Sąrašai sudaromi pagal keturias pagrindines nominacijas (chemija, fizika, ekonomika, fiziologija ir medicina) remiantis vieno ar kito mokslininko citavimo mokslinėje spaudoje indekso analize, taip pat atsižvelgiant į jų padarytų atradimų fundamentalumą.
„Reuters“ duomenimis, į Nobelio fizikos premiją gali pretenduoti Charles Bennett, Gilles Brassard ir William Wootters. Šie mokslininkai aktyviai dalyvavo kuriant praktinę kvantinės teleportacijos metodiką. Gegužę, taikant jų parengtus principus, pavyko teleportuoti fotonus 143 kilometrų nuotoliu.
Agentūros nuomone, gerų šansų turi dar keli mokslininkai. Tarp jų - britas Leigh Canham, vienas iš optoelektronikos pionierių, akytojo silicio savybių specialistas. Be to, už darbą, susijusį su šviesos impulsų lėtinimu ultrašaltųjų natrio atomų debesyje, į sąrašą įtraukti amerikietis Stephen Harris ir danė Lene Hau.
Pagrindiniai pretendentai į Nobelio medicinos premiją yra David Allis ir Michael Grunstein, padarę reikšmingų atradimų epigenetikos srityje.
Į Nobelio chemijos premiją pretenduoja Akira Fuzishima iš Tokijo universiteto, atradęs naujų titano dioksido naudojimo metodų. Pagrindiniu pretendentų į apdovanojimą ekonomikos srityje laikomas Robert Shiller, kuris numatė nekilnojamojo turto rinkos burbulo sprogimą Jungtinėse Amerikos Valstijose.
Nobelio premijos laureatai paaiškės šių metų spalio 8-15 dienomis.