Pasak naujausių apklausos duomenų, už Škotijos nepriklausomybę balsuotų 51 proc. rinkėjų, o prieš – 49 proc. Iki šiol tai pirmas kartas, kai apklausos duomenimis Škotijos atsiskyrimą palaikantys triumfuotų referendume. Šie duomenys paaštrino situaciją ir net sukėlė paniką: svaro galia sumažėjo vienu procentu ir dabar yra žemiausioje vietoje nuo praėjusių metų lapkričio, o britų valdžia pradėjo siūlyti Škotijai daugiau autonomijos ir įstatymų galių, kad tik ši atsisakytų referendumo minties. Tačiau valdžios atstovai teigia, jog jei Škotija taptų nepriklausoma, svaras priklausytų tik likusiai JK, o Škotija turėtų steigti naują valiutą ar stoti į euro zoną.
Baiminamasi, jog Škotijai atsiskyrus nuo Jungtinės Karalystės, svaro galia gali sumažėti dar daugiau – net 10 proc. Tada svaras pasiektų panašų lygį, kuris buvo JK ekonominės recesijos metu.
Galimi referendumo padariniai
Jei Škotija taptų nepriklausoma, sumažėtų pensijos ir mums visiems tektų mokėti daugiau už maistą, elektrą, degalus, palūkanų normas.
Užtruktų kelis mėnesius ar net metus, kol Škotija ir Anglija, Velsas ir Šiaurės Airija pasiskirstytų turtą tarp šiaurės ir pietų. Taip pat likusiai Jungtinei Karalystei liktų šalies skola.
Be ekonominių padarinių, Jungtinės Karalystės vėliava atrodytų kitaip, atsirastų daug formalumų: galbūt net pasienio kontrolė tarp Anglijos ir Škotijos.
JK ministras pirmininkas Davidas Cameronas praėjusią savaitę teigė, jog Škotijos atsiskyrimas sukeltų „nacionalinį pažeminimą katastrofišku mastu“.
Škotijos nepriklausomybės referendumas įvyks rugsėjo 18-tą dieną.
Parengta pagal BBC, „The Independent“, „The Daily Mail“ ir „The Guardian“ informaciją