Gruodį Šiaurės Korėja sėkmingai paleido raketą, kuri į Žemės orbitą iškėlė pirmą Šiaurės Korėjos palydovą. Užsienio šalys raketos paleidimą pasmerkė ir teigia, kad taip buvo tiesiog maskuojamas draudžiamas ilgojo nuotolio raketos bandymas.
Tarptautinės sankcijos draudžia Šiaurės Korėjai importuoti pažangias technologijas.
Pietų Korėjos kariuomenė ir kosmoso ekspertai surinko dešimt raketos, kuri po pakilimo nukrito jūroje, fragmentų. Ataskaitoje Pietų Korėjos gynybos ministerija teigia, kad Šiaurės Korėja didžiąją dalį raketos komponentų pagamino pati, bet naudojo ir komerciškai prieinamus iš užsienio importuotus produktus.
Pasak BBC korespondentų, žinia, kad Šiaurės Korėja gali pasigaminti raketų be užsienio pagalbos, daugeliui užsienio šalių bus nemaloni, nes tokios raketos yra techniškai panašios į tarpžemynines balistines raketas ir galėtų pasiekti JAV.
Pietų Korėjos diplomatas sakė, kad Jungtinėse Tautose (JT) svarstomas rezoliucijos projektas, kuriuo siekiama dar labiau sugriežtinti sankcijas. JT Saugumo Taryba antradienį arba trečiadienį turėtų balsuoti dėl naujų sankcijų.