Norvegijos policija pranešė: šaudynės mečetėje – „pasikėsinimas įvykdyti teroro aktą“

Šaudynės vienoje mečetėje šalia Oslo tiriamos kaip „pasikėsinimas įvykdyti teroro aktą“, sekmadienį pranešė Norvegijos policija.

Pasak pareigūnų, įtariamasis, kuris buvo suimtas, laikosi kraštutinių dešiniųjų pažiūrų ir yra nusiteikęs prieš imigrantus.

„Tiriame pasikėsinimą įvykdyti teroro aktą“, – per spaudos konferenciją sakė policijos operacijos laikinasis vadovas Rune Skjold.

Keliais ginklais ginkluotas užpuolikas šeštadienio popietę ėmė šaudyti Berumo priemiestyje šalia Oslo. Jį sulaikė vienas maldininkas, kuris patyrė „nesunkių sužalojimų“.

Kaip pasakojo mečetės vadovas, užpuolikas buvo juodais rūbais apsirengęs baltaodis, jis dėvėjo šalmą ir neperšaunamą liemenę.

Pasak jo, atakos metu mečetėje buvo tik trys žmonės.

Policijai apie šaudymą buvo pranešta apie 16 val. vietos (17 val. Lietuvos) laiku.

Kelios valandos iki šios atakos vienuose namuose Berume buvo rastas jaunos moters lavonas. Šis asmuo buvo susijęs su įtariamu šauliu, šeštadienio vakarą pranešė pareigūnai.

Pareigūnai nurodė, kad bandė apklausti įtariamąjį, kuris apibūdinamas kaip netoli mečetės gyvenęs „jaunas norvegas iš norvegiškos aplinkos“, tačiau jis esą nenorėjo „pasiaiškinti policijai“.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų