• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasario 24 dieną Černobylio atominę elektrinę užėmę Rusijos kariai su savo karine technika važiavo per itin toksišką Raudonojo miško zoną ir sukėlė radioaktyvių dulkių debesis, o tai gali būti itin pavojinga, rašo „Reuters“.

Vasario 24 dieną Černobylio atominę elektrinę užėmę Rusijos kariai su savo karine technika važiavo per itin toksišką Raudonojo miško zoną ir sukėlė radioaktyvių dulkių debesis, o tai gali būti itin pavojinga, rašo „Reuters“.

REKLAMA

Vietos darbuotojai teigė, kad, Rusijos kariuomenei sutrikdžius itin toksišką zoną aplink Černobylio branduolinės elektrinės nelaimės vietą, okupantai nenaudojo jokios antiradiacinės įrangos, todėl iškilo didelė riziką įkvėpti toksiškų dulkių, kurios galimai vėliau sukels vidinės radiacijos pliūpsnį karių kūne.

Rusijos šarvuočiams, tankams judant Raudonuoju mišku, kiek vėliau darbuotojai pastebėjo, kad saugos jutikliai rodė viršytą radiacinę normą.

Pastebima, kad net ir tada, kai Rusijos karinės pajėgos užėmė Černobylio zoną vasario 24 d., kariai vis dar nedėvėjo jokių apsaugos priemonių.

REKLAMA
REKLAMA

Rumunija dalys gyventojams jodo tabletes, baimindamasi branduolinio incidento Ukrainoje

Rumunijos sveikatos apsaugos ministras antradienį sakė, kad šalies gyventojams bus išdalyta kalio jodido tablečių, kurios turėtų padėti apsisaugoti, jeigu kaimyninėje Ukrainoje, kovojančioje su Rusijos invazija, įvyktų koks nors branduolinis incidentas.

REKLAMA

Europos šalyse jodo tabletės buvo iššluotos iš vaistinių, baiminantis, kad jų gali prireikti apsisaugoti nuo skydliaukės vėžio, jeigu per Rusijos invaziją Ukrainoje kiltų branduolinis incidentas.

Sveikatos apsaugos ministras Alexandru Rafila sakė, kad jo vyriausybė nuo ateinančios savaitės pradės dalyti tabletes per šeimos gydytojus, bet perspėjo, kad žmonėms nederėtų gerti šio preparato prevenciškai.

„Jas reikia gerti, jeigu netoliese įvyko branduolinis incidentas. Kitais atvejais jų gerti nereikėtų“, – žurnalistams aiškino ministras.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat surengs informacinę kampaniją, kad išaiškintų gyventojams, kaip gauti šio preparato, kaip laikyti tabletes ir kaip jas vartoti.

A. Rafila sakė, kad branduolinis incidentas „mažai tikėtinas“, bet „įmanomas“.

„Negalime absoliučiai to atmesti... Turime būti pasiruošę tokiai situacijai“, – pabrėžė ministras ir pridūrė, kad kalio jodido tabletės gali būti laikomos trejus metus nuo pagaminimo.

Rusijos invazija į Ukrainą tapo pirmuoju karu, paveikusiu išvystytos branduolinės energetikos šalį, turinčią 15 reaktorių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kovo 4 dieną Rusijos pajėgos užėmė Zaporižios atominę elektrinę, kuri yra didžiausia Europoje. Šis įvykis sukėlė didžiulį nerimą, nes per šturmą jėgainė buvo apšaudoma, o jos mokymų komplekse kilo gaisras.

Dabar jau nebeveikianti Černobylio atominė elektrinė yra didžiausios branduolinės katastrofos pasaulyje vieta. 1986 metais sprogus vienam iš jos reaktorių, virš Europos nuslinko radioaktyvių teršalų debesis.

Keli gydytojai perspėjo, kad netinkamas jodo preparatų vartojimas gali būti pavojingas ir sukelti rimtą pašalinį poveikį.

REKLAMA

Tarptautinės sveikatos apsaugos institucijos nurodo, kad tabletės turi būti vartojamos prieš pat potencialų kontaktą su radioaktyviais teršalais arba tuojau po jo, jeigu incidentas yra įvykęs arčiau kaip už 20 kilometrų.

Susidarius tokiai situacijai vartoti kalio jodidą ypač rekomenduojama nėščiosioms, kūdikiams, vaikams ir jaunuoliams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų