REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerijos atstovai skelbia, kad kare Ukrainoje dislokuotų rusių karių žmonos pirmą kartą nuo invazijos pradžios išėjo į Maskvos gatves ir ten surengė protesto akciją.

Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerijos atstovai skelbia, kad kare Ukrainoje dislokuotų rusių karių žmonos pirmą kartą nuo invazijos pradžios išėjo į Maskvos gatves ir ten surengė protesto akciją.

REKLAMA

„SkyNews“ rašo, kad protestuotojos susirinko vienoje iš aikščių ir ten, laikydamos iškeltus plakatus, reikalavo, kad jų antrososios pusės būtų perkelti iš fronto linijos, vykdoma karių rotacija. 

Tiesa, kaip teigiama JK pranešime, vietos policija protestuojančias moteris išvaikė per kelias minutes.

Primenama, kad nuo praėjusių metų vasario mėnesio beveik kiekvieną dieną internetinėje erdvėje pasirodo atskirų kreipimosi formų, kur yra viešai piktinamasi dėl to, kokiomis prastomis sąlygomis fronto linijose gyvena jų mylimieji.

Visgi Rusijoje šiuo metu galiojantys įstatymai griežtai draudžia asmenims išeiti į gatves ir viešai skelbti nepasitenkinimą dėl karinės invazijos Ukrainoje.

REKLAMA
REKLAMA

JK atstovai atkreipė dėmesį, kad minėta protesto akcija, surengta gatvėje, yra įrodymas, kad rusų artimieji ir patys kariai mano, jog karinių pajėgų dislokavimas karo fronte be rotacijos yra „vis labiau netvarus“.

REKLAMA

„Mes tikimės jūsų paramos“

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas pirmadienį apsilankė Ukrainoje su iš anksto neskelbtu vizitu, siekdamas sumažinti Kyjivo susirūpinimą, kad jo svarbaus sąjungininko Vašingtono parama gali sumažėti, Rusijos plataus masto invazijai tęsiantis jau beveik 21 mėnesį.

Jungtinės Valstijos nuo Rusijos invazijos pradžios suteikė Ukrainai daugiau kaip 40 mlrd. dolerių (36,6 mlrd. eurų) vertės saugumo pagalbos ir pažadėjo remti Kyjivą „tiek ilgai, kiek reikės“, tačiau griežtosios linijos respublikonų pasipriešinimas sukėlė abejonių dėl Amerikos pagalbos ateities.

REKLAMA
REKLAMA

Atvykęs į Ukrainos sostinę, L. Austinas apsilankė JAV ambasadoje ir susitiko su diplomatais bei Gynybos departamento darbuotojais.

„Jūs leidžiate mums teikti paramą šaliai, kuri kovoja dėl savo egzistavimo“, – sakė L. Austinas kariams ambasadoje.

Gynybos departamento vadovas per savo vizitą, apie kurį saugumo sumetimais iš anksto nebuvo skelbta, taip pat susitinka su Ukrainos lyderiais.

„Jis taip pat pabrėš nuolatinį JAV įsipareigojimą teikti Ukrainai saugumo pagalbą, kurios jai reikia apsiginti nuo Rusijos agresijos“, – sakė Pentagonas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui L. Austinas pareiškė, kad Vašingtono parama yra ilgalaikė.

„Šiandien, pone Prezidente, perduodu jums žinią, kad Jungtinės Amerikos Valstijos yra su jumis, mes liksime su jumis ilgam“, – sakė L. Austinas V. Zelenskiui.

L. Austinas pabrėžė, kad Ukrainos pastangos įveikti Rusijos invaziją „yra svarbios visam pasauliui“.

Ukrainos lyderis Pentagono vadovo vizitą įvertino kaip labai svarbų signalą.

„Mes tikimės jūsų paramos“, – sakė V. Zelenskis, dėkodamas Kongresui ir Amerikos žmonėms už paramą.

REKLAMA

L. Austinas, vėliau turėtų susitikti su Ukrainos gynybos ministru Rustemu Umerovu ir Generalinio štabo viršininku generolu Valerijumi Zalužnu.

Šis L. Austino vizitas į Kyjivą, kur jis atvyko traukiniu iš Lenkijos, yra antroji Pentagono vadovo kelionė nuo 2022 metų vasario, kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą.

Vašingtonas yra didžiausias karinės pagalbos Kyjivui teikėjas, o Amerikos pagalbos sumažinimas būtų didelis smūgis Ukrainai, kuri ruošiasi antrajai karo žiemai.

L. Austinas ir valstybės sekretorius Antony Blinkenas per spalį vykusį posėdį ragino įstatymų leidėjus išlaikyti paramą Ukrainai, o JAV gynybos departamento vadovas sakė, kad „be mūsų paramos (Ukrainai), (Rusijos prezidentui Vladimirui) Putinui pasiseks“.

Kada praranda viltį gauti iš patinėlio dovanų baltą klozetą gėlėms iš Ukrainos, lekia prašyti Fiuhrer Putin sugrąžinti iš fronto ne "paxaronkę" o gyvą latrelį. Nebus nei to, nei ano, bus "paxaronkė"(kario žūties pranešimas).
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų