpas iš Vašingtono išvyko likus trims valandoms iki J. Bideno prisaikdinimo 46-uoju JAV prezidentu.

Tuo metu, kai vidurdienį 78 metų buvęs JAV viceprezidentas duos prezidento priesaiką prie Kapitolijaus vakarinio fasado, D. Trumpas jau bus savo privačiame kurorte Floridoje.

J. Bidenas ir viceprezidentė Kamala Harris prisieks toje pačioje vietoje, kur prieš dvi savaites vyko Kongresą šturmavusių  D. Trumpo šalininkų ir policijos susirėmimas.

Nors valdžios perdavimas vyks beveik taip pat, kaip vykdavo daugiau nei du šimtmečius, ši inauguracija bus išskirtinė.

Už Baltųjų rūmų tvoros Vašingtono centras prieš inauguraciją įgijo distopišką vaizdą: jame budi 25 tūkst. Nacionalinės gvardijos karių, turinčių užtikrinti, kad nepasikartotų sausio 6-osios įvykiai.

Dėl siaučiančios koronaviruso pandemijos visuomenė negalės dalyvauti prisaikdinimo ceremonijoje, todėl  Nacionalinė alėja, kurioje per prezidentų inauguracijas paprastai susirenka didžiulės minios, šiuo metu visiškai tuščia.

REKLAMA

Savo inauguracijos išvakarėse atvykęs į Vašingtoną J. Bidenas uždavė naują JAV vyriausybės toną įtaigiu 400 tūkst. nuo COVID-19 mirusių amerikiečių pagerbimu.

„Kartais sunku prisiminti, bet tokiu būdu sveikstame. Svarbu daryti tai kaip šaliai“, – sakė J. Bidenas prie Lincolno (Linkolno) memorialo, dar kartą pabrėždamas, kad šaliai reikia vienytis po D. Trumpo sukelto chaoso.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų