Šiaurės Korėjos kariai prisiekė ištikimybę jaunajam šalies lyderiui

Tūkstančiai Šiaurės Korėjos karių davė priesaiką saugoti ir paaukoti savo gyvybes už jaunąjį šalies lyderį Kim Jong-Uną ( Kim Čen Uną), minint antrąsias jo tėvo mirties metines pirmadienį, praėjus kelioms dienoms po pribloškiančios jo dėdės egzekucijos.

Valstybinė televizija parodė, kaip kariai žygiuoja pro Kumsusano Saulės rūmus, kuriuose guli balzamuoti šalies įkūrėjo Kim Il Sungo (Kim Ir Seno) ir prieš dvejus metus mirusio dabartinio šalies vadovo tėvo Kim Jong Ilo (Kim Čen Iro) palaikai.

Po tėvo mirties šalies valdymą perėmęs Kim Jong Unas, atrodo, ceremonijoje nedalyvavo.

Prie Pchenjano memorialinių rūmų spaudžiant šaltukui susirinkę žieminėmis uniformomis vilkintys kariai prisiekė ištikimybę jaunajam šalies lyderiui.

Kariai skandavo : „Tapkime ginklais ir skydais, kad apsaugotume savo aukščiausiąjį vadą“; po to kolonomis, kai kurie nešini raudonomis vėliavomis, jie žygiavo per aikštę.

Politinio biuro vadas Choe Ryong Hae (Če Njong Hė) perskaitė kalbą, kurioje pažadėjo išsaugoti ištikimybę šalies vadovui ir paragino karius ginti Kim Jong Uną, „paaukojant savo gyvybes“, pranešė Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra.

REKLAMA

„Visi dalyviai iškilmingai prisiekė tapti žmogiškomis kulkomis ir bombomis, pasiryžę iki mirties ginti Kim Jong Uną“, – nurodė agentūra.

Praėjusią savaitę Šiaurės Korėja sukrėtė pasaulį paskelbusi apie Jang Song Thaeko (Čan Son Teko), jaunojo šalies vadovo dėdės, kuris buvo anksčiau laikomas jo politiniu regentu ir neoficialiu antruoju įtakingiausiu šalies veikėju, egzekuciją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų