Rusijos prezidentas V. Putinas ir Ortodoksų Bažnyčios lyderiai Ukrainoje švenčia Rusios krikšto metines

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį atvyko į Kijeve rengiamas politinį atspalvį turinčias iškilmes, minint Rusijos ir Ukrainos krikšto metines, o šis vizitas atspindi politines virvės traukimo varžybas, Kijevui siekiant integruotis į Europos Sąjungą (ES).

Kijevo Rusios 1025-osios krikšto metinių iškilmės vyksta prieš lapkritį Vilniuje rengiamą viršūnių susitikimą, per kurį ES gali pasirašyti seniai atidėliojamą asociacijos su Ukraina sutartį.

Kartu su Rusijos Ortodoksų Bažnyčios patriarchu Kirilu, V.Putinas ir Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius Kijevo centre dalyvavo pamaldose, kurios buvo pirmasis renginys Rusijos lyderio vizito programoje, siekiančioje pabrėžti istorinius ryšius tarp dviejų svarbių ortodoksų valstybių.

Abu lyderiai taip pat susitiks su Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios hierarchais ir aplankys šalies pagrindinę katedrą - Kijevo Pečiorų Laurą.

Prieš atvykstant iškiliems svečiams, tarp jų ir Serbijos ir Moldovos prezidentams, Kijevo valdžia sutelkė sostinėje daug milicijos ir uždarė parką, kuriame vyko pamaldos.

REKLAMA

Prie Dniepro upės esančiame parke stūkso paminklas kunigaikščiui Vladimirui Didžiajam, kuris pakrikštijo senovės Rusią 988 metais.

Apie 100 ultranacionalistų partijos "Svoboda" ir kitų nacionalistinių organizacijų narių surengė mitingą netoli to parko, protestuodami prieš V.Putino atvykimą.

Stebint milicijai, protestuotojai laikė plakatus su užrašais, išjuokiančiais Rusijos autoritarinį lyderį.

Nuo atėjimo į valdžią 2010 metais V.Janukovyčius įtemptai laviravo, siekdamas glaudesnių ryšių su Europa, tačiau taip pat mėgindamas išlaikyti gerus santykius su Maskva.

V.Putino atstovas Dmitrijus Peskovas sakė, kad per lyderių susitikimą bus tariamasi dėl glaudesnio bendradarbiavimo, nors neplanuojama pasirašyti jokių sutarčių.

"Klausimai, susiję su integracija, neabejotinai yra dvišalių santykių programoje", - jis sakė naujienų agentūrai AFP.

Maskvoje įsikūrusios Užsienio ir gynybos politikos tarybos pirmininkas Fiodoras Lukjanovas sakė, kad per šį vizitą V.Putino vyksiančių derybų rezultatai tikriausiai smarkiai lems tolesnius dvišalius ryšius.

"Artėjant Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, kuriame Ukraina tikriausiai pasirašys laisvosios prekybos sutartį, didėja susidomėjimas šia tema ir stiprėja neigiami jausmai iš Rusijos pusės", - teigė F.Lukjanovas.

Kijevo politologas Oleksijus Haranas sako, kad tarp Maskvos ir Kijevo esama "didelių prieštaravimų".

"Akivaizdu, Putinas spaus Janukovyčių, mėgins atkalbėti jį nuo asociacijos su ES sutarties pasirašymo", - tvirtina jis.

Šios sutarties pasirašymas vis atidėliojamas, kai Ukrainos teismas 2011-aisias įkalino septyneriems metams buvusią Ukrainos premjerę Juliją Tymošenko, dėl to labai pablogėjo santykiai su ES ir Kijevas tapo labiau pažeidžiamas nuo Kremliaus spaudimo.

Rusija stengiasi išlaikyti Ukrainą savo orbitoje, pasinaudodama Kijevo nesutarimais su Vakarais ir kviesdama buvusią sovietinę kaimynę dėtis prie Maskvos vadovaujamos muitų sąjungos.

Kijevas atkakliai priešinasi Maskvai, kuri nori vėl atgauti Ukrainos dujotiekių tinklo kontrolę, viliodama mažesnėmis dujų kainomis.

REKLAMA

Pasikartojantys ginčai dėl šių kainų apsunkina dujų tiekimą Europai, ypač 2009-aisiais, kai Rusija žiemos vidury užsuko į Ukrainą einančio dujų vamzdžio sklendę.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų