Rusijos kariuomenė kelia egzistencinę grėsmę JAV egzistavimui, sakoma žvalgybos ataskaitoje

JAV gynybos ministerijos žvalgybos agentūra (DIA) pateikė savo 2021-ųjų globalių grėsmių ataskaitą ir perspėjo dėl Rusijos keliamos grėsmės. DIA vadovas Scottas Berrieris pripažino, kad JAV atsidūrė „strateginės konkurencijos eroje“ su realia grėsme egzistavimui.

Ataskaitoje pažymima, kad pagrindiniai JAV oponentai – Kinija ir Rusija – siekia mesti iššūkį Vašingtono kariniam dominavimui. Tam šios šalys naudojasi samdinių paslaugomis, kibernetiniais išpuoliais, informacijos manipuliacija, oponentų ekonominės galios sabotažu ir panašiomis priemonėmis.

Šiame dokumente, skirtame svarstymui Senate, Rusijos karinės pajėgos yra įvardintos kaip potenciali grėsmė JAV egzistavimui. Kariuomenė yra naudojama per visą Rusijos sienų perimetrą, o to dėka Rusija gali mesti iššūkį JAV globaliai lyderystei. Ataskaitoje tvirtinama, kad Rusija mato JAV ir NATO kaip esminę savo saugumo, geopolitinių ambicijų ir dabartinio režimo grėsmę.

„Maskva, kad varžytųsi su Vakarais, naudojasi visu spektru politinių, ekonominių, diplomatinių, žvalgybinių, visuomeninių ir karinių priemonių, tačiau vengiant tiesioginio konflikto“, – teigiama ataskaitoje.

Skelbiama, kad Rusija taikosi į NATO valstybes, kurios yra pažeidžiamos rusų įtakai, – tiek tas, kurios yra kultūriškai, istoriškai ar religine prasme artimos Rusijai, tiek ir šalys, kur pasireiškia korupcijos problemos ir yra silpna ekonomika. Kremlius taip pat gviešiasi pakirsti NATO kolektyvinės gynybos ryžtą.

JAV žvalgybininkų duomenimis, Rusija per artimiausius kelerius metus ženkliai padidins savo branduolinį arsenalą nestrateginių priemonių sąskaita. JAV taip pat manoma, kad Rusija turi nedeklaruotų cheminių ginklų, tokių kaip nervus paralyžiuojančios medžiagos „Novičok“, kuria, manoma, buvo apnuodytas opozicijos atstovas Aleksejus Navalnas.

Primenama, kad pagrindinis Rusijos įtakos Ukrainoje svertas – karinis dalyvavimas šalies rytuose.

Ataskaitos autorių duomenimis, dabar Maskva nėra suinteresuota tiesiogine konfrontacija JAV, tačiau „neatsisakys konfrontacijos“.

„Kremlius, greičiausiai, bandymas neprovokuoti Vašingtono, tačiau gali taip daryti, jeigu bus įsitikinęs, kad JAV kišasi į Rusijos vidinę politiką arba kitu būdu grasina strateginiams Rusijos interesams“, – rašoma dokumento tekste.

 


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-05-07 11:47:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Didziausias pavojus kai debilai su narkotikais pazeistomis smegenimis papuola i valdzia ir kazka prognozuoja.
JAV zlugusi salis su didziulemis skolomis ir negru naikinamais miestais.
Kinija ir Indija su 2.5 - 3 mlrd zmoniu perima valdzia, o ES tampa radikaliu musulmonu daugintoja.
Atsakyti
-3

s
s
2021-05-07 13:43:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
usa išsigardo, kad praranda vienvaldžio, pasaulio šeimininko pozicijas...
Atsakyti
-1

N
Na
2021-05-07 15:03:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Į šūdą iklimpus iki ausų ta Amerika. O mūsų klapciukai šoka.Amerika grėsmė Europai. Tegu nesikiša į Europos reikalus. Pastatė nusenusi prezidentą vienas nepraeina virsta.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų