Šiaurės Korėja isteriškai rengiasi karui, tuo metu JAV atsiunčia lėktuvnešį

Branduolinių ginklų turinti Šiaurės Korėja antradienį šalies ginkluotųjų pajėgų įkūrimo 85-ųjų metinių proga surengė dideles įprastinės ginkluotės šaudymo pratybas, pranešė žiniasklaida.

13

Tuo pat metu Seulas paskelbė surengsiantis bendras karinių jūrų pajėgų pratybas su JAV lėktuvnešiu, atplaukusiu į didelės įtampos krečiamą regioną.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šiaurės Korėjos artilerijos pratybos

Spėliota, kad per kariuomenės sukaktį Pchenjanas gali įvykdyti savo šeštąjį branduolinį bandymą arba vėl išbandyti kokią nors raketą.

Paprastai tokius veiksmus Šiaurės Korėja atlieka ryte, bet Pietų Korėja nurodė, kad iki vidurdienio „jokių neįprastų įvykių neužfiksuota“.

Seulo naujienų agentūra „Yonhap“ citavo neįvardytą šaltinį vyriausybėje, sakiusį, kad Pchenjanas per šias metines surengė „iki šiol didžiausias šaudymo pratybas“ prie rytinio Vonsano uostamiesčio. Manoma, kad šiuos manevrus stebėjo šalies lyderis Kim Jong Unas.

Šiaurės Korėja turi ambicijų pasigaminti raketų, pajėgių pasiekti taikinius JAV žemyninėje dalyje. Pastaraisiais mėnesiais įtampa šiame regione padidėjo dėl Pchenjano atliktų kelių raketų bandymų, o Vašingtonas perspėjo galintis imtis atsakomųjų priemonių.

Pchenjano retorika paaštrėja kiekvieną pavasarį, JAV ir Pietų Korėjai rengiant bendras pratybas, kurias jis laiko Šiaurės Korėjos užpuolimo repeticijomis.

Laikraštis „Rodong Sinmun“, oficialus Šiaurės Korėjos valdančiosios Darbininkų partijos ruporas, antradienį perspėjo, kad bet koks JAV vadovaujamas prevencinis smūgis sukeltų pragaištingų pasekmių.

Pranešima žadama „rūsčiausia bausmė ... danguje ir sausumoje, taip pat jūroje ir iš po vandens – be jokio perspėjimo arba išankstinio pranešimo“.

Šį mėnesį Šiaurės Korėja atliko du raketų bandymus, o JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir jo aukšto rango patarėjai perspėjo, kad prieš Pchenjaną gali būti panaudotos „visos priemonės“, įskaitant karinius veiksmus.

JAV ragina taikyti griežtesnes sankcijas

D.Trumpas pirmadienį paragino Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą apsvarstyti galimybę paskelbti griežtesnių sankcijų Pchenjanui. Trečiadienį JAV senatoriai bus informuoti apie padėtį Šiaurės Korėjoje per posėdį Baltuosiuose rūmuose.

REKLAMA

Vašingtonas pasiuntė prie Korėjos pusiasalio atominį lėktuvnešį „USS Carl Vinson“. Planuojama, kad jis pasieks numatytas pozicijas vėliau šią savaitę.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. JAV karo laivai – pakeliui į Korėjos pusiasalį

Šis laivas dalyvaus bendrose karinio laivyno pratybose su Pietų Korėjos pajėgomis Japonijos jūroje ir „pademonstruos tvirtą Seulo uir Vašingtono ryžtą nubausti Šiaurės Korėją už provokacijas“, sakoma Pietų Korėjos karinių jūrų pajėgų pranešime.

Be to, „dėl dabartinės saugumo padėties“ sąjungininkai antradienį pradės bendras karo laivyno pratybas Geltonojoje jūroje.


Rašyti komentarą...
M
Maka
2017-04-25 14:31:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tu nors nurauki ka tu pasakei pats? Tu isvis zinai, kad salys yra pasirasiusios sutarti del branduoliu ginklu? Ir kaip S. Koreja elgiasi? Tu pirmiausia bent truputi apsisviesk pries pradedamas mekent kazka nelogisko.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų