• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kremliaus kontroliuojama Rusijos Valstybės Dūma penktadienį beveik vienbalsiai pirmuoju svarstymu pritarė žiniasklaidos įstatymo pataisoms, leidžiančioms valdžiai teismine tvarka uždaryti neįtinkančius leidinius. Vienintelis deputatas, balsavęs prieš pataisas, naująsias įstatymo normas pavadino „drakoniškomis“.

REKLAMA
REKLAMA

Atmestas metų pradžioje įstatymo projektas buvo atgaivintas po to, kai pasirodė skandalinga publikacija apie olimpinės čempionės Alinos Kabajevos tariamą romaną su prezidentu Vladimiru Putinu.

REKLAMA

Praėjusią savaitę V.Putinas pavadino šį straipsnį melu ir patarė žurnalistams nelįsti į svetimą gyvenimą „su gripuota nosimi ir erotinėmis fantazijomis“.

Pataisas parengė ir parlamentui pateikė 24 metų deputatas Robertas Šlegelis, atstovaujantis partijai „Vieningoji Rusija“, pasiūlęs išplėsti sąrašą motyvų, dėl kurių būtų galima uždaryti leidinius.

REKLAMA
REKLAMA

„Naujasis įstatymas padidins piliečių pasitikėjimą žiniasklaidos priemonėmis“,- sakė deputatams informacijos politikos komiteto vadovas, buvęs TV laidų vedėjas Valerijus Komisarovas.

Pataisos suteikia pagrindą uždaryti leidinį už tai, kad „platina medžiagą..., kurioje yra žinomai melagingų žinių, žeminančių kito asmens garbę ir orumą arba pakertančių jo reputaciją“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sprendimus dėl publikacijų turinio ir padarinių priiminės registruojanti institucija „Rosochrankultura“ (Rusijos federalinė tarnyba, atsakinga už kultūrinio palikimo apsaugą), turinti teisę siųsti įspėjimus žiniasklaidos priemonėms.

Pagal galiojantį įstatymą, valdžios institucijos turi teisę pareikalauti teisme nutraukti leidinio, kuriam buvo pateikti įspėjimai raštu, veiklą, jeigu ne kartą per 12 mėnesių jis pažeistų žiniasklaidos įstatymo reikalavimus.

REKLAMA

Už pataisas balsavo 399 deputatai, du susilaikė. Prieš pataisas balsavo „Vieningosios Rusijos“ atstovas, buvęs žurnalistas Borisas Reznikas.

Diskusijų metu kai kurie parlamentarai darė prielaidą, jog naujasis įstatymas paskatins leidinius savicenzūrai.

„Mes neskatiname asmenų kreiptis į teismą dėl garbės ir orumo gynimo. Mes tiesiog gąsdiname redaktorius, kad jie gerai pagalvotų, ar verta spausdinti kokią nors prieštaringą medžiagą“, - kalbėjo liberalų demokratų frakcijos narys Sergejus Ivanovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų