• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį priima Sirijos lyderį Basharą al Assadą, Kremliui imantis aktyviau taikyti Ankarą ir Maskvos sąjungininką Damaską.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį priima Sirijos lyderį Basharą al Assadą, Kremliui imantis aktyviau taikyti Ankarą ir Maskvos sąjungininką Damaską.

REKLAMA

Pagalba atkuriant Turkijos ir Sirijos santykius suteikia Kremliui progą didinti savo diplomatinę įtaką, Vakarams stengiantis vis labiau izoliuoti Maskvą dėl jos invazijos į Ukrainą.

Susitikimai Maskvoje surengti po netikėto praėjusios savaitės pranešimo apie konkuruojančių Artimųjų Rytų jėgų Saudo Arabijos ir Irano diplomatinių santykių atkūrimą, kuriam tarpininkavo Kinija.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas reporteriams sakė, kad V. Putino ir antradienį vakare į Maskvą atvykusio B. al Assado susitikimas turi prasidėti maždaug 12 val. Grinvičo (14 val. Lietuvos) laiku.

„[Derybų] centre yra dvišaliai Sirijos ir Rusijos santykiai“, – sakė D. Peskovas ir pridūrė, kad „neabejotinai vienaip ar kitaip bus pakalbėta apie Turkijos bei Sirijos santykius“.

REKLAMA
REKLAMA

2011 metais Sirijoje prasidėjus pilietiniam karui, kilo įtampa tarp Damasko ir Ankaros, seniai remiančios B. al Assadui oponuojančias sukilėlių grupes.

REKLAMA

Netrukus po karo pradžios Turkija nutraukė diplomatinius santykius su Sirija.

Tačiau analitikai sako, kad Maskva nori sutaikyti abi šalis, matančias bendrą priešą Sirijos šiaurėje – kurdų grupuotes, kurias Ankara vadina teroristais ir kurias remia Vašingtonas.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas neseniai užsiminė, kad galėtų susitikti su B. al Assadu ir aptarti ryšių atkūrimą. Jų gynybos ministrai gruodžio pabaigoje susitiko Maskvoje pirmų tokių derybų nuo Sirijos karo pradžios.

REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę Maskvoje turi susitikti Rusijos, Turkijos, Sirijos ir Irano diplomatai, praneša turkų žiniasklaida.

B. al Assado vyriausybė politiškai izoliuojama nuo karo pradžios, bet po vasarį įvykusio žemės drebėjimo, kai Sirijoje ir Turkijoje žuvo dešimtys tūkstančių žmonių, sulaukia skambučių ir pagalbos iš arabų lyderių.

Damaskas yra tvirtas Maskvos, kuri 2015-aisiais įsikišo į Sirijos konfliktą, sąjungininkas. Rusija Sirijoje aviacijos smūgiais remia vyriausybines pajėgas.

B. al Assadas praėjusį kartą Maskvoje lankėsi 2021 metų rugsėjį; tuomet jis taip pat buvo susitikęs su V. Putinu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų