tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos kariai, valydami Mariupolyje esančios plieno gamyklos „Azovstal“ teritoriją, susprogdino miną, rašo UNIAN. Sprogimo metu du rusų kariai žuvo.

Rusijos kariai, valydami Mariupolyje esančios plieno gamyklos „Azovstal“ teritoriją, susprogdino miną, rašo UNIAN. Sprogimo metu du rusų kariai žuvo.

REKLAMA

Apie tai savo „Telegram“ kanale pranešė Mariupolio mero patarėjas Piotras Andriuščenka.

„Šiandien Rusijos žvalgybininkai kartu su kariškiais išminavo „Azovstal“ gamyklos teritoriją aukštakrosnių teritorijoje. Rezultatas – du įsibrovėliai dainuos kartu su Kobzonu. Sprogimą girdėjo pusė miesto“, – rašė jis.

Dar 2018-aisiais miręs dainininkas Josifas Kobzonas buvo Kremliaus šalininkas.

Anot Mariupolio mero patarėjo, Rusijos pusė teigė, kad buvo susprogdintas „Azovstal“ energetikos sektorius. Teigiama, kad taip Rusija nori nuslėpti savo karių žūtį gamykloje.

UNIAN primena, kad dar anksčiau „Azovstal“ teritorijoje susisprogdino bent šeši rusų žvalgai.

Šiuo metu gamyklą gynę Ukrainos kariai yra laikomi nelaisvėje. Ukrainos skaičiavimais, jų skaičius viršija 2,5 tūkst.

REKLAMA

„Azovstal“ tapo tikru ukrainiečių pasipriešinimo rusams simboliu. Kelis mėnesius apgulti kariai priešinosi rusams, galiausiai jiems buvo nurodyta saugoti savo gyvybes ir palikti gamyklą. Kariai buvo nugabenti į Rusijos kontroliuojamas teritorijas.

REKLAMA

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų