Rusijoje sulaikyta Navalno fondo teisininkė Sobol

Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno Kovos su korupcija fondo (FBK) teisininkė Liubov Sobol buvo sulaikyta, ketvirtadienį naujienų agentūrai „Interfax“ sakė jos advokatas Vladimiras Voroninas.

„Liubov sulaikyta 48 valandoms kaip įtariamoji byloje dėl sanitarinio ir epidemiologinio režimo pažeidimo per [sausio] 23 dienos protestą“, – sakė advokatas.

Šiuo metu dėl sanitarinio ir epidemiologinio režimo pažeidimo per protestą Maskvoje, kur palaikyti A. Navalno šeštadienį susirinko tūkstančiai žmonių, jau yra sulaikyti du žmonės: A. Navalno brolis Olegas ir L. Sobol.

Po sugrįžimo į Rusiją areštuoto A. Navalno palaikymo protestai šeštadienį vyko ir daugelyje kitų Rusijos miestų.

Po protesto Maskvoje sostinės policija iškėlė bylą dėl „sanitarinių ir epidemiologinių taisyklių pažeidimo, per neatsargumą nulėmusio masinį žmonių susirgimą arba apsinuodijimą, arba sukėlusio tokių pasekmių grėsmę“. Pasak Vidaus reikalų ministerijos, „nesankcionuotų akcijų organizatoriai ir dalyviai sukėlė naujojo koronaviruso infekcijos plitimo grėsmę“.

Anksčiau opozicionierių atstovai pranešė, kad trečiadienį vakare tiriant šią bylą buvo atlikta iš viso 15 kratų, taip pat ir A. Navalno bei O. Navalno gyvenamosiose vietose. Kratos vyko ir kanalo „Navalnyj.Live“ studijoje, FBK Maskvos biure, L. Sobol bute.

Per kratas policijos pareigūnai konfiskavo technikos: telefonų, kompiuterių, atmintukų. Oficialaus teisėsaugos institucijų komentaro „Interfax“ kol kas neturi.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų