Labiausiai šokiruoja faktas, kad nuo 2015 metų iki dabar žmonių, mirusių dėl oro užterštumo sukeltų ligų tik daugėja. Jeigu tiksliau, įvardytas ir mirčių skaičius – 56 milijonai. Tai, kaip skelbiama, yra rekordinis mirčių skaičius.
PSO skelbia, kad didžiausias oro užterštumas užfiksuotas Didžiojoje Britanijoje. Tuo švariausiu oru kvėpuoja Švedijos, Suomijos, Islandijos ir Olandijos gyventojai. „Tyrimas parodė, kad mirštamumas dėl oro užterštumas Didžiojoje Britanijoje yra ženkliai didesnis, bent jau lyginant su kitomis Europos šalimis“, - sakė Penny Woods, generalinė Britanijos Plaučių ligų asociacijos direktorė.
„Tai yra viena didžiausių problemų visoje Britanijoje. Nuo to kenčia vaikai, moterys, žinoma, ir vyresni žmonės“, - sakė moteris.
„Baisu vien pagalvojus, kad tūkstančiai žmonių miršta vien dėl to, kad negali kvėpuoti švariu oru“, - taip pat sakė P. Woods.
Anot jos, dėl oro užterštumo per penkias minutes miršta maždaug vienas žmogus.
„Mes turime nedelsiant imtis skubių veiksmų. Jeigu šalys nežino, kodėl daugelis žmonių jaučiasi blogai arba serga, tada yra dar sunkiau, tačiau mes esminę problemą puikiai žinome“, - sakė specialistė.
Oro užterštumas D. Britanijoje prisideda prie dešimčių tūkstančių žmonių mirčių ir britų gyvenimo trukmę gali sutrumpinti net 9 metais.
Kaip teigiama Didžiosios Britanijos parlamento komiteto pateiktoje ataskaitoje, oro užterštumas kasmet tampa 50 tūkst. žmonių mirties priežastimi, nes jis sunkina astmą, prisideda prie širdies ir kvėpavimo ligų paūmėjimo.
„Užterštas oras gerokai pavojingesnis nei cigarečių dūmai, eismo nelaimės ar nutukimas. Deja, šiai problemai labai mažai dėmesio skiria tiek žiniasklaida, tiek šalies valdžia", - teigia aplinkosaugos audito komiteto vadovas TimasYeo.
Teigiama, kad visoje šalyje oro užterštumas gyvenimą sutrumpina vidutiniškai 7-8 mėnesiais, tačiau ten, kur užterštumas itin didelis, žmonės trumpiau gyvena net 9 metais. Ekspertai teigia, kad orą labiausiai teršia automobilių išmetamosios dujos.