Šaudynių vietose apsilankęs Trumpas sulaukė negailestingos reakcijos

Amerikos prezidentas, nors ir ne itin laukiamas, apsilankė savaitgalio žudynių vietose Ohajo ir Teksaso valstijose. Abiejose jis pasitiktas protestais, nors pats tvirtina, jog Deitone ir El Pase jis buvo gerai priimtas.

Po savaitgalio šaudynių Deitone, Ohajuje ir El Pase, Teksaso valstijose – Trumpas sulaukė gausybės viešos kritikos dėl nepakankamos ginklų kontrolės Amerikoje. Tiesa, jis žinojo, kad tragediją patyrusių miestų bendruomenės jo nelaukia. Kaip bebūtų prezidentas su pirmąja ponia popietę išsilaipina Deitone, kur savaitgalį buvo nušauti 9 žmonės ir keliauja į ligoninę, kur gydomi 27 sužeistieji. Čia jo jau laukia įtūžusi, maždaug 200 žmonių minia. Žinoma prie kortežo protestuotojai neprileidžiami.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kruvinasis savaitgalis Amerikoje – Ohajuje dar vienos šaudynės

Deitono šaulys buvo nukautas vos per 30 sek. nuo šaudynių pradžios, nespėjus įsiveržti į barą, kur galėjo išžudyti minią žmonių. Apie jo charakterį Trumpo vizito Deitone metu prabilo buvusi mergina: „Jis buvo šiek tiek „tamsus“ ir keistas. Turėjo keistą humoro jausmą: baisų, kruviną ir tamsų. Kai kas jį pavadintų velnišku.“

Išvykstant iš ligoninės Trumpas nušvilpiamas, tad skuba į lėktuvą. Antra stotelė – El Pasas Teksase, prie sienos su Meksika, kur prieš nužudydamas 22 žmones parduotuvėje šaulys išplatino prieš imigrantus nukreiptą manifestą. El Paso gyventojai surengę didžiulį mitingą kaltina Trumpą šalyje kurstant neapykantą imigrantams:

„Jis prikalbėjo baisių dalykų apie daug skirtingų žmonių. Ir jo žodžiai paveikė mūsų bendruomenę, motyvavo žmones daryti baisius dalykus, tokius, kokie nutiko šeštadienį.“

Trumpas, žinoma, su piktais amerikiečiais nesusitinka, keliauja vėlgi į ligoninę, kurią saugo gausus pareigūnų būrys. Čia ir būrelis jį palaikančių amerikiečių:

„Aš čia, nes esu konservatorius ir tikiu, kad Trumpas daro gerą darbą. Tikiu, kad jis bando išgydyti šią bendruomenę.“

Po susitikimo su pareigūnais Trumpas kalbėjo apie šiltą priėmimą: „Tai buvo puiki diena. Kaip žinote buvome Ohajo valstijoje. Meilė ir pagarba prezidento administracijai buvo… norėčiau, kad jūs tai matytumėt…“

Po 31 gyvybę nusinešusių išpuolių prezidentas dėl žudynių kaltino šaulių psichiką. Prieš vizitą Deitone ir El Pase Trumpas pažadėjo bent jau sustiprinti psichologines patikras reikalingas leidimui ginklams gauti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų