Rusijoje liepos 12 diena – Nacionalinė gedulo diena, skirta paminėti tiems, kurie žuvo per laivo „Bulgarija“ tragediją. Didžioji dalis nuskendusių – vaikai.

[papildyta 23:25] Andrėjus Smirnovas,  laivo „Bulgarija“ nuomotojas,  teisėsaugos institucijų buvo sulaikytas Kazanėje kartu su savo žmona Svetlana Iniakina. Ji tik formaliai buvo laivo nuomininke,  nes iš tiesų visus reikalus, susijusius su laivu, tvarkė A. Smirnovas.

Laivo nuomotojui A. Smirnovui pradėtas ikiteisminis tyrimas, nes įtariama, kad jis pažeidė laivo eksploatavimo taisykles.

Išgyvenę po katastrofos, laivo „Bulgarija“  įgulos nariai pasakojo, kad buvo atvejų, kai  darbuotojai atsisakydavo vykti į keliones dėl avarinės laivo būklės, nes baiminosi dėl savo gyvybės.

Teigiama, kad nuomotojas darbuotojus vis tiek  priversdavo plaukti.

Tiksliai pasakyti, kas kaltas dėl katastrofos, bus galima tik tada, kai bus atlikti išsamūs tyrimai.

[papildyta 17:47] Žiniasklaidoje ir tinklaraščiuose pasirodė informacija, kad nuskendusio laivo „Bulgarija“ savininkas – Michailas Antonovas, yra valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ narys ir milijonierius, turintis 99,9% „Kamsko laivybos kompanijos“ akcijų.

REKLAMA

Jau pasirodė gandų, kad laivo savininkas pabėgo į Londoną. Tačiau „Kamsko laivybos kompanijos“ generalinis direktorius Valerijus Neznakinas paneigė šiuos duomenis: „Tai melas. Jo ten nebuvo ir nebus“, – pareiškė jis.

V. Neznakinas pabrėžė, kad „Kamsko laivybos kompanijos“ valdžia neturi dėl ko bėgti. „Šiuo atveju už keleivių žūtį mes nesame atsakingi juridiškai, prisiimame tik moralinę atsakomybę“, – pabrėžė jis.

Taip pat tyrimo komiteto manymu, už baisią tragediją Volgos upėje turėtų atsakyti įmonės „Argorečtur“, kuri eksploatavo laivą, generalinė direktorė Svetlana Iniakina, taip pat vyriausias Rusijos upių registro ekspertas Jakovas Ivašovas.

[papildyta 15:50] Tyrimų komitetas iškels baudžiamąją bylą dviejų laivų kapitonams, kurie nepadėjo nuskendusio laivo „Bulgarija“ keleiviams, praneša „Interfaks“.

Kol kas nepranešama, ar oficialiai nustatyti laivų pavadinimai, tačiau laikraštis „Komsomolskaja pravda“ išsiaiškino, kad avarijos metu netoliese buvo du tanklaiviai „Volgoneft“.

Žurnalistai buvo informuoti, kad tanklaivis Nr. 38 liepos 11 dieną 6:30 plaukė pro Kazanę, o Nr. 104 9:00 buvo Čistopolyje. Galima daryti išvadas, kad liepos 10 dieną abu tanklaiviai buvo netoli laivo „Bulgarija“.

Pagal kitą versiją, tanklaiviai, kuriuos matė keleiviai, iš tiesų buvo baržos, kurias sustabdyti teoriškai būtų sunku, jų ekipažas nedidelis ir kartais net neturi valčių.

[papildyta 15:07] Laivą „Bulgariją“ taisę mechanikai prisipažino, kad laivo nuomininkai vertė taupyti, todėl daugelį svarbių laivo detalių jie nutekino primityviu būdu. Norėdami sumažinti laivo eksploatacijos išlaidas, nuomininkai nenorėjo leisti pinigų naujoms detalėms.

Mechanikams ir suvirintojams buvo liepta patiems sutvarkyti nusidėvėjusias per kelis dešimtmečius detales.

Tyrimų komitetas šią versiją vertina kaip vieną iš galimų nelaimės priežasčių.

Naujienų portalas „Lifenews“ išsiaiškino, kad mechanikai, praktiškai kiekvienais metais ruošę laivą „Bulgariją“ naujam sezonui, žinojo apie tai, kad variklyje yra gedimų, tačiau valdžios įsakymu tvarkė viską atmestinai per labai trumpą laiką.

REKLAMA

„Visos detalės buvo sovietinės, jų nekeitė, bet taisė pas mus. Taip sakant, atkurdavo, nutekinamos naujos. Tarkime, detalė neveikia, mes ją nuimame, vežame į cechą, taisome ir statome atgal į tą pačią vietą. Taip pat ir šiemet – keitėme kairį variklio generatorių, viską lopėme savomis jėgomis, restauravome“, – pasakojo mechanikas, kuris betarpiškai dalyvavo variklio apžiūroje.

[papildyta 12:37] Narai, tiriantys nuskendusį laivą „Bulgarija“, jau pateko į apatinę denio dalį, kur buvo įrengtas vaikų ir muzikinis kambariai. Šiose patalpose likus kelioms minutėms iki katastrofos į pramoginį renginį buvo surinkti vaikai. Ten gali būti iki 50 vaikų kūnų, gelbėtojai pradėjo iškelti jų kūnus į paviršių.

Paskutiniais duomenimis, į paviršių jau iškelti 73  žuvusiųjų kūnai, tarp jų 11 vaikų, praneša „Interfaks“. 46 žmonių kūnai atpažinti, didžioji dalis kūnų rasta vidurinėje denio dalyje, kur buvo baras ir restoranas.

Iš viso laivo borte buvo 205 žmonės, tarp jų 23 neregistruoti keleiviai. Išgelbėti 79 keleiviai.

Tyrėjų duomenimis, 80% visų aukų – moterys ir vaikai.

Išsigelbėti pavyko tiems, kas buvo arčiausiai išėjimų. Laivas skendo pietų metu, kai didžioji dalis keleivių susirinko restorane, todėl beveik visi žuvusiųjų kūnai rasti laivo viduje.

Įvykio vietoje dirbantys narai papasakojo žurnalistams, kad baisiausia matyti žuvusiųjų vaikų veidus, todėl radę kūną, jie stengiasi kuo greičiau apversti žuvusįjį nugara ir nežiūrėti į gyvenimą pamatyti nespėjusius skenduolius.

Volgos upėje įvykusios nelaimės liudininkai papasakojo tyrėjams, kad dalis žmonių negalėjo išsigelbėti iš skęstančio laivo dėl užrakintų durų.

„Durys, pro kurias galėjo išsigelbėti ir išbėgti į denį žūstantys žmonės, buvo užrakintos arba užvirintos“, – „Lifenews“ papasakojo išsigelbėję baisios tragedijos dalyviai.

„Kai laivas staigiai trūktelėjo ir pradėjo virsti į šoną, daugelį keleivių apėmė panika, jie ėmė bėgti, pabandė patekti į denį, kad galėtų šokti į upę, tačiau durys buvo užrakintos!“, – pasakojo 24–ių metų išsigelbėjęs Ruslanas.

REKLAMA

Vienas avarinis išėjimas buvo užvirintas, kitas – užrakintas. Bėgantys žmonės susidūrė su neįveikiama kliūtimi – uždarytos durys. O į vidų patekęs vanduo viską šlavė iš savo kelio.

Žmonės pabandė slėptis kajutėse, tikėdamiesi, kad bent jau ten gali būti likę oro, tačiau stiprus vandens spaudimas išmušė iliuminatorius.

Iškeltos trys laivo „Bulgarija“ tragedijos versijos

Mergaitė padėjo tėvams išsigelbėti iš skęstančio laivo „Bulgarija“, o pati žuvo

Laivo „Bulgarija“ tragedija priminė siaubo filmo scenarijų

Laivo „Bulgarija“ tragedijos versijos išsisklaido – tikroviška tik viena
Rašyti komentarą...
T
Trapus gyvenimas
2011-07-12 18:01:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Esu sukrėsta: suaugusieji ir vaikai tikėjosi pramogos, o viskas baigėsi kuo....Užuojauta aukų artimiesiems....
Atsakyti
0

J
Jurgis
2011-07-12 19:14:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir liks kaltas nuskendęs kapitonas, o firma likusiom geldom plukdys pramogautojus toliau.
Atsakyti
0

i
ignelis
2011-07-13 02:46:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
sunku susilaikyt nesikeikus, blt ta susmirdusi, nusimyzhusi, xaltursciku rusija ishviso uzhrakinta turetu but! o like padorus zhmones prashytis prieglobscio! vienintele valstybe pasaulyje kur krenta lektuyvai su prezidentais, karininkai per balkonus, laivai su simtais zmoniu ir dar N variantu...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų