Skambina pavojaus varpais: Šiaurės Korėjos triukai gali paveikti Lietuvos saugumą

Šiaurės Korėjos vandenilinės bombos bandymas ir dėl to auganti įtampa – galvos skausmas ne tik Jungtinėms Valstijoms. Pasirodo, išprotėjusio Pchenjano režimo triukai gali liesti ir Lietuvą. Esama svarstymų, kad ne kas kitas, o Rusija galėjo padėti Šiaurės Korėjai pasigaminti galingą vandenilinę bombą. Gal net tam, kad atitrauktų mūsų pagrindinių sąjungininkų – amerikiečių – dėmesį nuo kitų Rusijos planuojamų nešvarių darbų.

Po galingiausio iki šiol vandenilinės bombos bandymo Kim Čong Inas į Pchenjaną ir vėl kviečia mirtiną ginklą kuriančius mokslininkus švęsti. Tik kyla klausimas, ar pats režimas galėjo sukurti tokį siaubą. Karo technikos žinovai įtaria, kad sukurti Pchenjano karinius ginklus kažkas gerokai padėjo.

„Labai keistas dalykas, kada jų technologinis lygis tiesiog sprogo arba šoko į kosminį lygį. Tai nauji varikliai, kurie tiesiogiai nurodomi, kad atkeliavo iš Rusijos ir kurie leidžia raketas siųsti iki pat JAV. Ir staiga termobranduolinė bomba. Oficialiai tik penkios šalys turi tokias technologijas: tai JAV, Prancūzija, Britanija, Kinija ir Rusija. Todėl šioje vietoje reikia pagalvoti, kam tai naudinga perduoti tokią technologiją. Trys pirmos šalys demokratinės jos nėra suinteresuotos. Kinija taip pat nėra tiesiogiai suinteresuota, kadangi jai nereikia, kad šitoje pasaulio pusėje būtų JAV su visa savo armada. Todėl lieka teoriškai tik viena Rusija“, – sako atsargos karininkas Darius Antanaitis.

REKLAMA

Informaciją Š. Korėjai perdavė Rusija?

Savo vandenilinių bombų galią rusai praėjusio amžiaus viduryje demonstravo ne vieną kartą. Pirmoji demonstracija įvyko –1953 m., o antroji – 1955 m. Tiesioginių įrodymų, kad Rusija perdavė mirtį nešančią technologiją Šiaurės Korėjai nėra, bet...

„Jei kalbame apie tikimybę, tai tikimybė yra milžiniška dėl kelių paprastų priežasčių. Pirma priežastis – mes turėtumėm pagaliau suprasti, kad kai kalbame apie Rusiją, kalbame apie mafijos valstybę. Ką daro mafija? Prekiauja ginklais“, – mano Marius Laurinavičius, politikos analitikas.

„Visa tai rodo, kad be abejo galėjo būti kažkokie papildomi rėmėjai, ir jie galėjo turėti kažkokių kitų kėslų. Galbūt tiesiog sukurti papildomas problemas amerikiečiams, Pietų Korėjai, Japonijai, žinant, kad Šiaurės Korėja taps pagrindiniu taikiniu iš šitų šalių pusės“, – prideda Tomas Janeliūnas, politologas. O tai reiškia, kad Korėjos pusiasalyje užvirus košei Rusija, anot ekspertų, turėtų daugiau laisvės veikti, kad ir toje pačioje Ukrainoje ar Sirijoje.

Beje, kai pasaulis ėmė kalbėti apie naujas spaudimo priemones Kim Čong Ino režimui, sankcijoms prieštarauti ėmė ne kas kitas, o Kremliaus vadas Vladimiras Putinas, pats springstantis Vakarų sankcijomis.


Rašyti komentarą...
C
Castellex
2017-09-11 01:14:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar musu planeta vėl stovi ant branduolinio karo slenksčio?
Daugelis manau užduodame sau ta klausima. Kad ir kaip nesinorėtu to pripažinti, bet manau taip. Šiaures Korėja palaiko glaudžius ryšius su Iranu karinio bendradarbiavimo srityje. Niekam ne paslaptis Irano branduolines ambicijos.
JAV grasina prevenciniu smūgiu Siaurės Korėjai, Izraelis tikrai smogtu Iranui (ne be JAV pagalbos) jei paaisketu, kad jis jau turi branduolini ginklą. Atrodo visa tai vyksta kažkur toli, bet deja tai daug arčiau nei mes manome. Yra dar vienas zaidejas, musu kaimynas, be kurio jokie didesni pasauliniai įvykiai tiesiog neisivaizduojami. Kalbu apie Rusija. Ji turi savu interesu tiek Korėjos pusiasalyje, tiek Vidurio Rytuose.
Šio pasaulio turtingieji jau suvokė, kad laikas nusiimti rožinius akinius. Taip, gyvenimas tesiasi, bet daug maloniau ir uztikrinciau gyventi, kai zinai, kad bet kokio pavojaus atveju tavęs ir tavo šeimos laukia nuosava slėptuve.
(Nuclear Shelter ; Survival Shelter ; Nuclear Bunker ; Fallout Shelter ) Nesvarbu, kaip bebūtu užvadinta, bet kalba eina apie ta pati- stipru po žeme įrengta rusi (bunkeri) turinti pažangia oro filtravimo sistema. (Positive pressure NBC Air Filtration System). Taip, būtent tai vienija visus skirtingo dydžio, prabangos lygio ir t.t. bunkerius- NBC pozityvaus slėgio oro filtravimo sistemos. Tik jos užtikrina isgyvenima branduolines/ chemines/ biologines atakos, atomines elektrines ar chemijos gamyklos sprogimo/ avarijos atveju.
Nesvarbu kas tai bebūtu-silikoninio slėnio gyventojai, Kalifornijos technologiniai ar Tekasaso naftos milijonieriai, visus juos vienija tai, kad kažkur netoliese jie turi saugu prieglobsti savo seimai. Protingi. Turtingi. Tikrai sunku butu juos pavadinti isprotejusiais paranojikais. Na, jie tokie ir nėra. Tai žmones, kurie supranta, savo ir savo seimu gyvybes verte. Net jei branduolines, biologines ar chemines tragedijos galimybe ir menka, o deja ji tikrai didesne nei žmonija norėtu, jie jau jai pasiruose.
Dabar daugelis užduosit sau klausima- na gerai, rusi aš turiu, bet kaip paversti ji saugiu prieglobsciu galinčiu apsaugoti įvykus branduolinei atakai ar sprogus Astravo elektrinei? Ogi tai žymiai paprasčiau ir pigiau nei daugelis įsivaizduoja. Tereikia I rusi kuris neturi langu įsistatyti ‘’vault’’ tipo duris ir įsirengti NBC pozityvaus slėgio oro filtravimo sistema. Būtent NBC sistemos užtikrina, kad įvykus karui ar branduolinei, biologinei ar cheminei avarijai teršalai nesiskverbs I jusu rusi kuris tapo laikinu saugiu prieglobsciu jums ir jusu seimai. Tai kas visgi ta NBC sistema ir kaip ji veikia? Ogi viskas gana paprasta- NBC pozityvaus slėgio sistema iš lauko per vamzdi ir nuo sprogimo apsauganti voztuva ima uztersta orą kuri filtruoja trijų pakopų specializuoti filtrai. Jie pasalina tiek radioaktyvius, tiek biologinius ar cheminius teršalus. Svarus oras pumpuojamas I jusu slėptuve. Nuo sprogimo apsaugotas slėgio vožtuvas užtikrina, kad slėgis jusu sleptuveje/ bunkeryje yra didesnis nei lauke. Tai neleidžia teršalams skverbtis per plyšius ir nuodyti jusu. Gal iš pirmo žvilgsnio ir skamba komplikuotai, bet pagaliau taip nebėra. Pavyzdžiui naudojant Britu gamybos Castellex Air NBC oro filtravimo sistemas viskas tampa labai paprasta. Sistemos instaliacija užtrunka tik keletą valandų. Prieziura ir eksplotacija suprantama kiekvienam, anksčiau net nesusidūrusiam su tokiais įrenginiais. Ir svarbiausia, kad kaina tapo prieinama praktiškai kiekvienam norinčiam apsaugoti save, savo šeima, gimines ar draugus. Taip, Britu gamybos Castellex Air serijos NBC oro filtravimo gaminiai pagaliau priartino karines technologijas prie paprastu žmoniu ir leido jiems patiems priimti sprendimus dėl savo ir savo šeimos saugumo, o ne aklai pasitikėti valdžia, kuri, kaip visi žinom…
Atsakyti
0

r
rimas
2017-09-10 22:06:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
gali tekti paciam pabuti avinu tokiu jau buvo milijonai
Atsakyti
0

k
kaikalbame
2017-09-10 22:12:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
apie...Rusija, tai KGB chuntos uzgrobta valstybe, tautos ir zmones
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų