• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Slovakijoje pašautas premjeras Robertas Fico

papildyta 18:05 val.

Slovakijos premjeras Robertas Fico buvo pašautas po išvažiuojamojo vyriausybės posėdžio, trečiadienį pranešė vietos žiniasklaida.

Slovakijos premjeras Robertas Fico buvo pašautas po išvažiuojamojo vyriausybės posėdžio, trečiadienį pranešė vietos žiniasklaida.

REKLAMA

Leidinys „Pravda“ informavo, kad incidentas įvyko centrinėje šalies dalyje esančioje Handlovoje, apie 150 km į šiaurės rytus nuo sostinės. Skelbiama, kad užpuolikas sušuko „Robo, prieik!“ ir iškart kelissyk į jį šovė. Vietos žiniasklaidos duomenimis, Slovakijos premjero būklė yra apibūdinama, kaip „sunki“.

Taip pat pranešama, jog šaulys – 71-erių Slovakijos Levicos miesto gyventojas. Policija šiuo metu bando išsiaiškinti užpuolimo motyvus.

Liudininkų teigimu, R. Fico priėjo prie žmonių ir į jį buvo paleisti keli šūviai. Po to premjeras nukrito ant žemės. Užpuoliką iš karto sulaikė policijos pareigūnai. Premjeras sraigtasparniu buvo nugabentas į ligoninę Bratislavoje.

„Lauke stovėjo minia žmonių, ir vienas iš jų pradėjo šaudyti. Jį iškart pargriovė ant žemės ir sulaikė, o premjerą išsivežė apsaugos darbuotojai. Pagal mūsų turimą informaciją, šaulys taikėsi į patį premjerą“, – pasakojo vietos leidinio HN žurnalistas, buvęs įvykio vietoje.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pranešama, premjerui buvo šauta į krūtinę ir pilvą.

Vyriausybė: Slovakijos premjero būklė pavojinga gyvybei

Slovakijos ministro pirmininko Roberto Fico būklė yra pavojinga gyvybei, trečiadienį pranešė vyriausybė. Jo oficialiame feisbuko puslapyje paskelbtame įraše sakoma, kad į premjerą buvo šauta „daug kartų“.

REKLAMA

„Jis šiuo metu sraigtasparniu vežamas į Banska Bistricą, jo būklė kelia pavojų gyvybei“, – sakoma vyriausybės pranešime, išpuolis vadinamas „pasikėsinimu nužudyti“.

ES vadovai, Vengrijos premjeras smerkia ataką prieš Slovakijos premjerą

Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen trečiadienį pasmerkė incidentą, per kurį buvo pašautas Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Fico, pavadinusi jį „bjauriu išpuoliu“.

R. Fico anksčiau trečiadienį buvo pašautas po išvažiuojamojo vyriausybės posėdžio ir nuskraidintas į ligoninę.

REKLAMA
REKLAMA

Pranešama, kad jo būklė sunki.

„Griežtai smerkiu bjaurų išpuolį prieš ministrą pirmininką Robertą Fico. Tokiems smurto aktams nėra vietos mūsų visuomenėje ir jie kenkia demokratijai, mūsų brangiausiam bendram gėriui. Savo mintimis esu su premjeru Fico, jo šeima“, – socialiniame tinkle „X“ sakė U. von der Leyen.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis taip pat „X“ pareiškė esąs „sukrėstas šios naujienos“.

„Niekas negali pateisinti smurto ar tokių išpuolių. Savo mintimis esu su ministru pirmininku ir jo šeima“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas trečiadienį pareiškė esąs labai sukrėstas dėl „baisaus išpuolio prieš mano draugą“ R. Fico.

„Mane labai sukrėtė baisus išpuolis prieš mano draugą ministrą pirmininką Robertą Fico. Meldžiamės už jo sveikatą ir greitą pasveikimą! Telaimina Dievas jį ir jo šalį!“ – rašė nacionalistu vadinamas vengrų lyderis „X“.

D. Tusko reakcija į R. Fico sužeidimą: Robertai, mintimis esu su tavimi

Pasirodžius pranešimams apie pasikėsinimą į Slovakijos ministro pirmininko Roberto Fico gyvybę, Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas socialiniame tinkle X parašė: „Sukrečiančios naujienos iš Slovakijos. Robertai, šiuo sunkiu metu mintimis esu su tavimi“.

REKLAMA

Slovakijos prezidentė Zuzana Čaputova griežtai pasmerkė „žiaurų“ išpuolį prieš premjerą. „Esu sukrėsta. Linkiu Robertui Fico daug stiprybės šiuo kritiniu momentu“, – pareiškė ji.

Buvęs Slovakijos ministras pirmininkas Igoris Matovičius palinkėjo premjerui kuo greičiau pasveikti. „Robertas Fico yra mano ilgametis politinis varžovas. Tokia yra politika. Tačiau kaip žmogus linkiu jam kuo greičiau pasveikti ir griežtai smerkiu bet kokį smurtą. Politikoje kumščiai ir kulkos nieko neišspręs. Prašau, būkime žmonėmis“, – sakė jis, reaguodamas į išpuolį.

REKLAMA

Čekijos ministras pirmininkas Petras Fiala pareiškė, kad „žinia apie pasikėsinimą į Slovakijos ministro pirmininko Roberto Fico gyvybę šokiruoja“. "Linkiu premjerui kuo greičiau pasveikti. Smurtas negali būti toleruojamas ir jam nėra vietos visuomenėje", – socialiniuose tinkluose parašė jis.

Robertas Fico buvo pašautas trečiadienį Handlovos mieste, kur vyko išvažiuojamasis Slovakijos vyriausybės posėdis. Pasak žurnalistų, nuaidėjo keli šūviai. Premjeras buvo nuvežtas į ligoninę, įtariamą užpuoliką sulaikė policija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Handlova yra už maždaug 180 km į šiaurės rytus nuo Slovakijos sostinės Bratislavos.

V. Zelenskis pasmerkė „pasibaisėtiną“ išpuolį, per kurį buvo pašautas Slovakijos premjeras

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį pasmerkė „pasibaisėtiną“ išpuolį, per kurį buvo pašautas Slovakijos premjeras Robertas Fico, ir palinkėjo jam greitai pasveikti.

„Griežtai smerkiame šį smurto aktą prieš mūsų kaimyninės šalies partnerės vyriausybės vadovą“, – socialiniuose tinkluose pareiškė jis.

Gaila, kad nenušovė. Na, o jei dievas yra, tai jis padės jam pakratyti kanopas.
Čia jūsų, rusiškųjų fašistų metodai. Gal neišpildė nurodymo iš Kremliaus ir.... Nebūtų rusofilas, nebūtų ir šitos bėdos...
keista, kad tik pašautas, gyvenau Slovakijoje 6 metus , tas Fico dar koks fruktas. Ką prisižaidėjai mafijai reikia vykdyti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų