• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaizdo įraše buvo užfiksuotas Rusijos raketos smūgis Kyjivo vaikų ligoninei „Ochmatdyt“.

14

Vaizdo įraše buvo užfiksuotas Rusijos raketos smūgis Kyjivo vaikų ligoninei „Ochmatdyt“.

REKLAMA

Juo „Telegram“ kanale pasidalino Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Heraščenka.

„Pirmųjų „Ochmatdyt“ atakos minučių filmuota medžiaga rodo, kad tai buvo tikslinis teroristinis išpuolis.

SBU (Ukrainos saugumo tarnyba, – red. past.) patvirtino, kad Rusijos teroristai smogė ligoninei raketa X-101. Iš atakos vaizdo įrašo matyti, kad tai nebuvo raketos nukrypimas nuo taikinio. Jie nusitaikė į vaikų ligoninę“, – rašo A. Heraščenka. 

Atakos aukų skaičius auga

Rusija pirmadienį paleido dešimtis raketų į įvairius Ukrainos miestus, surengdama masinį išpuolį, per kurį, be kitų objektų, buvo smogta vaikų ligoninei Kyjive, žuvo mažiausiai 33 žmonės, dar dešimtys buvo sužeisti, pranešė pareigūnai.

Rusijos retas dieninis išpuolis įvyko tuo metu, kai Varšuvoje lankosi prezidentas Volodymyras Zelenskis. Kaimyninėje šalyje jis vieši prieš išskrisdamas į NATO viršūnių susitikimą Vašingtone.

REKLAMA
REKLAMA

V. Zelenskis atvyko į Varšuvą pasirašyti saugumo susitarimo su ministru pirmininku Donaldu Tusku. Abu lyderiai tylos minute pagerbė naujų Rusijos smūgių Ukrainoje aukas.

REKLAMA

Ukrainiečių prezidentas Varšuvoje paragino sąjungininkus „griežčiau atsakyti į smūgį, Rusijos vėl suduotą mūsų gyventojams, mūsų žemei ir mūsų vaikams“.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai pranešė, kad Kyjivo centre girdėjosi sprogimai, virš miesto kilo juodi dūmai. Pranešama, kad sostinė atakuota dviem bangomis.

Smūgis vaikų ligoninei

Nuotraukose, kurias išplatino Kyjivo vaikų ligoninės „Ochmatdyt“ – didžiausios Ukrainos vaikų gydymo įstaigos – pareigūnai, matyti po griuvėsius naršantys gelbėtojai, virš apgriauto pastato kylantys juodi dūmai, krauju suteptus drabužius dėvintis medicinos personalas.

REKLAMA
REKLAMA

„Rusijos teroristai vėl masiškai atakavo Ukrainą raketomis. Įvairius miestus: Kyjivą, Dniprą, Kryvyj Rihą, Slovjanską, Kramatorską“, – sakė V. Zelenskis, išvardydamas svarbius civilinius centrus šalies pietuose ir rytuose.

„Daugiau kaip 40 įvairių tipų raketų. Buvo apgadinta gyvenamųjų pastatų, infrastruktūros, vaikų ligoninė“, – pridūrė jis „Telegram“.

Pasak V. Zelenskio, po „Ochmatdyt“ vaikų ligoninės griuvėsiais įstrigę kažkiek žmonių.

Kyjivo meras Vitalijus Klyčko sakė, kad per šią ataką žuvo du žmonės, o dar 16, įskaitant vaikus, buvo sužeisti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusijos gynybos ministerija pirmadienį tvirtino, kad didelę žalą Kyjive iš tikrųjų esą padarė Ukrainos oro gynybos raketa.

Nuotraukos ir vaizdo medžiaga iš įvykio vietos „patvirtina, kad žalą padarė Ukrainos oro gynybos raketa“, teigė ministerija ir pridūrė, kad Rusijos pajėgos smogė gynybos pramonės ir kariniams objektams.

Tuo metu Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) sakė, kad vaikų ligoninei smogė rusų raketa Ch-101. SBU teigė, kad raketoje buvo komponentų, pagamintų NATO šalyse narėse.

REKLAMA

Jungtinės Tautos pasmerkė smūgius ir sakė, jog „nesuvokiama, kad šiame kare žūsta ir yra sužeidžiami vaikai“, o Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis pasmerkė tai, kad „Rusija toliau negailestingai taikosi į Ukrainos civilius“.

Prancūzijos užsienio reikalų ministerija smūgį vaikų ligoninei Kyjive pavadino barbarišku.

V. Zelenskis pirmadienį pareiškė, kad po mirtinų Rusijos smūgių visoje šalyje Ukraina reikalauja surengti skubų JT Saugumo Tarybos posėdį.

REKLAMA

„Ukraina inicijuoja skubų JT Saugumo Tarybos posėdį dėl Rusijos smūgių civilinei infrastruktūrai, įskaitant vaikų ligoninę“, – rašė prezidentas socialiniame tinkle „X“.

Kai pasigirdo oro pavojaus sirenos, 40-metė Natalia Svidler buvo ligoninėje su savo dvejų metų sūnumi, kuriam šią savaitę turėjo būti atlikta operacija.

„Slaugytojai pasakė mums eiti žemyn į rūsį. Po kurio laiko išgirdome garsų dundėjimą, o tada kiek įgriuvo rūsio lubos“, – pasakojo ji įvykio vietoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Visi labai išsigando, žinoma. Visi pradėjo šaukti ir bėgti“, – naujienų agentūrai AFP sakė ji.

„Galima atsakyti tik jėga“

Taip pat pranešama, kad smogta dar vienai Kyjivo medicinos įstaigai.

Gelbėtojai puolė ieškoti priedangos, kai po pradinių smūgių pasigirdo sirenos ir naujas sprogimas. Per pakartotinę ataką žuvo keturi žmonės gimdymo namuose kitame Kyjivo rajone, nurodė gelbėjimo tarnybos.

Per Rusijos smūgius pirmadienį buvo apgadinti ir trys energijos objektai Kyjive.

Sostinės pareigūnai sakė, kad per ataką taip pat apgadinti keli gyvenamieji pastatai ir biurų kvartalas. AFP reporteriai matė degančių automobilių, sudraskytų medžių išdegusiuose kiemuose.

REKLAMA

Gelbėjimo tarnybų pareigūnai pranešė, kad per Kyjivą užgriuvusią smūgių virtinę žuvo 22 ir buvo sužeisti dar 72 žmonės.

Nuo 2022 metų vasario, kai Maskvos pajėgos įsiveržė į Ukrainą, rusai ne kartą intensyviai apšaudė sostinę. Praėjusį kartą didelė dronų ir raketų ataka prieš Kyjivą buvo surengta birželį.

Dnipropetrovsko srityje, kur yra V. Zelenskio gimtasis Kryvyj Rihas, ne kartą nukentėjęs nuo Rusijos bombardavimų, per smūgius žuvo mažiausiai 11 žmonių, o dar 62 buvo sužeisti, sakė vidaus reikalų ministras Ihoris Klymenka.

REKLAMA

„Dnipre buvo apgadintas daugiaaukštis pastatas ir įmonė. Buvo apgadinta degalinė“, – sakė Dnipropetrovsko srities gubernatorius Serhijus Lysakas.

Rytiniame Donecko regione, kur pastarosiomis savaitėmis Rusijos pajėgos užėmė nemažai kaimų, regiono gubernatorius sakė, kad Pokrovske, kuriame prieš karą gyveno apie 60 tūkst. žmonių, žuvo trys asmenys.

„Šis apšaudymas buvo nukreiptas prieš civilius gyventojus, nukentėjo infrastruktūra, ir šiandien visas pasaulis turėtų pamatyti teroro, į kurį galima atsakyti tik jėga, pasekmes“, – po išpuolio socialiniame tinkle parašė V. Zelenskio administracijos vadovas Andrijus Jermakas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Zelenskis ir kiti Ukrainos pareigūnai ragina Kyjivo sąjungininkus siųsti daugiau oro gynybos sistemų, įskaitant „Patriot“, kad ukrainiečiai galėtų geriau atremti pražūtingus Rusijos smūgius iš oro.

„Rusija negali nežinoti, kur skrieja jos raketos, ir ji turi visiškai atsakyti už visus savo nusikaltimus: prieš žmones, prieš vaikus, prieš žmoniją apskritai. Labai svarbu, kad dabar pasaulis apie tai netylėtų ir kad visi matytų, kas yra Rusija ir ką ji daro“, – pabrėžė Ukrainos lyderis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų