Halyna tik trečiadienį grįžo į giminę po Ukrainos ir Rusijos apsikeitimo belaisviais. Ji ir jos mylimasis 2022 m. pavasarį kartu kariavo prieš rusų kariuomenę 36-ojoje jūrų pėstininkų brigadoje Mariupolio uostamiestyje.
Judviejų vadas Serhijus Volynskis, šaukiniu „Volyna“, greta besibučiuojančios poros vaizdo įrašo rašė: „Ši meilė įveikė sunkumus, kurie gali palaužti stipriausius“.
Mariupolio gynėjai ir ypač 36-osios jūrų pėstininkų brigados kovotojai Ukrainoje garbinami kaip didvyriai, nes jie daug savaičių atlaikė rusų apsiaustį. H. Fedyčin buvo paimta į nelaisvę. Jie išgyveno dvejų metų išsiskyrimą, „bet jų širdys nesiliovė plakti vienodu ritmu“, rašė „Volyna“.
Porą socialiniuose tinkluose pasveikino ir Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas.
„Iš nelaisvės paleista karo medikė Halyna Fedyčyn susižadėjo su savo vaikinu, 36-osios brigados jūrų pėstininku Mykolai Hryženiaku. Sveikiname!“, – „Telegram“ rašė jis.
Ukraina ir Rusija apsikeitė karo belaisviais
Po iki šiol didžiausio apsikeitimo belaisviais tarp Ukrainos ir Rusijos Kyjivas tikisi, kad į tėvynę grįš ir kiti į nelaisvę paimti kariai.
Ateinančiomis savaitėmis į namus gali grįžti dar daugiau didvyrių, per televiziją sakė Ukrainos žmogaus teisių įgaliotinis Dmytro Lubinecas.
„Uždavinys yra susigrąžinti absoliučiai visus“, – pridūrė jis.
Rusija ir Ukraina antradienį pirmą kartą nuo vasaros vėl apsikeitė belaisviais. Oficialiais duomenimis, iš rusų nelaisvės ištrūko 230 ukrainiečių vyrų ir moterų. Savo ruožtu Maskva susigrąžino 248 karius.
Per beveik dvejus metus trunkančią Rusijos invaziją į Ukrainą jau būta dešimtys tokių akcijų.
JAV Karo studijų instituto (ISW) ekspertai Vašingtone Maskvos grįžimą prie apsikeitimo belaisviais praktikos laiko apgalvotu žingsniu po pastarųjų pranešimų apie ukrainiečių karių kankinimus Rusijos nelaisvėje. Tai esą gali būti dalis didelės informacinės kampanijos, kuria Rusija nori pademonstruoti, kad laikosi tarptautinės humanitarinės teisės.
Rusų belaisvėje yra dar 4 tūkst. ukrainiečių
Kyjivo duomenimis, rusų nelaisvėje dar yra per 4 tūkst. ukrainiečių. Iki šiol į Ukrainą grįžo daugiau kaip 2 800. Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas patvirtino tikslą susigrąžinti namo visus belaisvius. Apsikeitimas visais belaisviais yra prezidento Volodymyro Zelenskio vadinamosios taikos formulės dalis.
A. Jermakas paskelbė, kad kitas susitikimas dėl taikos formulės valstybių nacionalinio saugumo patarėjų lygiu numatytas dar sausį Šveicarijoje. Likus dienai iki Pasaulio ekonomikos forumo pradžios Davose, ten sausio 14 d. turėtų vykti Ukrainos klausimui skirta konferencija.
Panaši konferencija spalį vyko Maltoje. Joje dalyvavo daugiau kaip 60 šalių atstovai. Konsultacijos, be kita ko, skirtos paramai Ukrainai išlaikyti. Rusija į susitikimus nėra kviečiama.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!