Koduoti radijo pranešimai. Užkasti pinigai. Suklastotos tapatybės. Viešbučių kambariuose paslėptos vaizdo kameros. Kaltinimai pateikti 11 įtariamų Rusijos agentų, kurių vienas vis dar slapstosi, skamba tarsi scenarijus iš Šaltojo karo laikų šnipų trilerio.
Teisingumo departamento dokumentai rodo, kokių veiksmų griebėsi įtariami šnipai. FTB kontržvalgžybos padalinio agentai įtariamus Rusijos šnipus, kurie turėjo JAV ar Kanados tapatybes, sulaikė po kelis metus trukusio tyrimo.
FTB agentai įtariamųjų namuose buvo paslėpę slaptą pasiklausymo įrangą, įtariamųjų automobiliuose buvo įmontuoti GPS siųstuvai, leidžiantys bet kada nustatyti įtariamojo buvimo vietą. Be to, slapta buvo vykdomos kratos įtariamųjų gyvenamose vietose, buvo slapta skaitomas elektroninis jų susirašinėjimas, įrašinėjami telefoniniai pokalbiai.
Kai kurie dokumentai datuojami dar 2000 metais, o tai reiškia, kad JAV teisėsauga bent jau dalį įtariamų šnipų sekė eilę metų.
Dalis agentų JAV gyveno jau nuo praėjusio amžiaus paskutinio dešimtmečio pradžios. Dažnai agentai vaidindavo vedusias poras ir siekdavo nuslėpti bet kokias savo sąsajas su Rusija. Tačiau tuo pat metu jie savo veiklos instrukcijas būtent ir gaudavo tiesiai iš Maskvos.
Užfiksuota, kad iš Rusijos pareigūnų įtariamieji ne kartą gavo įvairias rankines ir pakuotes su pinigais. Įtariama, kad daiktus šnipams perdavinėjo ir vienas Rusijos pareigūnas, dirbantis šios šalies misijoje prie Jungtinių Tautų.
2006 metų birželį 2 įtariamieji nukeliavo į Vurstobrą (Niujorkas), kur išsikasė pakuotę su pinigais. Šią pakuotę prieš porą metų žemėje buvo užkasęs kitas įtariamasis.
Su Maskva įtariamieji bendraudavo įvairiausiais būdais įskaitant ir radiogramas ar steganografiją – specialią programinę įrangą, koduojančią pranešimus. Ši programinė įranga slaptus pranešimus paslepia grafiniuose vaizduose, kurie skelbiami viešose internetinėse svetainėse.