Theresa May tapo naująja Britanijos premjere D. Grybauskaitė tikisi daugiau aiškumo

Theresa May trečiadienį oficialiai tapo naująją Didžiosios Britanijos ministre pirmininke, perimančia postą iš Davido Camerono ir turėdama užduotį derėtis su Europos Sąjunga dėl Britanijos pasitraukimo iš Bendrijos sąlygų.

Priėmusi Konservatorių partijos lyderę Bakingamo rūmuose Londone, karalienė Elizabeth II paprašė 59-erių Th.May suformuoti vyriausybę. Bakingamo rūmai išplatino nuotrauką, kurioje Th.May, padariusi žemą tūpsnį priešais monarchę, parodė priimanti karalienės prašymą formuoti vyriausybę.

Naujoji premjerė pažadėjo „drąsų, naują, teigiamą vaidmenį“ iš ES pasitraukusios Britanijos. „Po referendumo mūsų laukia didžiulių nacionalinių pokyčių laikmetis, ir aš žinau, nes mes esama Didžioji Britanija, kad mes atlaikysime šį iššūkį“, – kalbėjo ji prie premjero rezidencijos Dauningstrite, turėdama omenyje birželio 23 referendumą, kuriame buvo nuspręsta trauktis iš ES.

„Kadangi mes traukiamės iš Europos Sąjungos, mes imsimės drąsaus, naujo, teigiamo vaidmens už save pasaulyje“. Ji pažadėjo dirbti, kad Jungtinė Karalystė (JK) būtų vieninga, kovoti prieš nelygybę.

REKLAMA

„Mes tikime sąjunga ne tik tarp JK tautų, bet ir tarp visų mūsų piliečių, kiekvieno iš mūsų, kad ir kas bebūtume, kad ir iš kur bebūtume“, – sakė ji ir žadėjo palaikyti vienybės dvasią bei padaryti Britaniją šalimi, kuri tiktų kiekvienam.

Prezidentė tikisi aiškumo derybose su ES

Prezidentė Dalia Grybauskaitė tikisi, kad naujoji Jungtinės Karalystės vyriausybės vadovė Theresa May suteiks daugiau aiškumo tiek rinkoms, tiek būsimoms deryboms dėl britų išstojimo iš Europos Sąjungos (ES).

„Jungtinė Karalystė yra svarbi Lietuvos saugumo ir ekonominė partnerė. Esame pasirengę dirbti su naująją šios valstybės premjere. Tikimės, kad p. May paskyrimas Vyriausybės vadove suteiks daugiau aiškumo tiek finansinėms rinkoms, tiek būsimoms deryboms dėl tolesnių Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės santykių“, - sakė D.Grybauskaitė, kurios pasisakymą BNS perdavė prezidentės spaudos tarnyba.

„Taip pat labai svarbu užtikrinti, kad būtų sustabdytas neapykantos kurstymas prieš kitataučius Jungtinėje Karalystėje“, - pridūrė ji. Šešerius metus Jungtinės Karalystės ministro pirmininko pareigas užėmęs Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) atsistatydino po to, kai britai referendume nubalsavo už pasitraukimą iš ES. T.May liko vienintelė kandidatė į Britanijos premjero pareigas, anksčiau pasitraukus keliems jos konkurentams partijoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų