REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeštadienį pranešta, kad Rusijos okupantai Chersone apšaudė savanorius, kurie padėjo nuo potvynio nukentėjusiems žmonėms.

Šeštadienį pranešta, kad Rusijos okupantai Chersone apšaudė savanorius, kurie padėjo nuo potvynio nukentėjusiems žmonėms.

REKLAMA

UNIAN rašo, kad šią žinią socialiniame tinkle „Telegram“ paskelbė Chersono regioninės karinės administracijos vadovas Oleksandras Prokudinas.

„Dėl Rusijos artilerijos smūgių du 52 ir 25 metų amžiaus vyrai buvo sužeisti. Tai yra savanoriai, kurie padėjo žmonėms, nukentėjusiems nuo potvynio“, – skelbė O. Prokudinas.

Jis pridūrė, kad nukentėję asmenys buvo skubiai nugabenti į ligoninę.

„SkyNews“, remdamasi Ukrainos ginkluotojų pajėgų atstovu teigimu, rašo, kad iš užtvindytų okupuotų teritorijų Ukrainos pietinėje Chersono srityje evakuojami tik žmonės, turintys Rusijos Federacijos pasus.

Vanduo užtvindytuose Ukrainos regionuose pamažu slūgsta 

Vandens lygis pietų Ukrainos dalyse, užtvindytose susprogdinus Rusijos valdomą užtvanką, pradėjo mažėti, penktadienį pranešė pareigūnai. 

REKLAMA
REKLAMA

„Dešiniajame krante tebėra užlietos 35 gyvenvietės, 3 763 namai yra po vandeniu, tačiau vanduo pamažu atslūgsta“, – teigė Chersono karinės administracijos vadovas Oleksandras Prokudinas.

REKLAMA

Ankstyvą antradienio rytą Kachovkos užtvankos susprogdinimo sukeltas potvynis privertė bėgti tūkstančius žmonių, sutrikdė vandens tiekimą ir sukėlė baimę, kad įvyks ekologinė ir humanitarinė katastrofa.

O. Prokudinas sakė, kad per penktadienį vandens lygis jo regione nusileido nuo vidutiniškai 5,38 m iki beveik 5 m.

Jis teigė, kad iš Chersono srities buvo evakuoti 2 588 žmonės.

Anksčiau penktadienį Jungtinės Tautos į regioną išsiuntė humanitarinės pagalbos konvojų, rašoma administracijos pranešime.

O. Prokudino kolega Mykolajivo srityje Vitalijus Kimas sakė, kad vandens lygis ten taip pat pradėjo kristi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų