raketa

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „raketa“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „raketa“.

Sumišusiems lietuviams – paaiškinimas: štai, kas naktį taip ryškiai švietė danguje

Naktį Vilniaus gyventojai danguje fiksavo neįprastą šviečiantį reiškinį. Vieni manė, kad virš šalies praskrido kometa, kiti – kad tai buvo ateivių erdvėlaivis, nusprendęs aplankyti Žemę.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Kelios minutės po vidurnakčio Vilniaus gyventojų dėmesį patraukė keistas objektas danguje. Pamatę neįprastai persipynusias mėlynai baltas linijas, vieni žmonės spėjo, kad tai kometa, o kiti manė, kad tai prie Žemės artėjantis ateivių erdvėlaivis.

Pirmą kartą sėkmingai paleista europiečių gamybos raketa „Ariane 6“

Naujoji europiečių gamybos raketa „Ariane 6“ antradienį buvo pirmą kartą sėkmingai paleista.  Raketa į orbitą iškėlė palydovus ir sugrąžino žemynui nepriklausomą prieigą prie kosmoso. Europos kosminėms ambicijoms buvo suduotas ne vienas skaudus smūgis, įskaitant ketverius metus „Ariane 6“ vėlavimų, dėl kurio pastaraisiais metais senasis žemynas neteko galimybės paleisti misijų į kosmosą.
2024-07-10

Virš Lietuvos – paslaptingo objekto viražai, kurie sukaustė gyventojus: ekspertas paaiškina, kas tai

Trečiadienio naktį lietuviai danguje išvydo neįprastą šviečiantį objektą. Kai kuriems gyventojams jis sukėlė klausimų: kas tai galėtų būti – kometa, raketa, o gal dar vienas įstabus meteorologinis reiškinys? Aiškėja, kad tai neseniai į kosmosą paleistos raketos „Ariane 6“ pėdsakas.  Socialiniuose tinkluose žmonės dalijasi nuotraukomis su neatpažintų švytinčiu objektu.

Įspūdingas reginys danguje – tokie palydovai gelbsti prognozuojant audras

Amerikoje milijardieriaus Ilono Musko bendrovė „Space X“, paleidusi sunkiąją raketą, dar kartą sužavėjo milijonus kosmoso gerbėjų. Tiesa, įdomiausia įvyko ne kai suskaičiavus 3, 2, 1 raketa pradėjo kilti, o praėjus aštuonioms minutėms po erdvėlaivio išsiuntimo į kosmosą.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Užfiksuota, kaip raketa „Falcon Heavy“ kyla iš Kenedžio kosmoso centro.
2024-06-26

Kinijoje paleista raketa su Prancūzijos ir Kinijos palydovu

Šeštadienį iš kosminės bazės Šičiange pietvakarių Kinijoje pakilo raketa „Long March 2-C“, kuria į erdvę išskrido bendromis kinų ir prancūzų pastangomis sukurtas palydovas, pranešė įvykį stebėję naujienų agentūros AFP reporteriai. Paleidimas įvyko maždaug 15.00 val. vietos laiku (7.00 val. Grinvičo laiku). Palydovas, kurio pavadinimas – „Space Variable Objects Monitor“ (SVOM), erdvėje ieškos gama spindulių pliūpsnių, galingų kosminių sprogimų, padėsiančių geriau suprasti, kaip vystėsi visata.
2024-06-22

Per Rusijos raketos smūgį Ukrainoje sužalota 12 žmonių

Rusija sekmadienio vakarą į Ukrainos Dnipro miestą paleido raketą, kurią ukrainiečiai numušė, bet jos nuolaužos sužalojo 12 žmonių, informuoja naujienų portalas „rbc.ua“. Balandžio 14 d. Dnipro mieste skambėjo oro pavojaus sirenos, o po to pasigirdo sprogimas. Vėliau paaiškėjo, kad priešo raketą numušė Ukrainos pajėgos, bet krentančios nuolaužos sužalojo žmones mieste ir Dniepropetrovsko srityje. Apie nelaimę paskelbė Dniepropetrovsko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Lysakas.
2024-04-14

Ukrainos pajėgos numušė tris Rusijos sparnuotąsias raketas

Sekmadienį Ukrainos pajėgos numušė dvi Rusijos sparnuotąsias raketas Kh-59 virš Juodosios jūros ir dar vieną raketą Dniepropetrovsko srityje, praneša „Ukrinform“. Apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Ukrainos oro gynybos pajėgos šalies pietuose. „Balandžio 14-os dienos popietę priešas atakavo Odesos regioną dviem valdomomis raketomis Kh-59. Kareiviai iš Odesos priešlėktuvinės gynybos brigados sunaikino abu taikinius virš Juodosios jūros“, – sakoma pranešime.
2024-04-14

Per Rusijos raketų smūgius Odesos srityje žuvo 4 žmonės, viena iš aukų – 10-metė mergaitė

Per Rusijos raketų ataką Ukrainos Odesos srityje žuvo keturi žmonės, įskaitant vieną vaiką, ir dar septyni buvo sužeisti, pranešė srities gubernatorius. „Vakare rusų paleistos raketos, nutaikytos į Odesos sritį, pareikalavo keturių žmonių gyvybių, tarp jų ir vaiko, 10 metų mergaitės“, – socialiniame tinkle „Telegram“ pranešė gubernatorius Olehas Kiperis. Jis pridūrė, kad vienas iš sužeistųjų neteko abiejų kojų ir yra kritinės būklės.
2024-04-10

Rusija jau antrą dieną iš eilės atšaukė kosminės raketos paleidimą

Trečiadienį, jau antrą dieną iš eilės, Rusija paskutinę minutę atšaukė raketos paleidimą. Tai dar viena šalies kosmoso programos nesėkmė. Galingo erdvėlaivio „Angara A5“, skirto skraidinti sunkius krovinius į žemutinę Žemės orbitą, paleidimas buvo atšauktas likus dviem minutėms iki pakilimo, sakė Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ vadovas. Pasak jo, taip nutiko dėl įtariamo programinės įrangos gedimo.
2024-04-10

Charkive nuo rusų raketos nukentėjo daugiaaukštis gyvenamasis namas

Nuo Rusijos raketos smūgio Charkive nukentėjo negyvenamas pastatas ir daugiaaukštis gyvenamasis namas. Tai antradienį „Telegram“ kanale pranešė šio Ukrainos miesto meras Ihoris Terechovas, kuriuo remiasi „Ukrinform“. „Apgadintas negyvenamas pastatas, išbyrėjo šalia esančio daugiaaukščio gyvenamojo namo langai. Laimė, sužeistųjų ir žuvusiųjų nėra“, – rašoma pranešime. Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, kovo 26 d. rusai smogė gyvenamajam namui Charkivo Ševčenkos ​​rajone.
2024-03-26
REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos išminuotojai Vynycos srityje neutralizavo Rusijos raketos Kh-101 kovinę galvutę

Kovo 15 dieną Ukrainos Valstybinės ekstremalių situacijų tarnybos išminuotojai Vynycos srityje neutralizavo Rusijos raketos Kh-101 kovinę galvutę. „Ukrinform“ duomenimis, apie tai pranešė Valstybinės pagalbos tarnybos spaudos tarnyba. Sprogstamasis objektas rastas Žmerynkos rajone esančiame miške. Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, kovo 14 dieną Vynycos srities Žmerynkos rajone buvo rastos rusiškos sparnuotosios raketos Kh-101 nuolaužos.
2024-03-16

Japonijos privačios kompanijos sukurta raketa sprogo iškart po paleidimo

Trečiadienį iškart po paleidimo sprogo Japonijos kompanijos pagaminta raketa, visuomeninis transliuotojas NHK parodė filmuotą medžiagą apie nesėkmingą paleidimą. Tokijuje įsikūręs startuolis „Space One“ siekė tapti pirmąja privačia Japonijos įmone, sėkmingai iškėlusia į orbitą palydovą, tačiau 18 metrų ilgio kietojo kuro raketa „Kairos“, paleista iš paties startuolio paleidimo aikštelės Vakajamos prefektūroje, Vakarų Japonijoje, nešusi nedidelį vyriausybės bandomąjį palydovą, sprogo.
2024-03-13

Japonija antruoju mėginimu paleido į kosmosą naują sunkiąją nešančiąją raketą

Japonija šeštadienio rytą antruoju mėginimu sėkmingai paleido į kosmosą savo naują sunkiąją nešančiąją raketą H3, kuri išvedė į orbitą aplink Žemę reikiamų matmenų palydovo maketą ir du veikiančius mikropalydovus. Tai pranešė „Kyodo“, remdamasi Japonijos kosmoso tyrimų agentūra JAXA. Raketa su kosminiais aparatais pakilo iš Tanegašimos kosmoso centro pietrytinėje to paties pavadinimo salos pakrantėje Kagošimos prefektūroje apie 9 val. 22 min. vietos laiku (2 val. 22 min.
2024-02-17

Rusija paleido raketą Lenkijos link, Lenkija pakėlė naikintuvus F-16

Rusijos karinės pajėgos trečiadienį apšaudė Ukrainos teritoriją. Į Lvivo sritį paleista raketa skriejo Lenkijos kryptimi ir 20 kilometrų atstumu iki sienos. Kaip skelbia „RBK-Ukraina“, prie sienos raketa apsisuko 180 laipsnių kampu, jos perimti išskrido trys Lenkijos naikintuvai F-16. Apie raketą įspėjo ukrainiečiai Ukrainos ginkluotosios pajėgos apie 7.08 val. įspėjo apie kovinę galvutę, kuri iš Lvivo srities skriejo Lenkijos sienos link.
2024-02-07

Šiaurės Korėja teigia išbandžiusi strateginę sparnuotąją raketą

Šiaurės Korėja trečiadienį pranešė sėkmingai išbandžiusi strateginę sparnuotąją raketą. Tai vienas iš neseniai išbandytų ginklų, kurie, kaip perspėja analitikai, gali būti skirti Rusijos karui Ukrainoje.  Raketa „Hwasal-2“ antradienį buvo paleista į Japonijos jūrą, pranešė oficialioji Šiaurės Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA). Apie paleidimą pirmoji pranešė Seulo kariuomenė. Ji teigė pastebėjusi kelias sparnuotąsias raketas.
2024-01-31

Pietų Korėjos kariuomenė: Šiaurės Korėja Geltonosios jūros link paleido kelias raketas

Šiaurės Korėja trečiadienį Geltonosios jūros link paleido kelias sparnuotąsias raketas, pranešė Pietų Korėjos kariuomenė. Tai dar vienas įtampą didinantis branduolinį ginklą turinčios valstybės žingsnis. Pchenjanas šiais metais suintensyvino ginklų bandymus ir be kitų, įvykdė „povandeninės branduolinio ginklo sistemos“ bei kietuoju kuru varomos hipergarsinės balistinės raketos bandymus. „Mūsų kariškiai aptiko kelias sparnuotąsias raketas, šiandien maždaug 7 val.
2024-01-24

JAV numušė į amerikiečių karo laivą iš Jemeno paleistą raketą

JAV kariuomenė sekmadienį pranešė, kad jos pajėgos numušė į amerikiečių eskadrinį minininką iš hučių kontroliuojamų Jemeno teritorijų paleistą sparnuotąją raketą. Ši ataka, regis, yra pirmoji, nukreipta prieš kurį nors JAV eskadrinį minininką, svarbiame Raudonosios jūros prekybos kelyje fiksuojant vis daugiau hučių rengiamų raketų ir dronų atakų prieš laivus, susijusius su Izraeliu. „Sausio 14 d. apie 16 val. 45 min.
2024-01-15

Ukrainos oro pajėgos sunaikino 8 rusų raketas

Sausio 13-ąją rusai smogė Ukrainai, naudodami sparnuotąsias, aerobalistines, balistines, aviacines, zenitines valdomąsias raketas ir smogiamuosius dronus. Sunaikintos aštuonios sparnuotosios raketos. Tai pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Oro pajėgos, kuriomis remiasi „Ukrinform“. „Ukrainos oro pajėgos, bendradarbiaudamos su Gynybos pajėgų oro gynyba, sunaikino septynias sparnuotąsias raketas Ch-101/Ch-555/Ch-55 ir vieną valdomąją aviacinę raketą Ch-59“, – sakoma pranešime.
2024-01-13

Ukraina: Rusija naktį paleido 40 raketų ir dronų

Rusija praėjusią naktį į Ukrainą paleido 40 raketų ir dronų, šeštadienį paskelbė ukrainiečių oro pajėgos, nurodydamos, kad sunaikino aštuonias rusų raketas. Jų pranešime socialiniame tinkle „Telegram“ sakoma, kad rusai atakoms prieš Ukrainą panaudojo iš viso 40 priemonių, įskaitant įvairias raketas ir tris dronus. Atakoms panaudota sparnuotųjų, balistinių, priešlėktuvinių, hipergarsinių raketų.
2024-01-13

Rusija Ukrainą atakavo sparnuotosiomis raketomis ir raketomis „Kinžal“

Rusija pirmadienio rytą atakavo Ukrainą sparnuotosiomis raketomis ir raketomis „Kinžal“, pranešė ukrainiečių oro pajėgos.  Pranešime sakoma, kad iš aerodromo Murmansko srityje išskrido devyni rusų lėktuvai Tu-95MS ir keturi lėktuvai Tu-22MZ. „Sparnuotųjų raketų paleidimo iš lėktuvų Tu-95MS grėsmė. Iš viso ore yra 11 strateginių bombonešių Tu-95MS“, – nurodė Ukrainos oro pajėgos. Maždaug 6 val. 20 min.
2024-01-08

Lenkijos URM iškvietė rusų diplomatą dėl šalies oro erdve praskriejusios raketos

Lenkijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad iškvietė Maskvos reikalų patikėtinį Andrejų Ordašą po to, kai per penktadienio masinę rusų ataką prieš Ukrainą į Lenkijos oro erdvę įskrido Rusijos raketa. Lenkijos užsienio reikalų viceministras Wladyslawas Teofilis Bartoszewskis įteikė A. Ordašui notą, kurioje reikalaujama paaiškinti incidentą ir „nedelsiant nutraukti tokią veiklą“, pranešė ministerija.
2023-12-30

Liudininkai prabilo apie reginį Lenkijos danguje: panašus į raketą, radarai jį pametė

Lenkijos kariuomenė gruodžio 29-osios rytą radaruose aptiko ir vėliau „pametė“ į šalies teritoriją įskridusį objektą, o savivaldybės, kurioje jis tariamai nukrito, vadovė tikina, kad ten „nenukrito jokių objektų“. Nepaisant to, to regiono Lenkijos gyventojai vietos žiniasklaidai patvirtino matę „žemiau negu lėktuvas“ skridusį „metro ar dviejų ilgio objektą“. Nenustatytas objektas kirto Lenkijos oro erdvę gruodžio 29-ąją, kuomet Rusija surengė masyvų apšaudymą raketomis visoje kaimyninės Ukraino...
2023-12-29

„Blue Origin“ pradėjo įvyksiančią misiją į kosmosą

Jeffo Bezoso aerokosminių technologijų bendrovė „Blue Origin“ antradienį paleido suborbitinę raketą „New Shepard“. Tai pirmoji jos misija po 2022-ųjų rugsėjį įvykusios avarijos be įgulos. Nors raketa žmonės neskris – ja bus skraidinami mokslo ir tyrimų kroviniai, misija turi būti įvykdyta sėkmingai, kad „Blue Origin“ galėtų vėl pradėti į kosmosą skraidinti turtingus adrenalino fanatikus. Suborbitinė raketa „New Shepard“ 10 val. 43 min. vietos (18 val. 43 min.
2023-12-19

Vakarai kaltina Iraną neteisėtais raketų bandymais, dronų perdavimu ir urano sodrinimu

Vakarų valstybės pirmadienį apkaltino Teheraną kuriant ir bandant balistines raketas, sodrinant uraną iki precedento neturinčio 60 proc. sodrumo lygio ir perduodant Rusijai šimtus dronų.  Teheranas ir jo sąjungininkė Maskva atmeta šiuos Jungtinės Karalystės, Prancūzijos ir Vokietijos, kelių iš Irano branduolinio susitarimo šalių, kaltinimus.
2023-12-19

„Blue Origin“ skelbia apie kitą savaitę įvyksiančią misiją į kosmosą

Jeffo Bezoso (Džefo Bezoso) aerokosminių technologijų bendrovė „Blue Origin“ antradienį pranešė, kad kitą savaitę ketina paleisti suborbitinę raketą „New Shepard“. Tai būtų pirmoji jos misija po 2022-ųjų rugsėjį įvykusios avarijos be įgulos. Kitą „New Shepard“ misiją planuojama pradėti gruodžio 18 dieną atsidarius paleidimo laikotarpiui, socialiniame tinkle „X“ rašė bendrovė ir pridūrė, kad skrydžio metu bus gabenami 33 mokslo ir tyrimų kroviniai.
2023-12-12

Raudonojoje jūroje į Jungtinei Karalystei priklausantį laivą pataikė raketa

Jungtinės Karalystės laivui, plaukusiam per Raudonąją jūrą, smogė raketa, sekmadienį pranešė šalies jūrų saugumo bendrovė. Kita agentūra taip pat nurodė apie galimą dronų veiklą šioje teritorijoje. Jūrų saugumo bendrovė „Ambrey“, remdamasi pranešimais, teigė, kad į neįvardytą su Bahamų vėliava plaukiojantį laivą pataikė raketa. Skelbiama, kad jis plaukė į pietus maždaug už 35 jūrmylių nuo vakarinės Jemeno pakrantės.
2023-12-03

Prancūzija skelbia sėkmingai išbandžiusi strateginę balistinę raketą

Prancūzija paskelbė sėkmingai išbandžiusi strateginę balistinę raketą M51.3 be branduolinio užtaiso. Gynybos ministerija nurodė, kad raketa buvo paleista šeštadienį iš Prancūzijos pietvakarinio Landų regiono. Raketa buvo sekama viso skrydžio metu, o radioaktyviosios taršos rajonas yra šiaurinėje Atlanto dalyje už šimtų kilometrų nuo bet kokių pakrančių, priduriama ministerijos pareiškime.
2023-11-19

Izraelio kariuomenė sako perėmusi raketą, paleistą iš Raudonosios jūros regiono

Izraelio kariuomenė antradienį pranešė perėmusi iš Raudonosios jūros regiono paleistą raketą, didėjant įtampai Gazos Ruože dėl karo su „Hamas“. „Iš Raudonosios jūros rajono į Izraelio teritoriją buvo paleista „žemė-oras“ tipo raketa, kurią sėkmingai perėmė oro gynybos sistema „Arrow“, – sakoma kariuomenės pareiškime. Izraelio oro pajėgos, aptikusios raketą, taip pat pakėlė naikintuvus. „Visos oro grėsmės buvo perimtos už Izraelio teritorijos ribų.
2023-10-31

Žiniasklaida: Egipto-Izraelio pasienyje raketa sužeidė šešis žmones

Egipto žiniasklaida pranešė, kad ketvirtadienio vakarą raketai nukritus pasienyje su Izraeliu esančiame mieste buvo sužeisti šeši žmonės. „Šiuo metu Gazos Ruože eskaluojamos situacijos metu Taboje nukrito raketa, kuri lengvai sužeidė šešis žmones“, – pranešė naujienų televizija „AlQahera News“. Liudininkai naujienų agentūrai AFP sakė, kad raketa pataikė į ligoninės priestatą Raudonosios jūros pakrantės mieste, esančiame netoli sienos perėjos su Izraeliu.
2023-10-27

„Bild“: Rusijos valdininkai planavo „mega bombos“ sprogimą Kyjive

Vokietijos leidinio „Bild“ žurnalistai susipažino su buvusio „Roskosmos“ direktoriaus Dmitrijaus Rogozino ir dabartinio raketų-kosmoso centro „Progres“ direktoriaus Dmitrijaus Baranovo pokalbių įrašais. Jie nuo šių metų pradžios kuria planą, kaip smogti Ukrainos dideliam miestui su raketa-nešėja „Sojuz“, naudojama skrydžiams į kosmosą.
2023-10-24

Rusijai paleidus raketą į Ukrainos Donecko sritį sužeisti keturi žmonės

Rusijai paleidus raketą į Ukrainos rytinėje Donecko srityje esančią Kostiantynivką, sužeisti keturi žmonės, įskaitant vaiką, sekmadienį pranešė laikinasis regiono vadovas Ihoris Morozas. Socialiniame tinkle „Facebook“ jis parašė, kad per ryte suduotą raketinį smūgį sužalojimų patyrė keturi civiliai, tarp jų – devynerių metų mergaitė. Pasak pareigūno, taip pat nukentėjo 19 privačių namų, 10 daugiaaukščių, katilinė, dujotiekis, elektros linija ir automobilis.
2023-10-08

Ukrainos oro pajėgos skelbia apie sunaikintus 29 rusų dronus ir 1 sparnuotąją raketą

Ukrainos oro pajėgos antradienį paskelbė, kad praėjusią naktį sunaikinti 29 rusų paleisti dronai ir viena sparnuotoji raketa. Remiantis jų pranešimu socialiniame tinkle „Telegram“, naktį į antradienį rusų pajėgos iš okupuoto Krymo teritorijos paleido 31 atakos droną „Shahed“ bei vieną sparnuotąją rajetą „Iskander-K“. 29 dronus ir raketą Mykolajivo ir Dnipropetrovsko srityse pavyko numušti, sakoma pranešime.
2023-10-03

Keisti Rusijos manevrai – Arktyje ruošiasi išbandyti raketą su branduoliniu varikliu

Rusija ruošiasi išbandyti arba jau išbandė eksperimentinę sparnuotąją raketą su branduoliniu varikliu, kurios teorinis skrydžio nuotolis siekia daugiau nei 3 000 km, „Burevestnik“. Apie tai praneša „The New York Times“. Palydovinės nuotraukos ir iš oro užfiksuoti duomenys rodo, kad Rusijos Federacija atokioje bandymų aikštelėje Arktyje arba ruošiasi bandymas, arba juos jau atliko.
142 2023-10-02

Žiniasklaida: Lenkijos ekspertai patvirtino, kad pernai šalies teritorijoje nukritusi raketa buvo Ukrainos

Lenkijos ekspertai patvirtino, kad 2022 m. lapkritį šalies pietuose nukritusią ir du žmones pražudžiusią raketą paleido Ukraina. Kaip rašo „Reuters“, tai pranešė dienraštis „Rzeczpospolita“, remdamasis šaltiniais. Raketos sprogimas NATO narės Lenkijos teritorijoje pakurstė nuogąstavimus, kad karas Ukrainoje gali virsti platesniu konfliktu. Tačiau tuo metu Varšuva ir Aljansas nurodė manantys, kad tai buvo paklydusi Ukrainos raketa.
2023-09-26

Šaltiniai: Lenkijos ekspertų verdiktas – Pševoduve nukritusi raketa buvo Ukrainos

Lenkijos ekspertai patvirtino, kad raketą, kuri pernai lapkritį nukrito pietų Lenkijoje, paleido Ukraina, remdamasis šaltiniais pranešė dienraštis „Rzeczpospolita“, rašo „Reuters“. Su tyrimu susipažinę šaltiniai „Rzeczpospolita“ tikino, kad Lenkija nustatė, jog Pševoduve nukritusi raketa buvo oro gynybos raketa S 300 5-W-55, paleista iš Ukrainos teritorijos. „Šios raketos nuotolis yra nuo 75 km iki 90 km“, – cituojamas šaltinis.
2023-09-26

Ukraina sureagavo į skandalingą „The New York Times“ pranešimą apie „paklydusią“ ukrainiečių raketą

Kyjivas antradienį atmetė leidinyje „The New York Times“ pasirodžiusį pranešimą, kad kruvinas smūgis Kostiantynivkoje buvo „paklydusios“ Ukrainos oro gynybos raketos rezultatas. Rugsėjo 6 dieną rytiniame Donecko regione esančiame Kostiantynivkos turguje per Rusijos smūgį žuvo 16 žmonių, tuomet sakė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
2023-09-19

Pietų Korėjos kariuomenė: Šiaurės Korėja paleido balistinę raketą

Šiaurės Korėja paleido mažiausiai vieną balistinę raketą, trečiadienį paskelbė Pietų Korėjos kariuomenė. Pranešimas pasirodė Šiaurės Korėjos lyderiui Kim Jong Unui (Kim Čen Unui) atvykus į Rusiją, kur jis turi susitikti su prezidentu Vladimiru Putinu. „Šiaurės Korėja Rytų (Japonijos) jūros link paleido neidentifikuotą balistinę raketą“, – sakoma Pietų Korėjos Jungtinio štabų vadų komiteto pranešime.
2023-09-13

Japonija paleido raketą su aparatu, turinčiu nusileisti Mėnulyje

Japonija ketvirtadienį paleido raketą su aparatu, turinčiu nusileisti Mėnulyje, šaliai tikintis savo kosmoso tyrimų programos atsigavimo po virtinės pastarojo meto nesėkmių. Misija pradėta kelios savaitės po Indijos istorinio triumfo Mėnulyje.  Tik Jungtinės Valstijos, Rusija, Kinija ir, praėjusį mėnesį, Indija yra sėkmingai nutupdžiusios zondus Mėnulyje. Japonija vykdė dvi tokias misijas, valstybinę ir privačią, tačiau jos nebuvo sėkmingos. Internete stebint 35 tūkst.
2023-09-07

Rusijos raketa smogė Vakarų Ukrainos regionui: sužeisti trys žmonės

Rusijos raketai pataikius į Ukrainos pietvakarinį Vinycios regioną sužeisti trys žmonės, penktadienį pranešė pareigūnai. Vinycios srities karinės administracijos vadovas Serhijus Borzovas socialiniame tinkle „Telegram“ parašė, kad raketa pataikė į vieną įmonę. „Per naktinę ataką priešas paleido dvi raketas. Viena buvo sunaikinta, kita pataikė į privačią įmonę Vinycios srityje“, – nurodė jis. Pasak jo, buvo apgadintas turtas ir keli automobiliai.
2023-09-01

Danilovas pademontravo ukrainietiškų raketų bandymus: „Laukia Sevastopolis, laukia Kamčiatka“

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas parodė Ukrainos gaminamų raketinių ginklų bandymų dalį, rašo UNIAN. Vaizdo įrašu ir trumpa žinute apie bandymus O. Danilovas pasidalijo „Facebook“. „Ukrainos prezidento raketų programa veiksme. Bandymai sėkmingi, programa veiksminga“, – nurodo jis. „Laukia Sevastopolis, laukia Kamčiatka, laukia Kronštatas...“ – pridūrė O. Danilovas, cituodamas Rusijos grupę „Liube“, kuri aktyviai remia karą.
70 2023-08-31

Šiaurės Korėja: raketų paleidimas buvo taktinio branduolinio smūgio pratybos

Šiaurės Korėja dvi trumpojo nuotolio balistines raketas paleido per taktinio branduolinio smūgio pratybas, paskatintas JAV ir Pietų Korėjos karinių pratybų, ketvirtadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.
2023-08-31

G-7 pasmerkė nepavykusį Šiaurės Korėjos žvalgybinio palydovo paleidimą

Didžiojo septyneto (G-7) valstybių užsienio reikalų ministrai ir Jungtinės Tautos pasmerkė nesėkmingą Šiaurės Korėjos bandymą ketvirtadienį paleisti žvalgybinį palydovą ir pareiškė, kad buvo panaudota uždrausta balistinių raketų technologija. Bendrame pareiškime G-7 narės Jungtinė Karalystė, Kanada, Prancūzija, Vokietija, Italija, Japonija, Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga teigė, kad Pchenjano veiksmai kelia rimtą grėsmę regioninei ir tarptautinei taikai bei stabilumui.
2023-08-24

Jūsų DNR ar net pelenai po mirties – į kosmosą: štai ką siūlo amerikiečiai

Jūsų DNR ar net palaikų pelenai po mirties – tiesiai į kosmosą. Tokia amžinojo gyvenimo perspektyva gali skambėti neįtikėtinai, tačiau viena amerikiečių kompanija jau siūlo tokią paslaugą ir ja susigundo vis daugiau žmonių. Amerikiečiai Elizabeth ir Gerry'is dievina keliones, tačiau dabar jie ruošiasi tokiai, kokios dar niekada nebandė – amžinajai. Tačiau pora dar nežada mirti, tik ketina į kosmosą amžinam skrydžiui siųsti savo DNR.
2023-08-19

Rusų misija į Mėnulį stringa: prieš pat nusileidimą susidarė avarinė situacija

Rusijos kosmoso agentūra „Roskosmos“ šeštadienį pranešė, kad šalies moduliui „Luna-25“ atliekant manevrą prieš nusileidimą Mėnulyje buvo aptikta avarinė situacija. „Buvo duotas impulsas, kad zondas būtų perkeltas į prieš nusileidimą esančią orbitą“, – sakoma „Roskosmos“ pranešime. „Šios operacijos metu automatinėje stotyje susidarė avarinė situacija, kuri neleido atlikti manevro nustatytomis sąlygomis.
2023-08-19

Rusija pradėjo pirmąją misiją į Mėnulį per beveik 50 metų

Raketa su Mėnulyje nusileidžiančiu aparatu penktadienį išskrido į pirmąją per beveik 50 metų Rusijos misiją į Mėnulį, siekdama nusileisti Žemės palydove anksčiau už Indijos erdvėlaivį. Iš Rusijos Tolimuosiuose Rytuose esančio kosmodromo į Mėnulį paleistas erdvėlaivis „Luna-25“ pradėjo pirmąją Maskvos misiją į Mėnulį nuo 1976 metų. Tikimasi, kad Rusijos aparatas Mėnulį pasieks rugpjūčio 23 dieną, tai yra maždaug tada, kaip ir liepos 14-ąją paleistas Indijos aparatas.
2023-08-11

Rusija penktadienį pradės misiją į Mėnulį – pirmąją per beveik 50 metų

Rusija pirmadienį pranešė, kad po daugybės atidėjimų dar šią savaitę planuoja paleisti mėnuleigį ir pirmą kartą po beveik penkiasdešimties metų sugrįžti į Mėnulį. „(Raketa) „Sojuz“, skirta „Luna-25“ (mėnuleigiui) paleisti, buvo sumontuota“, – pranešė Rusijos kosmoso agentūra prieš pirmąją Maskvos misiją į Mėnulį nuo 1976 metų. Pasak agentūros, paleidimas numatytas rugpjūčio 11 dieną.
2023-08-07

Indija paleido raketą į Mėnulį

Indija penktadienį paleido raketą, vykdydama misiją nutupdyti nepilotuojamą mėnuleigį Žemės palydovo paviršiuje, ir tai yra antrasis jos bandymas tapti tik ketvirtąja tai padariusia šalimi. Tūkstančiams entuziastų plojant ir džiūgaujant, raketa su erdvėlaiviu „Chandrayaan-3“ pakilo iš Šryharikotos pietinėje Andhra Pradešo valstijoje.
2023-07-14

Šiaurės Korėja paleido įtariamą tolimojo nuotolio balistinę raketą

Pietų Korėjos kariuomenė trečiadienį pranešė, kad Šiaurės Korėja paleido įtariamą tolimojo nuotolio balistinę raketą, praėjus kelioms dienoms po to, kai Pchenjanas pagrasino numušti visus jos oro erdvę pažeidžiančius JAV žvalgybinius lėktuvus.
2023-07-12

„Spacex“ raketoje – moteris iš Saudo Arabijos: „Tikėkite savimi ir tikėkite žmonija“

Praėjo kiek daugiau nei metai ir į orbitą pakilo jau antroji privati kosmoso turistų įgula. Iš keturių misijos dalyvių – du Saudo Arabijos piliečiai: naikintuvo pilotas ir vėžio tyrimus atliekanti mokslininkė. Iš Kenedžio kosminio centro į orbitą kyla „SpaceX“ raketa. Joje dar tik antros, šimtus milijonų dolerių kainuojančios privačios kosmoso misijos „AX-2“ dalyviai. Šįkart tai – milžiniškas pasiekimas Saudo Arabijai, kadangi įguloje net du jos piliečiai.
2023-05-22

NASA: raketa su Saudo Arabijos vyru ir moterimi pakilo į TKS

Į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) sekmadienį buvo paleista antroji privati misija su Saudo Arabijos vyru ir moterimi – pirmaisiais savo šalies piliečiais, vykusiais į kosmosą. „SpaceX Falcon 9“ raketa pakilo į dangų iš NASA Kennedy kosminių skrydžių centro Floridos rytinėje pakrantėje, vykdydama bendrovės „Axiom Space“ organizuotą misiją.
2023-05-22
Į viršų