• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Smūgis Trumpui: prisiekusieji vienbalsiai pripažino jį kaltu vienoje iš bylų

Papildyta 06.43 val.

JAV Manhatano (Niujorkas) teismo prisiekusieji vienbalsiai pripažino buvusį šalies prezidentą Donaldą Trumpą kaltu dėl finansinių machinacijų. Visi prisiekusieji paskelbė sutinkantys su jam pateiktais kaltinimais, skelbiama CNN.

JAV Manhatano (Niujorkas) teismo prisiekusieji vienbalsiai pripažino buvusį šalies prezidentą Donaldą Trumpą kaltu dėl finansinių machinacijų. Visi prisiekusieji paskelbė sutinkantys su jam pateiktais kaltinimais, skelbiama CNN.

REKLAMA

Jų sprendimas gali paveikti lapkritį JAV vyksiančius prezidento rinkimus, kuriuose respublikonas ketina siekti grįžti į valdžią.

Buvęs prezidentas Donaldas Trumpas jam iškeltą bylą pavadino „gėda“ ir „suklastotu teismo procesu“, rašoma CNN.

Po kelias savaites trukusio parodymų davimo proceso, kuriame dalyvavo daugiau nei 20 liudytojų, dėmesys nukrypo į žiuri, kurios narių tapatybės nebuvo atskleistos dėl jų pačių saugumo.

„Turite atidėti į šalį bet kokias asmenines nuomones, kurios yra palankios arba nepalankios atsakovui, – prieš prisiekusiesiems priimant sprendimą sakė teisėjas Juanas Merchanas. – Jūsų, kaip prisiekusiojo, prašoma priimti labai svarbų sprendimą dėl kito bendruomenės nario.“

REKLAMA
REKLAMA

Svarstymas nėra ribojamas laiko, tačiau išteisinamajam arba apkaltinamajam nuosprendžiui reikalingas vienbalsiškumas. Jei vos vienas prisiekusysis atsisako prisijungti prie likusių, teisėjas turi pripažinti teismo procesą negaliojančiu.

REKLAMA

Prokurorai kol kas nekomentuoja, ar prašys teisėjo skirti laisvės atėmimo bausmę. Teisėjas Juanas Merchanas sakė, kad nuosprendis oficialiai bus paskelbtas liepos 11 dieną.

Kaltinamas finansinėmis machinacijomis

D. Trumpas kaltinamas klastojęs verslo dokumentus, kad galėtų grąžinti savo advokatui Michaelui Cohenui 130 000 JAV dolerių, kuriuos šis sumokėjo pornografinių filmų aktorei Stormy Daniels už jos tylą, kai jos pasakojimas apie tariamą seksualinį kontaktą su D. Trumpu galėjo pakenkti jo 2016 m. prezidento rinkimų kampanijai. Prokurorai sako, kad imtis sukčiavimo paskatino siekis neleisti rinkėjams sužinoti apie jo elgesį.

REKLAMA
REKLAMA

Jei D. Trumpas būtų pripažintas kaltu, politiniai padariniai užgožtų kaltinimų rimtumą, kadangi likus vos penkiems mėnesiams iki lapkričio 5-ąją vyksiančių rinkimų vienas iš kandidatų taptų nuteistu nusikaltėliu.

Teisėjas nurodė D. Trumpui likti teismo rūmuose, kol bus laukiama nuosprendžio. D. Trumpas į tai sureagavo išeidamas iš teismo salės ir išsakydamas piktus komentarus žurnalistams, kuriuose kalbėjo apie „nepriimtiną situaciją“.

„Šie kaltinimai suklastoti“, – tvirtino D. Trumpas. Jis pareiškė, kad „motina Teresė negalėtų įveikti tokių kaltinimų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Neapykanta D. Trumpui“

Antradienį dėstydami baigiamuosius argumentus, D. Trumpo gynėjai tikino, kad įrodymų apkaltinamajam nuosprendžiui tiesiog nėra, tačiau prokurorai savo ruožtu pažymėjo, jog jų daug ir jie neišvengiami.

„Atsakovo ketinimai sukčiauti negali būti aiškesni“, – sakė prokuroras Joshua Steinglassas, paragindamas prisiekusiuosius vadovautis „sveiku protu“ ir paskelbti apkaltinamąjį nuosprendį.Jei D. Trumpas bus pripažintas kaltu, jam gresia iki ketverių metų kalėjimo pagal kiekvieną iš 34 kaltinimų, tačiau teisės ekspertai sako, kad yra mažai tikėtina, jog jis bus pasiųstas į belangę, nes jis nusižengia pirmą kartą.

REKLAMA

Apkaltinamasis nuosprendis neuždraustų jam dalyvauti lapkritį vyksiančiuose rinkimuose, o jis beveik neabejotinai pateiktų skundą. Jei teismo procesas būtų pripažintas negaliojančiu, prokurorai galėtų siekti naujo proceso.

D. Trumpas buvo įpareigotas kiekvieną dieną dalyvauti bylos nagrinėjime.

Tačiau jis pasinaudojo savo kelionėmis į teismo rūmus ir dideliu žiniasklaidos buvimu, kad paskleistų savo tvirtinimą, jog teismo procesas yra demokratų triukas, skirtas nukreipti jo dėmesį nuo rinkimų kampanijos.

Be Niujorke iškeltos bylos D. Trumpui kaltinimai dar pateikti Vašingtone ir Džordžijoje – jie susiję su sąmokslu pakeisti 2020 m. rinkimų rezultatus. Maža to, Floridoje jam taip pat gresia kaltinimai sukaupus daug įslaptintų dokumentų po pasitraukimo iš Baltųjų rūmų.

cha cha, ir vis tiek taps prezidentu
kad jankynas skesta savo siukslyne. Kaip taip įmanoma pripažinti dėl visu kaltinimu ir dar tiek daug?...ten demokratijos nėra, nes tik dvi partijos. Čia tas pats kaip pas mus būdu socialdemo ir konservai amžinai!...ir visi pridvise i visas valdiškas įmones ir įstaigas socialdemo arba konservai!...jankiai prisisauks sau pilietinį kara su tokia demagojija
Belieka pasiimti papkornų ir mėgautis vaizdialiu...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų