Šiurpus teismas: teroro išpuolį surengęs norvegas salėje negalėjo nulaikyti šypsenos

Osle į teismą atvesdintas mečetėje į musulmonus pasikėsinęs ir savo netikrą seserį nušovęs 21-erių norvegas. Teismo salėje jis šypsojosi. Pareigūnai skelbia, kad prieš metus buvo gavę informacijos apie ekstremistines vyro pažiūras, tačiau jokių veiksmų nesiėmė.

Šypsena 21-erių norvego Philipo Manshauso veide primena 77-is žmones nužudžiusio ir 21-erių metų kalėjimo bausmę gavusio taip pat norvego Anderso Breiviko šypseną. Dėl įtarimų nužudymų ir teroristinių veiksmų šis jaunas vyras mėlynių nusėtu veidu ir sudraskytu kaklu gali taip pat ilgam sėsti už grotų. Anot advokatės, kaltinimus terorizmu ir netikros sesers žmogžudyste jis neigia.

„Mes matėme mėlynių ir įdrėskimų ant jo veido. Ką galite pasakyti apie jo būklę? – Nieko daugiau, kad sužalojimų yra. Su juo buvo elgiamasi grubokai. – Jis šiandien šypsojosi žiniasklaidai. – Nenorėčiau to komentuoti“. – sako advokatė Immo Fries.

Šeštadienio popietę su mažiausiai dviem šaunamaisiais ginklais P. Manhausas atėjo į mečetę Oslo priemiestyje ir ėmė šaudyti. Kadangi užpuoliką akimirksniu sutramdė 65 metų vyras, šis teroristinis išpuolis aukų nepareikalavo. Vėliau atlikus kratą sulaikytojo namuose, pareigūnai rado jo netikros septyniolikmetės sesers lavoną. Vietos žiniasklaida informavo, kad kinų kilmės merginą buvo įsivaikinusi įtariamojo tėvo gyvenimo draugė. Norvegijos vidaus žvalgyba pripažino, kad prieš metus gavo žinių, jog P. Manhausas gali kelti pavojų visuomenei, tačiau nusprendė nereaguoti.

„Remiantis gauta vidaus žvalgybos informacija, pareigūnai nusprendė, kad ji per daug miglota. Nebuvo nustatyta ir tai, kad jis galėtų planuoti teroro išpuolį“, – pasakoja vidaus žvalgybos vadas Hans Sverre Sjovold. 

Visgi dabar policija skelbia nustačiusi, kad įtariamasis yra ultradešiniųjų ir antiimigracinių pažiūrų. Jis internete simpatizavo 51 žmogų dviejose Naujosios Zelandijos mečetėse nužudžiusiam Brentonui Tarrantui ir ragino pradėti rasinį karą.


Rašyti komentarą...
I
Idomu
2019-08-14 01:08:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Liudna gintarai kad taip manot turbut jus gyvenime neturejot artimo zmogaus labai baisu kai jaunas zmogus tam ryztasi man ir jo gaila gal jis neturejo normalaus auklejimo arba susidejo ne su tais zmonem labai gaila kad yra visgi tokiu zmoniu visi tiki dievu bet kazkodel tik tokius dazniausei zeme nesioja kurie net jaunuolius uzverbuoja tokiems slikstiems poelgems bet skaudu kad net lietuvoje tai palaikoma
Atsakyti
-1

A
Arunas
2019-08-15 09:18:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Toks pasaulis kai lietuvoj vaikus tarnybos parda ineja kai iskrypeliai daro ka nori visiem vienodai pensininkai invalidai alkani vaikcioja visiem poxui.babaju sostine greit lietuva bus va taip
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų