sirija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sirija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sirija“.

Saudo Arabija po daugiau nei dešimtmečio paskyrė ambasadorių Sirijoje

Saudo Arabija sekmadienį paskyrė naują ambasadorių Damaske, pranešė valstybinė žiniasklaida, praėjus daugiau nei metams po to, kai abi arabų šalys atnaujino ryšius po užsitęsusio nesutarimo dėl karo Sirijoje. Oficialioji  naujienų agentūra „Saudi Press Agency“ pranešė, kad vyriausybė ambasadoriumi Sirijoje paskyrė Faisalą bin Saud Al-Mejfelį.
2024-05-26

Per Izraelio smūgį Sirijoje žuvo du „Hezbollah“ kovotojai

Per Izraelio drono smūgį centrinėje Sirijoje šeštadienį žuvo du Teherano remiamos Libano „Hezbollah“ grupuotės kovotojai, pranešė karą Sirijoje stebinti organizacija.
2024-05-25

Turkijos teismas kelis kartus iki gyvos galvos kalėti nuteisė moterį

Turkijos teismas penktadienį kelis kartus iki gyvos galvos kalėti nuteisė moterį, įkalintą dėl jai pareikštų kaltinimų dalyvavus organizuojant 2022 m. Stambulo centre įvykdytą sprogdinimą, per kurį žuvo šeši asmenys, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Anadolu“. Kaltinamajai – Sirijos pilietei – buvo paskelbtas nuosprendis pasunkintomis sąlygomis septynis kartus kalėti iki gyvos galvos už „tyčinę žmogžudystę susprogdinant“ ir „valstybės vienybės sutrikdymą“, pranešė „Anadolu“. Be to, už nete...
2024-04-26

Sirija: Irano smūgis Izraeliui buvo teisėtas

Sekmadienį Sirija pareiškė, kad jos sąjungininkas Iranas surengė masinę raketų ir dronų ataką prieš Izraelį gindamasis nuo šios šalies ir taip atkeršijo už anksčiau Izraelio įvykdytą smūgį prieš Irano konsulatą Damaske, praneša AFP. „Irano atsakas yra teisėta gynyba nuo Izraelio“, – Sirijos užsienio reikalų ministras Faisalis Mekdadas telefonu sakė Irano diplomatijos vadovui Hosseinui Amirabdollahianui. Apie šį dviejų ministrų pokalbį paskelbė Irano valstybinė naujienų agentūra SANA.
2024-04-14

Bidenas perspėjo, kad Iranas gali atakuoti Izraelį

Jungtinių Vastijų prezidentas Joe Bidenas penktadienį pareiškė, kad keršydamas už smūgį Sirijoje, Iranas artimiausiu metu gali atakuoti Izraelį. Viešai perspėjęs apie artėjantį puolimą, J. Bidenas paragino Iraną tokių ketinimų atsisakyti. „Nenoriu detalizuoti įslaptintos informacijos, bet tikėtina, kad tai įvyks greitai“, – žurnalistams sakė J. Bidenas. „Nedarykite to“, – paklaustas, kokią žinią norėtų perduoti Iranui atsakė jis.
2024-04-13

Baltieji rūmai: Irano grasinimai imtis atsakomųjų veiksmų prieš Izraelį tebėra realūs

Baltieji rūmai penktadienį pareiškė, kad Irano grasinimai imtis atsakomųjų veiksmų prieš Izraelį po šį mėnesį Sirijoje įvykdyto smūgio, per kurį žuvo du Irano generolai, tebėra realūs. „Mes vis dar manome, kad Irano potenciali grėsmė čia yra reali ir įmanoma“, – žurnalistams sakė Nacionalinės saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby.
2024-04-12

Iranas: po smūgio Sirijoje Izraelio ambasados nebėra saugios

Irano aukščiausiojo lyderio patarėjas sekmadienį įspėjo, kad po smūgio Sirijoje, per kurį žuvo septyni iraniečių Revoliucinės gvardijos nariai, Izraelio ambasados nebėra saugios. Dėl minimo smūgio Teheranas kaltina Izraelį. „Sionistų režimo (Izraelio) ambasados nebėra saugios“, – sakė ajatolos Ali Khamenei (Ali Chamenėjaus) aukšto rango patarėjas Yahya Rahimas Safavi. Jį citavo naujienų agentūra ISNA.
2024-04-07

JT: dėl nepakankamos humanitarinės pagalbos Sirijai augs migracija į Europą

Jungtinės Tautos (JT) atkreipia dėmesį į tai, kad dėl karų ir konfliktų Ukrainoje, Gazos Ruože ir kitur sumažėjo dėmesys humanitarinei krizei Sirijoje. Tai turi dramatiškų padarinių žmonėms vietoje, tačiau kartu gali paskatinti migraciją Europos kryptimi, sakė JT humanitarinių reikalų Sirijoje koordinatorius Adamas Abdelmoula. „Migracija smarkiai išaugs, jei nebus patenkinti žmonių poreikiai šalyje“, – pažymėjo jis.
2024-03-22

13-osios karo Sirijoje metinės: tūkstančiai žmonių protestavo prieš Basharą al Assadą

Sirijai minint 13-ąsias karo pradžios metines, tūkstančiai žmonių šalies šiaurės vakaruose penktadienį išėjo į gatves, protestuodami prieš Basharo al Assado vyriausybę. Apie 5 000 demonstrantų penktadienį susirinko Idlibe. Jie reikalavo laisvės Sirijai ir nuversti B. al Assado režimą. „Esame čia, jog šiam korumpuotam režimui parodytume, jog vis dar esame ir kad tęsime (pasipriešinimą) iki savo mirties“, – agentūrai dpa sakė vienas protestuotojas. Kitas kalbėjo: „Pasaulis paliko mus vienus.
2024-03-15

Sirijos prezidento dėdė bus teisiamas Šveicarijoje už karo nusikaltimus

Sirijos prezidento Basharo al Assado dėdė Rifaatas al Assadas bus teisiamas Šveicarijoje už karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui, antradienį pranešė Šveicarijos generalinė prokuratūra (OAG). Jis „kaltinamas įsakęs įvykdyti žmogžudystes, kankinimus, žiaurų elgesį ir neteisėtus sulaikymus Sirijoje 1982 metų vasarį“ Sirijos ginkluotųjų pajėgų ir islamistų opozicijos konflikto metu, sakoma Generalinės prokuratūros pareiškime.
2024-03-12
REKLAMA
REKLAMA

SOHR: per Izraelio smūgį Sirijos pakrantėje žuvo trys žmonės

Per Izraelio smūgį Sirijos pakrantėje esančiai vilai penktadienį žuvo trys žmonės, tarp jų Irano karo patarėjas, pranešė karą stebinti organizacija. Trys stiprūs sprogimai sudrebino Viduržemio jūros pakrantėje esančio Banijo centrą, kai auštant per antskrydžius buvo smogta vilai, kurioje prieglobstį rado su Iranu susijusi grupė, pranešė Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).  Pastatas buvo sugriautas, žuvo iranietis karo patarėjas ir dar du kartu su...
2024-03-01

HRW ataskaita: Turkija atsakinga už žmogaus teisių pažeidimus Sirijos šiaurėje

Turkija yra atsakinga už žmogaus teisių, žemės bei nuosavybės teisių pažeidimus šiaurinėje Sirijos dalyje, kurią ji kontroliuoja kartu su savo įgaliotiniais, teigiama ketvirtadienį paskelbtoje žmogaus teisių organizacijos „Human Rights Watch“ (HRW) ataskaitoje. Nuo 2016 metų Turkija vieną po kitos vykdė sausumos operacijas, siekdama išstumti kurdų vadovaujamas Sirijos demokratines pajėgas (SDF) iš Sirijos šiaurės, o jos įgaliotiniai dabar kontroliuoja du didelius pasienio ruožus.
2024-02-29

Karo stebėtojai: Izraelis smogė taikiniams Sirijoje netoli Libano sienos ir Damaske

Izraelis smogė „Hezbollah“ automobiliui Sirijoje netoli Libano sienos ir surengė ataką netoli Damasko, ketvirtadienį pranešė Sirijoje karą stebinti organizacija. „Izraelio dronas nusitaikė į „Hezbollah“ priklausantį automobilį Chomso apylinkėse netoli Sirijos ir Libano sienos“, – sakė „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) vadovas Rami Abdel Rahmanas.
2024-02-29

SOHR: per Izraelio smūgius Sirijoje žuvo 4 žmonės, tarp jų ir civiliai

Per Izraelio smūgius Sirijos vyriausybės kontroliuojamame Homse trečiadienį žuvo keturi žmonės, įskaitant du civilius, naujienų agentūrai AFP pranešė karą stebinti organizacija. Sirijos gynybos ministerija pranešė, kad žuvo ir buvo sužeista daug žmonių, bet nenurodė aukų skaičiaus. „Per Izraelio smūgius Homse žuvo keturi žmonės, įskaitant du civilius“, – sakė „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) vadovas Rami Abdel Rahmanas.
2024-02-07

Šaltiniai: JT Saugumo Taryba surengs skubų posėdį dėl JAV smūgių Irake ir Sirijoje

Pirmadienį Jungtinių Tautų Saugumo Taryba surengs skubų posėdį dėl JAV atsakomųjų smūgių Irake ir Sirijoje, naujienų agentūrai AFP pranešė diplomatiniai šaltiniai. Pasak diplomatinių šaltinių, susitikimas, kurį inicijavo nuolatinė JT Saugumo Tarybos narė Rusija, įvyks pirmadienį 16 val. vietos (23 val. Lietuvos) laiku. Jie pridūrė, kad bus aptartas Vašingtono smūgis Irano remiamoms grupuotėms, kurias JAV kaltina puolant amerikiečių karius regione.
2024-02-03

Irano remiami teroristai peržengė raudonąją liniją: Bidenas jiems pasiuntė žinutę

Savaitę delsęs, Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas pagaliau davė įsakymą smogti Irano remiamiems teroristams. Vašingtonas sudavė daugiau nei 80 smūgių kariniams taikiniams Sirijoje ir Irake, tačiau Iranas tiesioginio atsako išvengė. Irakas sako, kad per amerikiečių smūgius neva žuvo 16 civilių, ir grasina Amerikai pražūtingais padariniais. Trys amerikiečių kariai į savo šalį grįžta karstuose.
2024-02-03

Josepas Borrellis įspėja dėl „eskalacijos“ Artimuosiuose Rytuose

Po JAV oro smūgių Sirijoje ir Irake, kurie buvo reakcija į mirtiną dronų ataką prieš amerikiečių karius Jordanijoje, ES užsienio politikos įgaliotinis Josepas Borrellis įspėjo dėl „eskalacijos“ Artimuosiuose Rytuose. Artimieji Rytai yra „katilas, kuris gali sprogti“, sakė J. Borrellis šeštadienį prieš neformalų ES užsienio reikalų ministrų susitikimą Briuselyje. „Todėl raginame visus vengti eskalacijos“, – pabrėžė jis.
2024-02-03

Sirija praneša apie „didelę žalą“ po JAV atakų

Po JAV atakų prieš Irano revoliucinės gvardijos ir jos sąjungininkių grupuočių pozicijas Sirijoje ir Irake Damaskas praneša apie „didelę žalą“. Per naktines atakas yra žuvusių civilių ir karių, taip pat sužeistųjų, valstybinė sirų žiniasklaida citavo kariuomenės pranešimą. Esą apgadintas viešasis ir privatus turtas. JAV, keršydamos už trijų amerikiečių karių žūtį per drono ataką Jordanijoje, naktį į šeštadienį atakavo taikinius Sirijoje ir Irake.
2024-02-03

JAV smogė taikiniams Sirijoje ir Irake

Reaguodamos į mirtiną proiranietiškų kovotojų ataką prieš amerikiečių karius Artimuosiuose Rytuose, JAV pajėgos smogė daugiau kaip 85 taikiniams Sirijoje ir Irake.
2024-02-03

JAV pradėjo atsakomuosius smūgius prieš smogikų taikinius Irake ir Sirijoje

JAV pradėjo oro antskrydžius prieš taikinius Irake ir Sirijoje, praneša CNN. Tai leidiniui patvirtino du JAV pareigūnai. Tai yra pradžia JAV smūgių Irano remiamoms sukarintoms grupuotėms, kurios vykdė išpuolius prieš JAV karius Artimuosiuose Rytuose. Atsakomieji smūgiai rengiami atsakant į Irano remiamų kovotojų sekmadienį surengtą drono ataką prieš JAV karinį postą Jordanijoje, per kurią žuvo trys JAV kariuomenės kariai ir daugiau kaip 40 buvo sužeista.
2024-02-02

Per Izraelio ataką Sirijoje žuvo mažiausiai 10 žmonių: negyvas Irano gvardijos vadas

Per Izraelio smūgį Damaskui šeštadienį žuvo mažiausiai 10 žmonių, pranešė karo stebėtojas, pateikęs naujausius duomenis.  Tarp žuvusiųjų – Irano Revoliucinės gvardijos Sirijos žvalgybos vadas ir jo pavaduotojas. „Žuvusiųjų skaičius išaugo nuo šešių iki dešimties, kai buvo rasti po griuvėsiais vis dar įstrigę kūnai“, – naujienų agentūrai AFP sakė „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) vadovas Ramis Abdel Rahmanas.
2024-01-20

Žiniasklaida: per Izraelio smūgį Sirijoje žuvo du aukšto rango Irano patarėjai kariniais klausimais

Šeštadienį per Izraelio smūgį Sirijos sostinėje Damaske žuvo du aukšto rango Irano patarėjai kariniais klausimais, pranešė iraniečių žiniasklaida. „Šiandien per sionistų režimo (Izraelio) ataką Damasko Mazzeh rajone žuvo du aukšto rango Irano patarėjai“, – skelbė Irano naujienų agentūra „Mehr“, cituodama informuotą, bet neįvardytą šaltinį. Valstybinė stotis „Press TV“ pasidalino ta pačia informacija ir pridūrė, kad žuvusieji buvo Irano Islamo Revoliucinės gvardijos korpuso nariai.
2024-01-20

Valstybinė žiniasklaida: Izraelio smūgis pataikė į gyvenamąjį pastatą Sirijos sostinėje

Didėjant įtampai Artimųjų Rytų regione, šeštadienį Izraelis pataikė į gyvenamąjį pastatą Sirijos sostinėje, pranešė valstybinė žiniasklaida. Didėjant įtampai Artimųjų Rytų regione, šeštadienį Izraelis pataikė į gyvenamąjį pastatą Sirijos sostinėje, pranešė valstybinė žiniasklaida. „Išpuolis buvo nukreiptas prieš gyvenamąjį namą Damasko Mazeho rajone, tai buvo Izraelio agresijos rezultatas“, – teigė Sirijos valstybinė naujienų agentūra SANA.
2024-01-20

Sirijoje nukautas „Hamas“ raketų ekspertas, Libane – „Hezbollah“ vadas

Izraelio gynybos pajėgos (IDF) pirmadienį Sirijoje nukovė islamistų judėjimo „Hamas“ raketų ekspertą, pirmadienį „Telegram“ pranešė IDF, tuo tarpu buvo pranešimų, kad pietų Libane žuvo proiraniškojo judėjimo „Hezbollah“ karo vadas kartu su dar vienu asmeniu. „Šiandien (pirmadienį) IDF Beit Džine, Sirijoje, likvidavo Hassaną Hakashah“, – nurodė Izraelio kariuomenė, pridurdama, kad H. Hakashah buvo „pagrindinė figūra“, atsakinga už pastarosiomis savaitėmis iš Sirijos į Izraelį paleistas raketas.
2024-01-09

SOHR: per smūgius Sirijoje žuvo 19 proiranietiškų kovotojų

Per, kaip numanoma, Izraelio šeštadienį surengtus oro smūgius Sirijos rytuose žuvo mažiausiai 19 proiranietiškų kovotojų, pranešė karo stebėtojas, patikslindamas ankstesnius duomenis. Karą stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR), turinti platų šaltinių tinklą Sirijoje, teigė, kad per mažiausiai devynis oro smūgius naktį netoli sienos su Iraku žuvo 19 proiranietiškų kovotojų, įskaitant keturis sirus, ir šešis irakiečius, o daugiau kaip 18 buvo sužeisti.
2023-12-30

Rusija sudavė smūgius Sirijoje: žuvo 5 žmonės, tarp kurių buvo trys vaikai

Per Rusijos antskrydžius pačios šeimos, tarp kurių buvo trys vaikai, antradienį pranešė gelbėtojai ir karo stebėtojas. Maskva yra viena iš pagrindinių Sirijos prezidento Basharo al Assado rėmėjų, teikianti jam karinę, politinę ir ekonominę paramą 12 metų trunkančiame šalies pilietiniame kare. „Gruodžio 25 dieną 22 val. (21 val.
2023-12-27

Sirija: Izraelis sudavė aviacijos smūgių objektams netoli Damasko

Izraelis vėlai sekmadienį sudavė aviacijos smūgių objektams netoli Damasko, pranešė Sirijos valstybinė naujienų agentūra SANA. „Maždaug 23 val. 5 min. (vietos ir Lietuvos laiku) Izraelis [...] įvykdė oro puolimą [...] taikydamasis į įvairius taškus Damasko pakraščiuose, – agentūrai sakė vienas saugumo šaltinis. – Mūsų oro gynyba numušė kai kurias raketas, o kitos padarė riboto masto materialinės žalos.
2023-12-11

Sirijos sukilėlių bastione per smūgius žuvo 6 civiliai

Sirijos kariuomenei bombarduojant paskutinį svarbų šalies sukilėlių bastioną šeštadienį žuvo šeši civiliai gyventojai, o dar 25 buvo sužeisti, pranešė karo stebėtojas. „Režimo pajėgos tiesiogiai taikėsi į Idlibo miesto gyvenamuosius rajonus“, – teigė Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi karą stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) ir pridūrė, kad taip pat buvo smogta pramoniniams rajonams ir netoliese esančio Sarmino miesto gyvenamiesiems rajonams.
2023-12-10

Izraeliui smogus taikiniams netoli Damasko žuvo du kovotojai

Izraeliui ankstyvą penktadienio rytą surengus antskrydžius prieš Libano grupuotės „Hezbollah“ ginklų sandėlį ir kitus objektus netoli Sirijos sostinės, žuvo du proiranietiški kovotojai, pranešė karą Sirijoje stebinti organizacija. Regione didėjant įtampai dėl Izraelio ir palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ karo, pastarosiomis savaitėmis žydų valstybė ne kartą smogė taikiniams Sirijoje.
2023-11-17

Griežtas JAV atsakas: smogė su Iranu susijusiems objektams Sirijos rytuose

 JAV karo lėktuvai sekmadienį smogė dviem su Iranu susijusiems objektams Sirijos rytuose, reaguodami į išpuolius prieš amerikiečių personalą, pranešė Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Lloydas Austinas. Tai jau trečias kartas per maždaug tris savaites, kai Vašingtonas taikosi į objektus Sirijoje, siejamus su Iranu. Teherano remiamas įvairias ginkluotas grupuotes JAV kaltina dėl padažnėjusių išpuolių prieš amerikiečių karius Artimuosiuose Rytuose.
2023-11-13

Izraelio kariuomenė: naikintuvai smogė terorizmo infrastruktūros objektams Sirijoje

Izraelio kariuomenė sekmadienį pranešė, kad jų naikintuvai, atsakydami į tarpvalstybinę ugnį, nukreiptą į Golano aukštumas, smogė terorizmo infrastruktūros taikiniams Sirijoje. „Prieš kurį laiką, atsakydami į vakar (šeštadienį) įvykdytą išpuolį Golano aukštumų link, IDF (Izraelio gynybos pajėgų) naikintuvai smogė terorizmo infrastruktūros objektams Sirijoje“, – platformoje „Telegram“ pranešė kariuomenė.
2023-11-12

IS prisiėmė atsakomybę už 34 gyvybes nusinešusius išpuolius Sirijoje

Grupuotė „Islamo valstybė“ (IS) penktadienį prisiėmė atsakomybę už išpuolius, per kuriuos šią savaitę Sirijos dykumoje žuvo dešimtys provyriausybinių pajėgų ir karių. Tai buvo vienas iš daugiausiai aukų pareikalavusių išpuolių šalyje šiais metais. IS kovotojai „užvakar, trečiadienį, iš vidutinės ir lengvosios ginkluotės užpuolė dvi Sirijos kariuomenės ir nacionalinių gynybos pajėgų kareivines“, sakoma džihadistų naujienų agentūros „Amaq“ pranešime.
2023-11-10

Izraelio kariuomenė teigia smogusi Sirijos organizacijai, kurios dronas pataikė į mokyklą

Izraelio kariuomenė penktadienį pranešė smogusi Sirijoje veikiančiai organizacijai, kuri diena anksčiau sukėlė drono smūgį mokyklai Izraelio pietuose.
2023-11-10

Bidenas griežtina toną: suduosime smūgį Islamo pajėgoms, jei tai vėl pasikartos

JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį įspėjo, kad šalies ginkluotosios pajėgos pasiruošusios suduoti smūgį Islamo ginkluotosioms pajėgoms, jei vėl bus atakuotos JAV karinės bazės Artimuosiuose Rytuose. „Nes jie smogė mums (JAV bazėms Sirijoje ir Irake)“, – taip JAV prezidentas atsakė į klausimą žurnalistui, kodėl lapkričio 9 d. JAV karinės oro pajėgos smogė Irano Islamo revoliucijos gvardijos ginklų sandėliui Sirijos rytuose.
2023-11-09

JAV smogė su Iranu susijusiam ginklų sandėliui Sirijos rytuose

JAV karo lėktuvai trečiadienį smogė su Iranu susijusiam ginklų sandėliui Sirijos rytuose, reaguodami į išpuolius prieš amerikiečių personalą, pranešė Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Lloydas Austinas. Tai jau antras kartas per maždaug dvi savaites, kai Vašingtonas taikosi į Sirijos sritį, kuri, jo teigimu, yra susijusi su Iranu. JAV taip pat kaltina Teherano remiamas pajėgas dėl padažnėjusių išpuolių prieš jos karius Artimuosiuose Rytuose.
2023-11-09

Sirijos valstybinė žiniasklaida: Izraelis smogė kariniams objektams Sirijos pietuose

  Sirijos valstybinė žiniasklaida pranešė, kad trečiadienį Izraelis smogė kariniams objektams Sirijos pietuose ir padarė materialinės žalos. „Šiandien apie 22 val. 50 min. (vietos ir 21 val. 50 min. Lietuvos laiku) Izraelio priešas surengė oro antpuolį iš Baalbeko krypties Libane, taikydamasis į kai kuriuos karinius punktus pietiniame regione, ir padarė tam tikrų materialinių nuostolių“, – nurodė valstybinė naujienų agentūrai SANA, cituodama karinį šaltinį.
2023-11-09

Lenkijos pasienyje su Baltarusija pašautas sirų migrantas

Lenkijos pasienietis pašovė 23 metų migrantą iš Sirijos, bandžiusį kirsti sieną iš Baltarusijos, sekmadienį pranešė viena nevyriausybinė organizacija (NVO). Lenkijos prokuratūra pranešė, kad dėl šio incidento pradėtas tyrimas.
2023-11-05

JAV teigia, kad smogė į Irano pajėgų objektus Sirijoje

Jungtinės Valstijos penktadienį pranešė, kad Sirijos rytuose smogė objektams, susijusiems su Irano Islamo revoliucijos gvardijos korpusu (IRGC), tikėdamiesi susilpninti Teherano remiamas nereguliariąsias karines pajėgas. „Smūgio į šiuos du objektus, į kuriuos taikėme, tikslas buvo padaryti didelį poveikį būsimoms IRGC ir Irano remiamų kovotojų grupuočių operacijoms“, – žurnalistams sakė Nacionalinio saugumo tarybos atstovas Johnas Kirby.
2023-10-27

JAV kariuomenė atakavo Irano pajėgų objektus Sirijoje

Jungtinės Valstijos praneša smogusios dviem objektams Rytų Sirijoje, teigdamos, kad jais naudojosi Irano pajėgos ir su jais susijusios grupės. JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas savo pareiškime teigė, kad „tikslūs savigynos smūgiai“ buvo surengti siekiant apsaugoti JAV karius Irake ir Sirijoje ir buvo atsakas į pastaruosius Irano remiamų grupuočių išpuolius. „Šios Irano remiamos atakos prieš JAV pajėgas yra nepriimtinos ir turi būti sustabdytos.
2023-10-27

SOHR: Izraelio oro pajėgos ketvirtą kartą per dvi savaites smogė Sirijos Alepo oro uostui

Izraelis trečiadienį smogė Sirijos Alepo oro uostui, pranešė karo stebėtojas. Tai jau ketvirtas toks incidentas per dvi savaites, kai regione tvyro įtampa dėl Izraelio ir „Hamas“ karo Gazos Ruože. „Trečiadienio popietę Izraelis atnaujino savo oro agresiją prieš Siriją (...) bombarduodamas Alepo tarptautinį oro uostą“, – pranešė Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR), turinti platų šaltinių Sirijoje tinklą.
2023-10-25

Karas Izraelyje. WSJ: Izraelis sutiko atidėti antžeminį puolimą

Izraelis sutiko atidėti antžeminį puolimą Gazos Ruože, kad JAV galėtų apsaugoti savo karius ir dislokuoti priešraketinę gynybą Artimuosiuose Rytuose, remdamasi JAV ir Izraelio pareigūnais skelbia „Wall Street Journal“. Svarbiausi įvykiai: 23:32 |  Bidenas ragina Johnsoną patvirtinti paramą Izraeliui ir Ukrainai JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį paragino naujai išrinktą JAV Atstovų Rūmų pirmininką skubiai patvirtinti karinę pagalbą Ukrainai ir Izraeliui.
2023-10-25

Irano remiami smogikai atakavo JAV bazes Sirijoje

Irano remiamos sukarintos pajėgos Irake pirmadienį pranešė, kad atakavo dvi JAV bazes Rytų Sirijoje – tai jau ketvirtoji ataka per vieną dieną. Viena iš Irano remiamų kovotojų grupių „Islamo pasipriešinimas Irake“ pranešė, kad du bepiločiai orlaiviai atakavo JAV karines bazes prie Al-Omar naftos telkinio Deir el Zouro provincijoje ir toliau į šiaurę esančiame al Shaddadi mieste.  Vašingtono pareigūnai iš karto nekomentavo išpuolio.
2023-10-24

Iranas pasiuntė grasinančią žinutę Izraeliui: nauja grėsmė kyla iš Sirijos teritorijos

Izraelio žiniasklaida kiek anksčiau pranešė, kad Iranas, pasinaudodamas Jungtinėmis Tautomis (JT), perdavė privačią žinutę Izraeliui. Teigiama, kad Iranas savo ruožtu pagrasino įsikišti į karinę situaciją, jei Izraelis tęs karinius veiksmus Gazos Ruože, rašo „The Guardian“. Pranešime, kurį pirmasis paskelbė Izraelio naujienų portalas „Walla“ buvo teigiama, kad Teheranas įspėjo apie dideles pasekmes, jei Izraelio gynybos pajėgos ir toliau bombarduos Gazos Ruožą.
2023-10-15

Karas Izraelyje. Izraelio kariuomenė patvirtino – „Hamas“ laiko 155 įkaitus

Izraelio kariuomenė sekmadienį pranešė patvirtinusi, kad palestiniečių kovotojų grupuotė „Hamas“ nuo praėjusios savaitės, kai surengė išpuolį prieš žydų valstybę, įkaitais laiko 155 žmones. Svarbiausi įvykiai: 22:40 | Situacija Izraelio-Libano pasienyje Libano „Hezbollah“ smogikai sekmadienį surengė išpuolius prieš Izraelio kariuomenės postus ir šiaurinį pasienio kaimą. Izraelis atsakė atsakomaisiais smūgiais Libane. JT taikdariai perspėjo, kad susirėmimai pasienyje aštrėja.
2023-10-15

Žiniasklaida: Izraelis smogė Sirijos oro uostams

Sirijos valstybinė žiniasklaida skelbia, kad Izraelis atakavo Damasko ir Alepo oro uostus. Vietos žiniasklaida Sirijoje anksčiau pranešė, kad oro uostuose prieš atakas buvo panaudota oro gynyba. Tai pirmas toks išpuolis po savaitgalį palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ surengtos netikėtos atakos prieš Izraelį ir po jos kilusių įnirtingų kovų.
2023-10-12

Per Turkijos smūgius Sirijos šiaurės rytuose žuvo 9 žmonės – kurdų pareigūnas

Per Turkijos ketvirtadienį surengtus smūgius prieš karinius ir infrastruktūros objektus kurdų kontroliuojamoje Sirijos šiaurės rytų dalyje žuvo mažiausiai devyni žmonės, pranešė kurdų pareigūnas po to, kai Ankara pagrasino surengti reidus keršydama už mirtininko sprogdintojo išpuolį.
2023-10-05

SOHR: per Turkijos smūgius prieš kurdų taikinius Sirijoje žuvo du žmonės

Per Turkijos smūgius prieš kurdų taikinius Sirijos šiaurės rytuose ketvirtadienį žuvo du žmonės, pranešė karą stebinti organizacija. Šie smūgiai suduoti netrukus po to, kai Ankara perspėjo, kad gali sustiprinti antskrydžius prieš kurdų taikinius už savo sienų, keršydama už išpuolį sostinėje praėjusį savaitgalį.
2023-10-05

Kinijos prezidentas susitiko su Sirijos vadovu

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas penktadienį susitiko su savo kolega iš Sirijos Basharu al Assadu, pranešė valstybinė žiniasklaida. „Kinijos prezidentas Xi Jinpingas penktadienį susitiko su Sirijos prezidentu Basharu al Assadu Kinijos rytų Džedziango provincijos sostinėje Hangdžou“, – pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“. Xi Jinpingas, susitikęs su B. al Assadu, pareiškė, kad penktadienį Kinija ir Sirija paskelbs apie naują strateginę partnerystę.
2023-09-22

Basharas al Assadas dėl smurto Sirijoje kaltina Turkiją

Sirijos prezidentas Basharas al Assadas trečiadienį užsipuolė Turkiją, kaltindamas ją smurto šalyje didinimu ir pareikalavo, kad Ankara išvestų savo pajėgas. Šie komentarai buvo išsakyti duodant interviu televizijos tinklui „Sky News Arabia“ – tai pirmas kartas per kelis mėnesius, kai B. al Assadas bendravo su užsienio žiniasklaida. Pilnas interviu bus parodytas kiek vėliau trečiadienį, tačiau prieš transliaciją „Sky News Arabia“ paskelbė kelias ištraukas.
2023-08-09

SOHR: per Rusijos smūgius Sirijos sukilėlių bastionui žuvo 3 civiliai

Rusijos karo lėktuvams šeštadienį smogus šiaurės vakarų Sirijos Idlibo miesto pakraščiams, žuvo mažiausiai trys civiliai gyventojai, o dar šeši buvo sužeisti, pranešė karą Sirijoje stebinti organizacija organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR). Šį rytą Rusijos antskrydžių metu į vakarus nuo miesto žuvo trys žmonės iš tos pačios šeimos ir šeši žmonės buvo sužeisti, pranešė SOHR ir pridūrė, kad gelbėtojų komandos tebedirba šalindamos griuvėsius.
2023-08-05
Į viršų